Zjištění biologických rodičů po 38 letech. Je možné tyto informace ještě po tolika letech někde dohledat?

Zodpovězené
11. říj 2022

Dobrý den,

byla jsem adoptovaná v roce 1984 a chtěla bych se zeptat, jestli mám ještě nějakou možnost zjistit po tolika letech informace o biologických rodičích?

Když jsem před časem pátrala po své porodní váze a délce, tak tyto údaje mi v Podolí za poplatek zjistili z porodní knihy, ostatní je ale prý již skartováno.

Je možné tyto informace ještě po tolika letech někde vůbec dohledat? Případně kde?

Děkuji

Dobrý den,

doporučili bychom Vám obrátit se na soud, který o osvojení (adopci) rozhodoval, a dotázat se na spis ve věci Vašeho osvojení (adopce). Můžete se také zkusit obrátit na matriku. Nevíme, za jakých okolností k osvojení došlo, ale kdybyste potřebovala poradit blíže, ozvěte se nám na e-mail poradna@llp.cz.

Přejeme Vám krásný den,
Mgr. Karel Lach a Mgr. Anna Štefanidesová
právníci Ligy lidských práv
e-mail: poradna@llp.cz