Revize a menstruace po 4 měsících. Je možné se už snažit?

Zodpovězené
6. kvě 2020

Dobrý den,

dne 9. ledna jsem měla provedenou revizi dělohy (zamlklé těhotenství). Doktorka mi vysvětlila, že po šestinedělí na naskočení menstruace bych měla počkat ještě jednu, aby se vše spravilo a následně se mohu pokusit s manželem o další početí. Jenže první menstruaci jsem dostala až dnes. V březnu jsem byla na kontrole a tam mi zjistila nízkou sliznici (2).

Mám se i po takovéto době ještě s manželem měsíc nebo dva chránit a nebo už tělo za tyto čtyři měsíce od revize se mezitím spravilo víceméně samo?

Nebo mám zajít k doktorce, která mi sliznici raději přeměří a zjistí, že už je dostatečně "vysoká" (samozřejmě až odezní menstruace), a nebo to nechat vše být a nechat to na přírodě?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud nebyly při revizi děložní dutiny v lednu žádné komplikace tak není důvod v květnu početí odkládat.
S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz