Kvasinková infekce u mužů. Je léčba stejná jako u žen?

Zodpovězené
8. čer 2019

Zdravím Vás, Pavli.

Jak se prosím dá úspěšně přeléčit kvasinková infekce, která se stále vrací partnerovi do intimní oblasti? Snaží se vyváženě jíst (omezil cukry), dodržuje hygienu (myje se jen čistou vodou), ale i přesto, že je přeléčen (mastičky), za pár dní je to zpět a opět má na penisu červené svědivé tečky. Je mu to nepříjemné a už si nevíme rady. Já jsem v pořádku a žádné problémy nemám. Jednou jsem se přeléčila a od té doby mám klid. Stravu si držíme oba.

Děkuji Vám

Dobrý den,

ano, u mužů je léčba víceméně stejná. Změny v jídelníčku, omezit cukr a potraviny podporující vznik plísní a kandidoz, tedy zpracované-rafinované potraviny, pozor také na éčka, aditiva, plísňové sýry, nekysané mléčné výrobky. Stravu je nutno většinou hlídat po dost dlouhou dobu. U někoho má kvasinková infekce tendenci se vracet, záleží na individuální imunitě jedince.

Zevně doporučuji koupele v ředěném hypermanganu, roztok musí být slabší, spíše do růžova, nebo jen světlounce fialový. Dále lze zavést oplach odvarem dubové kůry a malým množstvím jablečného octa, cca 1lžíce na litr. Hodně větrat, nenosit těsné prádlo a pozor na materiály, umělé materiály kandidu podporují, preferujte balvnu. Nasadit silnější probiotika. ideálně GutPro, nebo alespoň Bio Kult.

Přeji Vám krásný den.
Pavla