Den 11. Vůbec nestíhám!!! Dneska jsme byli ve Warner Bros Studio Harry Potter. Zaplatila jsem i parkování blízko vchodu, Komické bylo, že jsme si nakoupili bagety v obchodě, šunku, sýr a dlabali na parkovišti v dodávce vedle pěkných aut, abychom kvůli jídlu a pití uvnitř nemuseli prodávat ledvinu. Tu si šetřím na návštěvu Arsenalu 🤣 Dítě má mnoho přání. Studia krásná, čekali jsme možná trochu víc, zklamaly nás figuríny na kostýmy, vypadaly hodně lacině, bavily nás mandragory, efekt draka, pěkna byla banka, nádraží, Příčná ulice a model Bradavic. Ochutnali jsme máslový ležák, kluci se šklebili snad ještě v autě🤣 už vím, čím je budu strašit. Každopádně jsme tam strávili skoro 5 hodin. Pro fanoušky určitě zážitek, ale zázitku z Puy du Fou asi nic nevyrovná.
Den 12. Londýn. Auto jsme nechali na P+R u vlaku. Koupili si celodenní jízdenku na MHD, nebyla nejlevnější, ale co v Anglii je 🤣 Díky ChatGPT, který nás opravdu skvele navedl na správné trasy metra vše proběhlo hladce. První zastávka samozřejmě Emirates Stadium a Arsenal. Fajn zážitek, byli jsme i v muzeu, dítě vyskemralo dres, ledvinu sice máme, ale bylo to o fous. Ale je to hajzlik, poté, co jsme koupili dres se pochlubil, že ho i dřou zas kopačky - 4 měsíce staré za 3000,-. Mě trefí. Pak jsme jeli na Westminster, že pojedeme lodi, Uber dává při celodenní jízdence slevu. Nábřeží zavřené, všude pásky, policie, hasiči . Nakonec nás vyhnali i z mostu. Prý nějaká nehoda policejního člunu, trochu jsme nepochopili ty manévry, ale naštěstí nás vyhnali na druhou stranu k London Eye, kde lidé jezdily. Projeli se do Greenwiche, dali si tam jídlo, pokecali s českým číšníkem - byl moc fajn, pochodili a pak jsme jeli dobrodružnou jízdu double Deckerem do Soho, procházka na Piccadilly a ještě okruh busem kolem centra. Ta jízdenka se fakt vyplatila. Jako nočni život tam fakt jede, Pak vlakem zas k autu. Odjížděli jsme po půlnoci a pořád čilý ruch. Do hotelu jsme dorazili po jedné hodině 😉 Snídaně jsou do 9 a v 11 check out. To bude veselé 🤣
Ahoj jak by jste se rozhodli mám nastoupit v září do práce a chci se zeptat,jestli to jde druhý týden v září, protože malá poprvé nastupuje do školky,vím u malé ,že by to mohlo být v pohodě.Ale chtěla jsem si toho 1.9. zapamatovat klidný den.Jasně jenom kdyby to šlo, když ne tak to řešit nebudu.Takhle toho 1.9. by museli vstává t v 5:30,přesně v 6:30 ve školce maximálně 8 minut času a dat děti do do třídy a já jet do práce. Rodiče a manžel mi říkají ať nastoupil hned 1.9..Co si myslíte vy jak by jste to udělali vy ,kdyby vám řekli,té to jde až od druhého týdne v září, děkuji za radu pro a proti uvítám.A moje mamka mi řekla že to musela tak udělat a jít hned 1.9. do práce a taky jsme to zvládli,jasně oni jinou možnost měli,ne každý má takovouhle možnost.Sice po telefonu když mě zvala na pohovor se mě ptala kdy můžu nastoupit,a že druhý týden v září by nebyl problém,ale to se ještě uvidí až tam půjdu osobně.
Holky, půjdou mi uvařit knedlíky z nových brambor?

Syndrom XYY, Jacobs syndrome, Česká republika
Ráda bych poznala jiné rodiny v ČR, které řeší u syna potvrzený Syndrom XYY.
Aquapark Pardubice
Jak je to s venkovní části bazénu? Je tam stín? Občerstvení je i venku, nebo se chodí do vnitřní restaurace? Aquapark jako takový známé, ale venkovní část ne. A vím, že je teď část vnitřku zavřená.
POZNÁMKA: TENTO PŘÍSPĚVEK NEPATŘÍ K PŘÍBĚHU SEZNAMOVÁK. TENTOKRÁT TO NENAPSALA FANTAZIE, ALE SÁM ŽIVOT. ❤️
komentář na obrázku mě zaujal a donutil k velkému zamyšlení. Přemýšlela jsem o něm a probírala ho i s manželem a nakonec jsem se rozhodla otevřít vám dveře do své minulosti i budoucnosti.
Když mi bylo deset let, rodiče se rozhodli, že se z východních Čech přestěhujeme do Prahy. Nastoupila jsem do čtvrté třídy a nepodařilo se mi zapadnout. Byla jsem prostě jiná. Holčička z malého města, která nosila rifle, zatímco ostatní měli džíny. Možná to zní úsměvně, ale tehdy jsem ten rozdíl opravdu cítila.
Ve škole si mysleli, že problém vyřeší přeřazením z áčka do béčka. Nový kolektiv, noví spolužáci… a zase všechno od začátku. Ani tam jsem si ale své místo nenašla.
Později rodiče koupili dům na okraji Prahy. Chtěli, abych dál dojížděla do své školy, což by znamenalo více než hodinu cesty každý den. Já jsem se ale rozhodla jinak. Přestoupila jsem na úplně novou školu. Byla jsem v sedmé třídě a znovu mě čekali noví učitelé, nový kolektiv i jiné nároky na učivo.
Tentokrát to ale vyšlo. Našla jsem si přátele, které mám dodnes, a konečně jsem měla pocit, že někam patřím.
Přesto jsem nikdy nepřestala jezdit do východních Čech. Měla jsem tam babičky, kamarádky.
Když mi bylo sedmnáct a trávila jsem prázdniny u babičky, potkala jsem kluka. Ten kluk se kvůli mně přestěhoval do Prahy. Vzali jsme se a dnes máme syna. Kdyby mi tehdy řekl, že do Prahy nechce a že budeme žít u něj, šla bych s ním hned a bez váhání.
Teď je to deset let, co tu žije manžel, a já jsem v Praze už dvacet let. A právě teď jsme se rozhodli vrátit se domů. V mých třiceti letech.
Na začátku příštího léta se chceme odstěhovat do východních Čech. Plánujeme to tak, aby syn nastoupil rovnou do první třídy a nemusel předtím ještě měnit školku.
Od chvíle, kdy tohle rozhodnutí padlo si pořád pokládám jednu otázku.
Nebudu tam zase ta náplava?
Manžel tam má mnohem silnější kořeny než já. A já se trochu bojím, aby se mi nevrátil ten pocit ze základní školy, kdy jsem nikam nezapadala. Protože tohle už má být napořád a žádný další stěhování už nebude.
Na druhou stranu vím, že mi tahle zkušenost dala opravdu hodně. Poznala jsem spoustu lidí a naučila se začínat znovu. Když dnes vytáhnu třídní fotografie, vybavím si jména spolužáků z první základky a z té poslední. To, co bylo mezi tím, je jen pár jmen a tváří, buďto těch co mi ubližovali nebo těch, kteří se mi snažili pomoci. Zbytek, jako by můj mozek úplně vytěsnil.
Možná právě proto mě ten komentář zasáhl víc, než jsem čekala. A uvědomila si, že jsem už asi víc "pražská" než východní.
Zažil někdo z vás něco podobného? Přestěhovali jste se jako děti nebo naopak až v dospělosti? A nebo žijete celý svůj život v jednom domě na jednom místě?
Budu moc ráda, když se podělíte o svůj příběh.
📚 POZNÁMKA Č. 2: DALŠÍ DÍL SEZNAMOVÁKU UŽ NAJDETE NA MÉM PROFILU.
Z.
7) SEZNAMOVÁK PRO DOSPĚLÉ
HÁJENKA
Filip zaparkuje skútr pod přístřešek, který je hned za bránou.
„Hájenka je za těma smrčkama,“ řekne a ukáže mi prstem směr.
„Jdeš taky?“ zeptám se, abych věděla, jestli mám na něj počkat.
„Až za chvilku, ještě tady musím něco dodělat,“ řekne a odklopí sedadlo.
„Tak díky za bezpečný odvoz, Filipe,“ mávnu na něj rukou a jdu směrem ke smrčkům. Jsou to spíš pořádný smrky, žádní vánoční ubožáčci, co si můžete koupit před Vánoci za pěti kilo u Bauhausu. Ukázalo se, že ten Filipův kolega byla kolegyně, a než jsme odjeli, tak se na rozloučenou s Filipem políbili.
Mám asi netradiční nebo hloupý dotaz,ale!
Dcera by chtěla vidět/slyšet koncert Marka Ztraceného, ale zároveň nesnášíme davy a to vše s tím spojené - myslíte, že je dobrý nápad zajet si do Prahy na tu Letnou, tam někde rozložit deku a slyšet aspoň něco z koncertu? Viděla jsem na instagramu pár takových třeba v Edenu na Ewu nebo i ze zahraničí,ale upřímně Prahu neznám, nevím jak to na té Letné vypadá a bude organizované tak jsem se první odhodlala napsat sem, snad mě neodsoudite 😃 předem díky

Kdo máte doma odstraňovač zápachu od Alori, jak používáte?
Kdo máte doma odstraňovač zápachu od Alori, jak používáte? Dáte normálně prášek a k tomu do přihrádky na aviváž tenhle odstraňovač? Pomohlo vám to hned nebo až po víc praních? Mám doma a po prvním pra

Nadpis článku
Ahoj holky na prvním screninku mi řekl Dr kluka o dva týdny později v nemocnici řekla jiná Dr že by se přiklonila na stranu pana doktora,ale včera 17+6 mi řekla zase jiná Dr holčičku stalo se někomu?a byl to pak přesto kluk nebo už mám počítat s holčičkou.A na Ft se mi zdá že tam vidím pindíka prosím o radu
Hezký den, poradíte prosím vaše oblíbené recepty z cukety? Slané, sladké, na tom nezáleží 🙂 Děkuji.

Hezký den, poradíte prosím vaše oblíbené recepty z cukety?
Hezký den, poradíte prosím vaše oblíbené recepty z cukety? Slané, sladké, na tom nezáleží 🙂 Děkuji.

Autoimunitní onemocnění po porodu – gestační pemfigoid
Ahoj maminky, máte některá zkušenost s gestačním pemfigoidem po porodu? Asi tři týdny po porodu se mi objevila extrémně svědivá vyrážka na břiše, prsou a stehnech. Kožní lékařka má podezření na gestač
Týden utekl jako voda a stejně jako vloni je nadšení obrovské 😍
Odloučení zvládl skvěle, i když večer prý občas smutno bylo. Letos to byl asi taky poslední rok, kdy byl bez telefonu a tedy bez jediného kontaktu s námi.
Program měli hodně náročný, vrcholový - 2x denně led, 2x denně suchá a večer ještě výuku teorie. Důraz byl kladen hodně na samostatnost a disciplínu. A ten náš malý “chlapeček” to všechno krásně zvládl, trenéři a opatrovníci ho moc chválili. Člověk ho pořád vnímá jako toho benjamínka, ale on je vlastně pořádnej drsňák a fakt bejk 👏
Doma to bez něj bylo divný, ale zvládli jsme to taky dobře. Největší strach měl člověk jen z nějakého úrazu, přece jen je tohle prostředí na tyto věci poměrně náchylný a my to za ním měli cca 2 hodiny cesty.
Když nás viděl, skočil mi kolem krku a hned v druhé větě hlásil, že chce příště zas. Ideálně ještě letos 😂

Závěsy Vilborg Ikea
Ahoj děvčata. Máte někdo zkušenosti se závěsy Vilborg z Ikea? Jde mi hlavně o to, jestli zabraňují pronikání tepla od sluníčka 🌞 Děkuji za vaše názory a zkušenosti ♥️

Zácpa - kdy to přejde?
Milé maminky, vím, že diskuzí o zácpě je tu plno. S dcerou (3 roky) s tím bojujeme už skoro rok. Jsou lepší a horší období. Máme za sebou všechna možná vyšetření… Dlouhodobě jsme na Forlaxu, který něk

Okinawa mineraly
Ahoj všem, dáváte prosím někdo svému batolatku Okinawa minerály na doplnění vápníku? Pripadne kolik? Doporučený jeden gram? Je všechno v pořádku, nezatěžuje to treba ledviny? Děkuji 🍀🙏

Zkušenost s Kosmetickestroje.cz / RationalFans s.r.o.
Absolutně nejhorší zkušenost, jakou jsem kdy při nákupu zažila. Zakoupila jsem u společnosti RationalFans s.r.o. (e-shop kosmetickestroje.cz) přístroj Myoslim Roller kombinovaný s Madero Rollerem a s
Když jdete na celý den (případně i na celé odpoledne) s dětmi k vodě, co berete za občerstvení v případě, že na koupališti nechcete jídlo kupovat? Dejte mi prosím tip, nejlépe na něco slaného, nějakou buchtu vezmu vždy, ale většinou to nestačí a skončíme u langoše, hranolek nebo párku v rohlíku 🤣

Když jdete na celý den (případně i na celé odpoledne) s dětmi k vodě, co berete za občerstvení v případě, že na koupališti nechcete jídlo kupovat?
Když jdete na celý den (případně i na celé odpoledne) s dětmi k vodě, co berete za občerstvení v případě, že na koupališti nechcete jídlo kupovat? Dejte mi prosím tip, nejlépe na něco slaného, nějakou

Ahoj.
Ahoj. Téma tržnice Sapa. Budeme projíždět o víkendu Prahou. Jaká je otevírací doba? A "uspokojí" se tam náš puberťák, který shání fejkové "značkové" věci za pár stovek? (některé ze značek, které teď f











































