Pohyby v 16. tt. Kdy jste cítily u druhého dítka?

domka001
11. bře 2022

Maminky jsem 16+1,čekám své druhé miminko ale pohyby nikde :( jsem z toho celkem smutná,hodně jsem četla ze při druhém těhotenství už jsou pohyby cítit o dost dříve. U prvního jsem cítila pohyby kolem 20tt.. kdy jste cítili vy své první pohyby u druhého dítka?😊

palja
11. bře 2022

@domka001 u první ve 20tt a druhé až ve 23tt, u obou placenta ve předu, takže to bylo tím.

domka001
autor
11. bře 2022

@palja Placenta vepředu je nějaký problém? V úterý jdu na kontrolu,abych nevypadala jako blbec když se na to zeptám 😁

palja
11. bře 2022

@domka001 problém ne, ale když je vepředu tak logicky pohyby cítit moc nejsou. Já jsem to měla vždycky jako tlumič. Prostě jen takové drobné kopanecky až do konce těhotenství.

domka001
autor
11. bře 2022

@palja Jej,to by me mrzelo ze necítím kopance:/ tak snad vepředu nebude

rickym
11. bře 2022

Měla jsem placentu vepředu a opravdu byly ty pohyby cítit později a méně..

cekamnazazrak
11. bře 2022

@domka001 taky mám placentu vepředu dnes jsem 19+0tt a pohyby prakticky necítím.. to musí být joo hodně silnej a prudkej pohyb abych něco malinečko zacítila a většinou se na to ještě musím dost soustředit... a to se dle ultrazvuku docela dost vrtí..

ondul
11. bře 2022

Jsem 16+5, druhé těhotenství, placenta vzadu. Taky ještě nic moc necítím. Resp. občas mi to tak přijde, ale klidně to ještě můžou být střeva nebo něco jiného. Houby zle, však se dočkame.

9radka9
11. bře 2022

Placenta vepředu a pohyby byly určitě od 16 ty, ale máte ještě hromadu casuuuu

zmrzlinka
11. bře 2022

@domka001 podle mne je to ještě brzo

mishulka26
11. bře 2022

@palja já mám placentu vepředu první pohyby v 16 tt, ale že by byli slabší kvůli placentě vepredu se mi teda nezdá jsou stejně silné jako u prvního těhotenství.

mishulka26
11. bře 2022

@domka001 takhle brzo jsem je cítila jen některé dny a hlavně jsem musela být v klidu většinou jsem večer ležela na gauči a pak se trochu hýbal

domka001
autor
11. bře 2022

Tak snad se holky dočkám,bez těch pohybu jako bych těhotná ani nebyla :D už se na ty kopance tesiiim,hlavne 3,5 leta dcera😁

eithelwing
11. bře 2022

@domka001 U prvniho jsem je citila asi od 23tt, u druheho určitě taky po 20tt. ☺️

9radka9
11. bře 2022

@domka001 to je roztomilý

domka001
autor
11. bře 2022

@9radka9 Dcera na to čeká ,každým dnem hladí bříško jestli už miminko kope🥰

kosi_cek
11. bře 2022

@domka001 já u druhého prakticky vůbec až do porodu a takové nejasné známky až o dost později, než u prvního.., kdybych nevěděla, že nejsem těhotná, tak podle pohybů to prostě až do porodu nepoznám, miminko v pořádku, jen placenta vpředu a ono tak šikovně natočené zády k ní a ještě klidné a ve stabilní poloze. Jinak chápu, taky jsem se nemohla dočkat, jenže je tam x dalších faktorů, které to ovlivňují a třeba s placentou na přední stěně je to fakt rozdíl, sama jsem ji měla vpředu 3* a to jsem nejdříve pohyby cítila až tak v 19tt, i když jsem na ně často číhala v posteli s rukama na bříšku, jelikož v jednom těhotenství jsem opravdu pohyby cítila už takhle brzy a v 19.tt už se to nedalo přehlédnout za žádných okolností.

nijij
11. bře 2022

@domka001 tak jí to normálně vysvětlí že je ještě brzy na pohyby v 16tt, musíte si ještě počkat tak 2-3 týdny. Já začala cítit 18+

palja
11. bře 2022

@mishulka26 tak ono taky záleží kde přesně ta placenta je a kde je to dítě, jak je uloženo. Já jsem jí měla přímo ve předu a plod zabořený přímo v ní až do konce těhotenství, takže ty pohyby byly takové malé kopanecky.

malinkata
11. bře 2022

Jsem skoro 19 a cítím občas a drobně. Zrovna jsem se ptala v úterý doktora, říkal mezi 18-22 týdnem.
A mám 3 těhotenství

iris92
11. bře 2022

Ja jsem ted tehotna podruhe a drobounke pohyby jsem zacala citit stejne jako u prvniho, v 19. tydnu.

journals
11. bře 2022

Prvni - placenta vpredu, pohyby 19/20 tyden
Druhe - placenta vzadu, pohyby od 16.tydne

stastnamatka07
11. bře 2022

@domka001 Teď v druhém těhotenství v 16tt ale u každého je to jinak, taky záleží jak máte uloženou placentu, atd..
Já sem třeba četla i takové články, že u druhého to může být naopak později než v prvním těhotenství.
Jednou ty pohyby přijdou, neboj, hlavně že mimčo je v pořádku.

codal
11. bře 2022

U první od 18tt u druhé až ve 20tt. Podle mě je hrozně brzo...

maxulekapcule
12. bře 2022

U prvního to bylo až ve 22tt, u druhého už ve 14tt - byl hrozně akční, vydrželo mu to celý tehu, porad se točil hlavou dolů, pak zas nahoru, a několikrát takto, teď má tři měsíce a stejně se nezastaví, už se těším, co bude až začne chodit 🤣

ladyhacek
13. bře 2022

U prvního kolem 18tydne a u druhého až po 20tydnu. Možná kolem 22.
Sice se říká, že jsou cítit dřív, ale není to pravidlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru