Rapidní přibírání v těhotenství. Je to normální?

lenca11111111
14. dub 2023

Ahoj holky, jenom se chci zeptat, především těch, kteří mají stejnou zkušenost.
Před otehotnenim netušim, jakou jsem měla váhu, ale při prvním vážení
v těhotenské poradne jsem měla v 9tt 75kg.
Nyní v 18tt mám 87kg 😳😳
Je pravda, ze mám málo pohybu, v podstate jim, spim a hybu se málo, ale i tak, je to normální ?
No, asi bude, ale i tak, tímhle stylem budu do konce jak naprostý sud.

emillyhk
19. dub 2023

@lenca11111111 Tak aspoň že víš, co za tím přbíráním je. Je mi jasné, že další kontroly a případně léky jsou otrava, ale je dobré, že budeš víc pod dohledem a případné problémy se podchytí včas 🍀

kristyneckaa27
20. dub 2023

@lenca11111111 já u prvního těhotenství taky nic moc nedělala.. a přibrala jsem 23kg. Porod určitě těžší. Po porodu jsem začala cvičit,za 7 měsíců jsem otěhotněla znovu,do fitka jsem chodila do 6 měsíce,pak dlouhé procházky,občas lehké cvičení,do toho jsem pracovala z domu a prďolka za zadkem. Chodila jsem co šlo. Měla jsem cíl na každý den,ujít minimálně 5-6km. To se mi dařilo,výjimečně se stalo že ne. Přibrala jsem jen 14,porod za odměnu. I doktor ocenil že i tak velký kluk šel hladce díky pohybu atd. Zkus na tom maknout,myslím to v dobrém. Zkusila jsem lenivé i aktivní tehu..za mě určitě to aktivní ,mnoho věcí mi to ulehčilo 👍

jaresska
20. dub 2023

Já jsem se hybala a lítala okolo dcery, jedla normálně jako vždy a z 52 kil jsem měla na konci 82. Nikdo nechápal proč. 10 kg mi navíc už zůstalo, mám 175cm.

blondynka400
20. dub 2023

@jaresska vysoké a hubené ženy přibírají nejvíce, tělo to prostě potřebuje.... A 175cm a 52kg je hodně podváha.

jaresska
21. dub 2023

@blondynka400 Jo to je, ale podvaha od přírody.

lilian2111
21. dub 2023

@blondynka400 168 a 46kg a přibrala jsem kolem 10kg, 3 těhotenství 💁🏻‍♀️

blondynka400
21. dub 2023

@lilian2111 já psala ale vysoké ženy. Což teda s 168 cm fakt není 😀

blondynka400
21. dub 2023

@jaresska tak tím spíš.... Každopádně pohyb by to asi chtělo. Nejen kvůli váze, ale i fyzicce, která se ti na porod hodí... 🙂

lilian2111
22. dub 2023

@blondynka400 To nemění nic na tom, že jsem mívala podvahu. 😉

blondynka400
22. dub 2023

@lilian2111 to ne, to nikdo nerozporuje. Ale u menších holek toto pravidlo s podvahou už jaksi neplatí 🤦‍♀️😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru