Vyrážka - 3,5m. miminko. Může se takto projevit reakce na potraviny?

Zodpovězené
17. led 2022

Dobrý den, paní Pavlištová,

u syna 3,5 měsíce se před časem objevila tato vyrážka. Chci se zeptat, zda se takto může projevit reakce na potraviny.

Je plně kojený. Vyrážku má nejvíce na břiše a nožkách zepředu. Na nohách v podstatě není viditelná, ale při pohlazení je cítit, + na pravém koleni má suché kolečko, které pravidelně promazávám. Po koupání je vyrážka vidět více a je trošku červená. Jeden den mi to přijde lepší, další, že to má zase více.

Prášek na praní používám stejný od jeho narození (Attitude). Koupeme jen ve vodě a mažu ho bambuckým máslem.

Děkuji

Dobrý den,

ano, určitě se takto může projevit intolerance, je to vlastně forma kopřivky. Určitě bych zapátrala v jídelníčku, co by případně mohlo dělat problém, pozor na citrusy, ořechy, sóju. Někomu může vadit i lepek, mléko, problém dělá přemíra cukru.

Zkusila bych ale i vyměnit prací prášek, pozor na sodu, pokud jí používáte, tak vysadit. Alternovala bych za Alchemix prací kokosové vločky bez vůně.

Alchemix Kokosové mýdlo na praní (vločky bez vůně)

Alchemix Kokosové mýdlo na praní (vločky bez vůně) je vhodné pro ekzematiky, malé děti a citlivé osoby na různé esenciální oleje nebo parfémy. Toto mýdlo je biologicky rozložitelné.

prací gel Attitude bude obsahovat detergenty, sice šetrnější, ale stále tam jsou, jako v každém gelu.

ATTITUDE Prací gel pro děti univerzální

ATTITUDE Prací gel pro děti univerzální s obsahem 1050 ml je bez vůně a je určený hlavně pro děti. Je to hypoalergenní prací gel, který prošel rozsáhlým testováním za účelem odstranění všech potenciálně dráždivých látek.

Přeji Vám krásný den.
Pavla