Puchýřky na prstech a dlaních. Proč vznikají? Doporučíte, prosím, NT drogerii (český nebo slovenský výrobek)?

Zodpovězené
30. bře 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně mého občasného trápení. Z ničeho nic se mi na prstech a dlaních objeví malinké jakoby puchýřky, cca 1-2 mm v průměru. Bolí na dotek, jako bych v místech měla malé jehličky. Za den nebo dva to odezní, a pak se objeví jen tak znovu. Jen na pravém ukazováčku z vnější strany je to stále citlivé. Přisuzuji to nějaké alergii "na něco", co přichází nejvíce do styku s tímto místem. No rozhodně v této době není vhodné chodit nikam k lékaři a na nějaké testy alergie se mi zatím opravdu nechce (čím víc toho člověk ví, tím někdy hůř 😀).
Dívala jsem se, že je už celkem větší množství netoxických drogerií, pokud bych chtěla nějakou zvolit, určitě českou nebo slovenskou značku.

Můžete mi prosím nějakou dostupnou poradit a případně se vyjádřit, pokud tušíte ze zkušeností, proč mi toto trápení vzniká?

Děkuji za odpověď a pěkný den.

Dobrý den,

mohlo by se jednat o dishydrotický ekzém, případně i kontaktní alergii.
Bylo by velmi vhodné v takovém případě přejít na non toxic domácnost a péči, vyhnout se klasické "drogerkové" kosmetice, ale především drogerii, s kterou by kůže mohla přijít do styku, jedná se hlavně o mycí prostředky na nádobí, tam velmi škodí jejich silné tenzidy a alergizující konzervanty.
Základy non toxic péče a také důvodů, proč na ni přejít a proč mohou vznikat iritace na kůži vysvětluji v této přednášce:

Pokud jde konkréítně o značky a dáváte přednost české produkci, pak jsem si velmi zamilovala značku Alchemix laboratory, seženete např zde:
https://www.netoxickadomacnost.cz/Alchemix-labo...
Výše uvedenou značku bych doporučila zejména na mýdla, uni čistič, prací mýdlo.

V rámci širší drogerie můžete jako kompromis zvolit také českou značku Tierra verde, která má zastoupení i v kamenných obchodech (DM, Globus, Bezobalky atd.).

Zkuste zatím zklidnit podrážděná místa kopřivovým odvarem, lze použít také dračí krev.
Pokud by následně bylo nutné mazat, pak pokud možno neparfemované non toxic krémy nebo balzámy, klidně by šlo použít i dětské tělové máslo od Purity vision, případně kakaové máslo nechat povolit v teplé lázni a pak vyšlehat s konopným olejem.

Přeji Vám krásný den.
Pavla