Závislost na cigaretách. Jsou lepší iQOS?

Zodpovězené
16. zář 2019

Dobrý den,

skvělé, jen houšť.. Jsou profese, které pomáhají a díky za ně.

Sama jsem si závislostí prošla, alkohol, tedy jsem závislá a abstinující. A jsem moc ráda, že to tak je, žiji hezky, s rodinou, vidím růst své dcery, vnímám je.. Ještě mi chybí zbavit se cigaret (výmluva sama k sobě "alespoň nějakou neřest musím mít" atp.).

A dotaz, je "lepší" kouřit IQOS, než klasické cigarety? Nikotinu je stejně, ubyl by ten smrad.

Děkuji za informace!

Hezký den i Vám,

je super, jak skvěle jste zvládla poprat se se svou závislostí a že vidíte, co Vám to přináší za výhody. To je super pro udržení abstinence, ale to určitě víte.

Taky je fajn, že se chcete posunout dál. Co se týče IQOS (případně glo)... Ano, je to určitě lepší než kouřit cigarety. Nejde jen o smrad, ale o nebezpečné látky, které se tvoří při spalování tabáku a právě ty "zabíjí". Při zahřívání tabáku tyto látky nevznikají. Nicméně celé to rozhodně není cesta ze závislosti. Je to pouze menší zlo, tzv. Harm reduction (tedy minimalizace rizik).

Takže ano, pokud jste ve stavu, že nyní přestat z nějakého důvodu nechcete/nemůžete, je vhodné dělat to bezpečné (pro sebe, pro své děti...), ale ideální je samozřejmě přestat úplně.

Držím palce🙂.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová