Žloutkový váček v 5. tt. Je normální, že ještě nejde vidět embryo?

rexik00
5. kvě 2023

Ahoj dámy, dnes jsem šla na ultrazvuk podle vypoctu jsem 5+5 doktorka nic nevidela tak me poslala ke znamemu dr.ze ma lepsi ultrazvuk tam byl videt gestacni + zloudkovy vacek, bral mi dr.krev a rikal ze uvnitr zadne embryo nevidi a ze se popripade domluvime na potratu? Je to normalni? Vsechny maminy kolem rikaji ze je jeste brzy neco videt a on uz hned mluvil o potratu, nevim co si myslet jsem uplne s nervama v haji, dlouho sme se snazili a tohle bych asi psychycky nezvladla uz mam jeden samovolny potrat za sebou, mam pocit ze se zhroutim ☹

kocvarovas
5. kvě 2023

@rexik00 osobní zkušenost nemám. Ale podle mě jsi šla na UTZ zbytečně brzo. Já jsem šla při všech těhotenstvích 7tt+. Být tebou neztrácím naději a chtěla bych kontrolní UTZ s odstupem pár dní..

sylvka
5. kvě 2023

@rexik00 neboj ♥️ toto je výsledek naprosto stejně situace z roku 2008 🌺víkend hrůzy po slovech doktora ,zě v tomto týdnu už mělo být vidět srdíčko a nic tam nevidí,ani v děloze ...nooo tady máte papír a kdyžtak na pohotovost,až začněte potracet ... V září 2008 se narodil Martin

lauriak
5. kvě 2023

Mna pri tehotenstve objednavali na prvu prehliadku az okolo 8tt, tam uz bolo vsetko videt. Urcite este pockaj.

boruvkovykoblizek
5. kvě 2023

@rexik00 ahoj, při první kontrole 6+0 byl vidět pouze gestacni a žloutkový vacek, embryo vidět nebylo i přes dobry ultrazvuk. Tím doktor usoudil, ze muže byt těhotenství mladsi (ovulace proběhla později) o 14 dni později už šlo vidět embryo a krásná srdeční akce. Vůbec mi gynekolog neřekl něco o potratu, jen ze se zase za 14 dni mrkneme jak to vypada.

rexik00
autor
5. kvě 2023

@sylvka moc dekuji za pozitivni odpoved, vsichni kolem me jsou stejneho nazoru a nechapou jak lekar ktery mi mel udelat pouze ultrazvuk mluvit hned o potratu...jeste jednou moc dekuji a mate krasneho syna

rexik00
autor
5. kvě 2023

@boruvkovykoblizek dekuji za uklidneni hodne mi to mohlo, ono vlastne u me doktorky byl videt jen gestacni vacek a u teho druheho i krasny zloutkovy vacek, nevidela jsem zadne deformace vse melo krasny tvar takze nechapu jak doktor mohl neco takoveho rict, jeste jednou moc dekuji

boruvkovykoblizek
5. kvě 2023

@rexik00 dej tomu tyden/dva - pokud nebudeš mít žádné potíže nebo si te lékař sám nepozval, tak bych dříve nesla. Pokud by byl jenom gestacni vacek, tak se muže stát, ze se embryo neobjeví. Ale tím, ze ze zloutkoveho váčku se vyživuje, tak by se mělo brzy objevit. Resp. Už tam je, ale v počátku těhotenství tak malinke, ze ho ještě ultrazvuk poradně nevidi. Držím moc pesti ať to dobre dopadne a budu tada když se pak ozves jak jsi dopadla 🙂

rexik00
autor
6. kvě 2023

@boruvkovykoblizek urcite se ozvu, vsem vam tu jeste jednou dekuji moc dekuji ze ste se podelili o svoji zkusenost, dali ste mi obrovskou silu a nadeji 🙂

rexik00
autor
11. kvě 2023

Ahoj holky, tak vam pisu jak jsem dopadla, v utery a po vysledkach hcg ktere bylo 32000 mi doktor rekl ze je to na jasnou revizi, ze nema cenu to zivit kdyz tam nic neni, a ze v patek mam dojit a vypiseme papiry a cca za 10min mi od nej prisli fotky z ultrazvuku do meilu, psychicky jsem to nezvladla a zhroutila se, me kamaradce to nedalo a objednala me dnes do nemocnice na vysetreni a ejhle jsme krasni mame 1.5cm a krasne nam bije srdicko, ten doktor je neskutecny neprijemny fuser ktery mi zpusobil nekolik dni bez spanku a psychickeho vycerpani, ted jsme strasne stastni vse ze me spadlo a je mi krasne a uz se konecne mohu s klidem vyspat a snit o nasem vytouzenem miminku, moc tu vsem dekuji za podporu ❤️

laiila
25. čer 2023

@rexik00 ahoj tak jak pokračuješ? Vše v pořádku ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru