KET s strašně dlouhý cyklus. Co se mnou budou dělat?

Zodpovězené
1. led 2020

Dobrý den, pane doktore,

je mi 33 let a chystám se na KET v lednu/únoru, podle toho, jak to vyjde, protože mám od revize příšerně dlouhé cykly. Po srpnové revizi (zamlklé těhotenství v 9. tt, bylo to z 1. IVF) jsem měla cyklus 42 dní (OVU 30. DC a pak 42. DC přichází MS), teď jsem ale už 37. DC a ovulace teprve přijde cca do 2 dnů (podle ovulačních testů, teploty, hlenu atd.).

Tak by mě zajímalo, co se mnou udělají?

Jestli mi budou chtít za každou cenu upravovat cyklus nebo jestli se budou orientovat jen výškou sliznice (s tím nemívám problém, narůstá vždy pěkně, ale zase si říkám, ať to embryo není vloženo třeba moc brzo, když je to moje tělo takové "zpomalené" a bylo by "nepřipravené" (?)...) nebo jestli se bude čekat na ovulku...

Děkuju moc za odpověď a přeji hezký den 🙂

Dobrý den,

toto bych na Vašem místě nechal na posouzení Vašich specialistů z IVF centra na základě všech vstupů, se kterými tam přijdete. Jste mladá, což je Vaše obrovská výhoda a otěhotnět už jste v minulosti dokázala, a tak bych Vám radil se zpomalit, zklidnit a těšit se na věci příští - jistě to dobře dopadne...

Vše nej v novém roce 2020!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň