Neustále tvrdé břicho 19. tt. Měla jste některá?

matoma93
23. kvě 2023

Ahoj holky, jdu si pro radu. Pred 14 dny jsem byla na odberu plodovky, vse ok, ale od te doby mi zacalo silene tvrdnout bricho, budi me to v noci, neustale mam pocit pnuti, nadymani, bolesti a tvrdou bouli nad stydkou sponou, obcas se rozsiri az k pupku. V nedeli jsem byla na pohotovosti a nic, hledeli na me jak na blazna a ze me asi prohani magnesko, prujmy ale nemam. Klidovej rezim mam, jsem na PN, ale stejne ani neuvarim, natoz prochazka, zachvili me tahne bricho a je mi spatne. Magnesko na tvrdnuti beru, cipek ok. Mely jste to tak taky nektera? Vim, ze se pocet ztvrdnuti pocita, ale ja bych spis mohla pocitat kolikrat to aspon na chvili behem dne povoli. Uz z toho jsem pekne nervozni, navic nejsem schopna nic udelat, nikam jit achjo.

laxesis
23. kvě 2023

Neporadím jak po odběru plodovky, ale já to mám taky tak od konce prvního trimestru, měla jsem to tak i v minulém těhotenství. Celodenní, nekonečné, víceméně kdykoliv se pohnu, nebo se pohne mimčo v břiše...ale člověk si na to zvykne a už to tolik neřeší. Důležité je to hlídat, tj, chodím na kontroly co týden/14 dní, měří se čípek atd. Beru progesteron a magnezko.

matoma93
autor
24. kvě 2023

@laxesis dekuju za zkusenost. U me to prave dr nijak neresi, kontroly mam po 6 tydnech, pritom mam rizikovy, od zacatku neni vse ok. Moje mama se treba u vsech 3 tehu otevirala okolo 20tt, mela tvrdnuti, cipek se zkracoval, 2x ji i sili. Tak jsem proste nesva, jak se k tomu stavi dr a ze nejsem nijak hlidana, kdyz uz sem to teda nemohla vydrzet, tak sem jela na pohotovost, ale jinak mam akorat 5.6 screening a pak kontrola u dr az 13.7..

levandule_k
24. kvě 2023

Pokud máš čípek ok, tak ti dr. přece nebude dávat progesteronové tablety ani ti zašívat hrdlo. Určitý počet tvrdnutí je normální zhruba od 18-20 tt. Teda děloha ti tvrdla pravděpodobně i předtím, ale nezaznamenala jsi to. Děloha je sval a připravuje se tím na porod, ale já neumím posoudit, jaký počet tvrdnutí je v normě a jaký ne.

https://www.nutriklub.cz/dotaz/tvrdnuti-bricha-...

Krátká procházka je ok. Tvrdnutí břicha může kromě napínání svalů dělohy souviset s nevhodnou stravou způsobující nadměrnou plynatost nebo s plným močovým měchýřem, případně i zácpou. Na vině někdy bývá také stres. https://zdravi.euro.cz/clanky/tvrdnuti-bricha-v...

laxesis
24. kvě 2023

@matoma93 A rizikové máš proč? Já mám rizikové od začátku (i minule), na PN jsem tedy až od konce dubna. Mě se čípek zkracuje, takže proto se to řeší víc. Každopádně pokud jsi z toho nesvá, tak mu to řekni a poptej se. Přijdou mi na rizikovém kontroly co 6 týdnů docela zvláštní, ale třeba k častějším není indikace v tvém případě.

matoma93
autor
24. kvě 2023

@laxesis na rizikovym jsem protoze mam spatny ledviny, leidenskou mutaci, od zacatku krvaceni pri jakekoliv namaze. Taky pracuju na ARO, kde jsem po tahani tezkyho cloveka malem o maly prisla, lezela jsem s hematomem a krvaceni a pak uz se vratit do prace neslo, stacil malej pohyb na 8h smene, ikdyz jsem do prace chtela, na gynde mi sama rekla at si vyberu, co chci, proto rizikovy, opravdu to nemam jen tak pro srandu, ze chci byt doma. Naopak je to uplne na hlavu, mam uz za sebou spoustu veci a neni to vubec jednoduchy..

janina228
24. kvě 2023

@matoma93 nějaké magnezko užíváš? Dobrý je například na předpis Magnosolv..

matoma93
autor
24. kvě 2023

@janina228 magnosolv beru uz 2 tydny 2x denne. Jeste mam teda odebranou moc na kultivaci, kdyby byl zanet, jinak mi doktorka rekla, ze uz nevi a ze mozna je vsechno spatne protoze to tak ma byt, tak ja fakt nevim, jsem z toho nestastna

laxesis
24. kvě 2023

@matoma93 to mi pak přijde fakt divný, že tě taky nehlídají víc:/ mám to právě podobný (krom krvácení) v nemocnici už jsem si poležela a chodím fakt často...to bych se už ozvala, ať kontrolují:/

juliavolna
15. čer 2023

@matoma93 a aky máš cipok ? Keď ho meria.

milito18
10. črc 2023

@matoma93 taky jsem to měla od 22tt a doktorka mi napsala magnesko rozpustný,nejdřív jsem měla 2x denně ale prohanelo mě tak to stáhla.Ted ještě k tomu beru železo.Rano si vezmu magnesko a dobrý,tak v půlce dne záleží na námaze,mě to chytne.Pnuti a tvrdý bricho -naucila jsem se chodit si lehnout.Po hodině vstanu a dobry.Na etapy pak vařím a uklízím či vozím starší dceru kam potrebuje.A k večeru zas znova pnutí a bolest .Teď zrovna ležím na gauči a snažím se nějak břichu ulevit polohou,do toho mála ještě kope takže taky super.V poradne jsem to říkala a moje doktorka řekla,že je to normální .Tak nevím.Ale moc příjemný to není no .Doufám že to překlepu a pak bude pohoda.
Musím říct že tohle druhé necekane těhotenství po 13.letech je fakt oříšek.Doufam,že pak už se budu mít líp 🤣🙏

tonenidulezity
6. srp 2023

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi. Tvrdnutí břicha mě též trápí. Jsem v 15tt. Teď pa a so jsem ležela v nemocnici s tvrdnutím břicha.
Mám za sebou potrat ve 20.tt, kdy předcházelo cca 14 dní tvrdnutí břicha a tak mě teď jakékoliv tvrdnutí vyděsí.

Každopádně miminko je v pořádku, čípek uzavřený a dlouhý.
Přesto moje tvrdnutí břicha opravdu neodpovídá tabulkám. Tvrdlo mi klidně 4 hod. Zvtrdlo->povolili a pořád dokola.

Nyní čekám až mi dorazí kvalitní hořčík, který má oproti magnosolvu daleko lepší vstřebávání.

Tak snad pomůže 🙏🙏 a jak vy pokračujete? Stále tvrdne? Nebo už se to srovnalo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru