Sportovní kočárek na občasný terén, jednoduše skladný: Petite&Mars Street Air, Lionelo Bell Graphite, Joie Mytrax?

Zodpovězené
7. srp 2020

Dobrý den,

plánuji pořídit sportovní kočárek. Požadavky jsou velký koš, poloha do úplného lehu, aby byl schopný zvládnout občasný terén, jednoduché skládání a ne příliš těžký. Líbí se mi asi nejvíce Petite&Mars Street Air, Lionelo Bell Graphite a Joie Mytrax.

Jaký byste prosím doporučila a proč?

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

Všechno jsou to vcelku dobré, cenově dostupné a funkčně vcelku podobné možnosti, takže důležité je asi zvážit jejich hlavní priority a negativa. Na občasný terén a ne příliš těžký, to Ti splní všěchny, a skladnost bude OK, vzhledem tedy na typ a větší kola.

Petite&Mars Street s nafukovacími koly Air je to super nosností a prostorem, jakož i pěknými možnostmi stříšky a těmi velkými nafukovacími koly. Nevýhodou by bylo žádné odpružení, takže i s nafukovacími koly je to spíše tvrdší kočárek. Nafukovací kola každopádně jednoznačně pomáhají.

Petite&Mars Street

Lionelo Bell je výhodný především z pohledu ceny - je to takový jednodušší kočárek. Ale prostor, funkčnost, v Polsku doživotní záruka, jakož i (taky) nafukovací, no ne tak obří kola plus tlumení nárazů (alespoň jakž takž) jsou jednoznačnými výhodami, a proto bych ráda řekla, že pokud je cena jednou z hlavních priorit, klidně bych šla do tohoto modelu sporťáku.

Lionelo Bell

Joie Mytrax je velmi příjemný, i když už trošku těžší model, s tím třeba počítat. I sedadlo je asi prostorově nejmenší (ze zmíněných), i když malé není, toho bych se neobávala. Stříška je velkým přínosem - je velikánská a velmi praktická, a rovněž nastavitelná rukojeť je super (ale tu najdeš i u P&M). Kromě váhy je nevýhodou i klepání předních kol - nejsou nejtišší, ale dá se to řešit jejich vypevněním - vložením těsnících gumiček do nacvakávacích spojů.

Joie Mytrax

Já bych se asi i pro tu váhu rozhodovala mezi Lionelem Bell, který mi imponuje jednoduchostí a velmi příjemnou cenou, a obecně oblíbeným Streetem, kde mi ale trochu vadí mírně tvrdá konstrukce. Je důležité si uvědomit, na čem nejvíce záleží Tobě - ​​a vybírat podle toho.

A i například tříkolka Britax B-Motion 3 Plus bude fakt že super hlavně na terén - pro to velké přední kolo, a taky proto, i když ne nejmenší po složení, také by to byl z jistého pohledu výborný kandidát, kdyby terénní jízda byla prioritou...

Britax B-Motion 3 Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.