Kouření kamarádky když kojí - prosím radu

10. črc 2021

Hezkou sobotu holky,

Mám kamarádku co má dítě a kojí, je na něj sama, tak z nervů začala kouřit, chce prestat, já ji říkám furt ať prestane, ale ona si to odůvodňuje, že už je dítě závislé na nikotinu a že to nemá cenu prestat, že by mu chyběl. Dle mého je to tedy blbost a ba naopak, by podle mě bylo vše lepší.
Co myslíte?
Nepotřebuji slyset, jak je nezodpovědná, atd. já to vím, je to její život, jen ji chci v tomhle pomoct.

Děkuji

knuffel
10. črc 2021

Nechápu, co chceš za kamarádku řešit. Pokud chce přestat, ať přestane. 🤦

autor
10. črc 2021

@knuffel No, mě zajímal jen názor zda ona má pravdu.
Ona chce prestat, ale jak říkám, říká ze to nemá cenu, když už to dítě je závisle na nikotinu, kvůli tomu prý prestat nechce. Já mám na to tedy jiný názor 🙄

knuffel
10. črc 2021

Jsou to jen její výmluvy, je to krá,va...

jako_mala_holka
10. črc 2021

Kdyby fakt chtěla přestat, tak přestane a nebude to blbě okecavat a "zdůvodňovat", proč pokračovat... Takže asi OPRAVDU nechce
V takovém případě bude lepší starat se sama o sebe

levandule_k
10. črc 2021

Řekla bych jí, že jí řeknu tvrdou pravdu. Moje milá zlatá ķamaradko, kdybys skutecne chtěla přestat kouřit, tak přestaneš. Mně můžeš nakecat cokoliv, ale nelži sama sobě. Čím dříve přestane malý dostávat nikon tím lepe pro nej. To mu jako chceš kupovat krabku cigar až půjde do školky nebo co. To dítě za tvoje problémy nemůže, buď dospěla, postav se jim čelem a nevymlouvej se.

autor
10. črc 2021

@knuffel
@jako_mala_holka
Taky si říkám.. člověk chce pomoct a nakonec stejně vyjde ten špatný. 😏 Mám pocit, jak když proste nechce, co to jsou za kecy, že dítě je závislé a nemůže prestat?!🙄

autor
10. črc 2021

@levandule_k Nevím jestli je to znamením, ale já jsem rak, hrozně citlivá, takže tu tvrdou pusu nemám což ona ano, je lvice a strašně cholerická. Bych ji to vmetla, ale ta by mě zadupala😏

knuffel
10. črc 2021

Ještě něco, pokud chce hulit, ať koupí Nutrilon a žádný stres. Problém vyřešen, taky jednu takovou znám.

autor
10. črc 2021

@knuffel já jsem taky kourila, pak jsem otěhotněla a ihned přestala takže jsem kourila asi ještě týden v tehu a teď? Je mi zle jak to jen vidim. Jde to jde to proste… nechapu

xxx3d
10. črc 2021

ona je na to zvyklá, proto kouří.
kouřila předpokládám i v těhotenství.
teď když kojí a kouří, protože je na to zvyklá, tak si to obhajuje tím, že je na to dítě už zvyklý, ona by chtěla přestat, ale nemá to cenu, když...
blbost
jak už tady zaznělo, přestat kojit, koupit UM, alespoň pro dítě výhra.

autor
10. črc 2021

@xxx3d V těhotenství přestala kouřit od půlky myslím asi 6 měsíc, protože po tom zvracela a začala prave potom protože prý má nervy z ditete, ze je na nej sama a bla bla, ze vůbec ji nespi a je hotova🙄

martulka88
10. črc 2021

Je to i o tom, jak dlouho kouří a kolik. To je velmi důležitr. A ano, pokud kouřila i před těhotenstvím, v těhotenství a i teď, tak u dítěte se může objevit abstinenční příznaky, pokud by přestala z ničeho nic kouřit. Ale jak píši, je to podmíněné kolik a jak dlouho.

jjasmina
10. črc 2021

A já být tebou, tak se jí do toho nepletu, je to snad její věc..

geilinka
10. črc 2021

Prestat kourit neni sranda...je to zavislost jako kazda jina...ja myslim, ze nikotinu zas tolik do mlika nejde pokud vubec a jestli ma strach muze zacit nikotinovymi naplastmi nebo zvykackami....

Ale ten krok je na ni...nemuze tohle rozhodnuti za ni udelat nikdo jiny....

gruyerre
10. črc 2021

Samozřejmě že máš pravdu, každá další cigareta dítěti škodí, i kdyby nekojila, tak proto, že dítě musí v tom smradu žít. Tvá kamarádka je sobec. Kdo má své dítě rád, nebude mu vědomě ničit zdraví. Chápu, že ti to vadí, taky nesnáším, když někdo škodí dětem, ale kromě přemlouvání nemáš žádný způsob, jak jí v tom zabránit, nelegální to bohužel není.

daruna
10. črc 2021

Co jí třeba pomoct s mrnětem, pohlídat, povozit ať má oddych když se vymlouvá na nervy z dítka.Ale pochybuji, že přestane.

xxx3d
10. črc 2021

nikotin přechází do mléka, takže častý pláč, neklid a špatný spánek je z toho kouření, jestli jí chceš poradit, tak jí poraď, ať nekojí, když kouří a přejde na kvalitní UM
přestat kouřit může jen ona sama, ona sama.

bara88
10. črc 2021

a co jí pomoct jinak než jí kecat do toho co má a nemá dělat?

vladenkamaminka
10. črc 2021

Všechno jde, když se chce... ja kouřila 11 let krabičku denně... Desná závislost.... ráno jsem začínala cigaretou a v posteli s ní i pak večer usinala.. pak jsem zjistila, že jsem těhotná v 7.tt a ze strachu o to malý, jsem přestala okamžitě po pozitivním testu... dnes je to vic než 8 let a nikdy bych kouřit už nezačala...ani rakovina maminky a bolavy rozchod mě k tomu zpátky nedohnal... zní to jako blbe chvastani, ale chci tím pouze říct, ze když i takový závislák, co jsem byla ja dokázala okamžitě skončit, může to zvládnout každý...jen prostě musí chtít a přepnout hlavu...

zelenaesmolda
10. črc 2021

Kamaradka je husa,potrebovala by par facek.
At si koupi naplasti nicorette

izz76
10. črc 2021

Chudák dítě, kamarádka je blbka, ale těžko s tím něco uděláš.. Musí chtít sama.

autor
10. črc 2021

@bara88 Jako to ji mám přijít domu vařit, uklízet a starat se o syna? Ona je máma a má se starat, já jsem pracovně velmi vytížená, vidíme se třeba 1x týdně, ale píšeme si volame. Já ji chtěla jen nějak pomoct s kouřením.
Já nejsem její partner, když mě poprosila abych ji nějak pomohla prestat,tak jsem tu a ptam se.

autor
10. črc 2021

VŠEM MOC DĚKUJI ZA NÁZORY, jste zlaté!

klokanka31
10. črc 2021

Jo takže ona kouří nakonec kvůli dítěti ne?🙄 promiň ale je to nezodpovědná 🐄🐔

klokanka31
10. črc 2021

@gruyerre Ono některým slepicím je to šumák že to dítě musí čuchat, kolikrát potkám některou co veze jednou rukou kočárek, v druhý cigaretu a klidně to vyfukuje dítěti do obličeje 😣

cherie24
10. črc 2021

Kolik je dítěti? Vím, že to není lehké být na dítě sama, ale vymlouvat se na to, že nemůžu přestat kouřit, protože je moje dítě závislé? To jako vážně? To bych se jí zeptala, jestli to myslí jako špatný vtip. Jak chce pak řešit závislost až bude větší? To ho bude do 6 kojit a pak mu dá s nástupem do školy vlastní krabičku v light provedení nebo co to má být za logiku toho...

klokanka31
10. črc 2021

@cherie24 To jsou jenom pitomý výmluvy, já i když jsem někdy ve velkým stresu, nikdy jsem to neřešila cigaretou nebo chlastem. Prostě výmluva, přece nebude říkat že nemá zájem něco měnit.

sudylichozrout
10. črc 2021

@martulka88 Aby melo dite abstinencni priznaky, musela by zena vykourit krabicku cigaret denne, mozna i vice.

Kourit v tehotenstvi a pri kojeni se nema, neni tonzdrave, ale myslim si, ze je to kazdeho vec. Muzeme se tomu podivovat, muzeme si myslet, ze takova zena je krava, ale nemely bychom ji do toho kecat. Takze byt tebou, hodim to za hlavu, nic ti do toho neni.

autor
11. črc 2021

@sudylichozrout Nechám to být.. děkuji moc🙂

cherie24
11. črc 2021

@klokanka31 jestli má teďka miminko, tak to teprve stresy přijdou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru