Menstruace nedorazila. Mohu být těhotná?

Zodpovězené
22. led 2020

Dobrý den,

1.12. 2019 jsem měla menstruaci. Celý prosinec jsem ale s přítelem neměla nic, jelikož pracuje v zahraničí na túry a byl tam tedy celý měsíc.
Takže další ms měla být 1.1. 2020 maximálně o dva tři dny později, jenže nedorazila. Přítel tedy 4., 5. a 6.1. to prostě udělal do mě, takže tedy před tou ms, která prostě do dneška nedorazila.

Je možné, že bych byla těhotná? Test jsem dělala, ale je negativní,

Je to brzo nebo za jak dlouho zkusit?

Dr.ma teď dovolenou, proto se ptám tady. Bohužel své plodné dny neznám :D.

A poslední otázka je ta, že kdybych byla těhotná, je automaticky císař, když mám za sebou už dva?

Děkuji a omlouvám se za román :D.

Dobrý den,

pokud jste si provedla těhotenský test po termínu vynechání menses a je negativní, tak je těhotenství nepravděpodobné. Přejete-li si mít jistotu, udělejte si druhý test s několika denním odstupem. Bude-li i druhý test negativní, tak je těhotenství opravdu velmi nepravděpodobné.
Pokud bude druhý test negativní a nepřijde-li menses do 2 týdnů od obvyklého termínu, doporučuji návštěvu gynekologa. Vynechání menses je v tomto případě nejčastěji způsobeno přechodnou hormon. změnou.
Pokud jste měla 2x císařský řez, je velmi pravděpodobné, že bude přetrvávat indikace k císařskému řezu i u třetího porodu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz