Zpoždění, příznaky, tt negativní. Může se i tak jednat o těhotenství?

Zodpovězené
14. led 2020

Dobrý den,

mám již cca 14 dní zpoždění MS a s tím i nateklá bolavá prsa, o trošku větší únava, bílý výtok a po jakémkoli jídle mi je trošku špatně. V podstatě mám téměř totožné příznaky jako u prvního těhotenství (které ale skončilo revizí). Ale těhotenský test jsem si dělala již 3x, poslední dnes ráno a stále negativní.
S partnerem se o miminko snažíme, ale tohle mě trošku zneklidňuje. Ke svému lékaři se chystám, ale zatím má dovolenou, tak to zkouším aspoň zde, abych byla trošku klidnější.

Může se jednat o těhotenství, i když jsou testy negativní?

Cykly mám dlouhé tak průměrně 35 dní a má odhadovaná MS měla být cca na Silvestra. Mezi svátky jsem měla 2 dny slaboučké špinění, spíše růžové, to jsem odhadovala, že by mohla být nidace.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud máte po vynechání menstruace opakovaně těhotenské testy negativní, tak vynechání menstruace bude asi z nějaké hormonální příčiny.
Gynekologické vyšetření, jak je plánujete je vhodné, může některé příčiny odhalit,
často se ale příčina nezjistí.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz