Vyšetření těhotenské cukrovky

sarabous
18. črc 2023

Zdravím , chtěla bych se zeptat co můžu celý den jíst kromě zeleniny den před vyšetřením těhotenské cukrovky na internetu jsem našla že nesmím potraviny které obsahují cukr , ale cukr je více méně ve všem potřebovala bych radu co jste jedli cely ten den před vyšetřením děkuji

ivivi
18. črc 2023

Jez normalne, jinak bude vysledek zkresleny. Samozrejme bych se neprecpavala sladkym

orangutan123
18. črc 2023

@sarabous Jez úplně normálně, gynekolog ti k tomu nic neřekl?

sarabous
autor
18. črc 2023

@orangutan123 právě že od gynekologa mám napsáno že den před vyšetřením nemám konzumovat žádné pečivo ani těstoviny jogurty atd .. tudíž nevím kromě zeleniny co jíst tak jsem chtěla jen radu jak jste to měli vy
Najíst se mám naposled v 18:00

martulka88
18. črc 2023

@sarabous Nejhorší je "dieta". Pokud chceš pravdivý test, jez normálně - jen bych vynechala sladké (koláčky, sušenky, bonbony,sladké limonády apod...).

lencaa11
18. črc 2023

@sarabous jíst se má normálne to pak ty testy můžou bejt úplně k ničemu

sarabous
autor
18. črc 2023

Děkuji všem za rady 😊 ulevilo se mi nedovedu si představit cely den na zelenině 😅

kelerub
18. črc 2023

@sarabous poprvé jsem jedla zdravě a dietně, kysané zelí, zeleninové saláty a měla jsem 5,20. Cukrovka 🤦🤷 Podruhé jsem se na zdravou stravu úplně vyprdla, jedla jako vždycky a s dortíkem a koblížkem navíc a cukr byl 5,0. Takže teď to řešit vůbec nebudu a děj se vůle boží.

orangutan123
18. črc 2023

@sarabous Mě řekli, jezte na co ste zvyklá. Hlavně nezfutrovat před spaním celou tabulku čokolády 😀

ivivi
19. črc 2023

@sarabous to je blbost. Hlavne se toho neboj, ten test je uplne v klidu. Mela jsem z toho strach, pred tehotenstvi jsem moc sladke nedavala. A bylo to uplne v klidu

cilkat
19. črc 2023

Pokdu chcete skutečné výsledky testu, jezte úplně normálně.
Ani při těhotenské cukrovce se fakt nevylučuje komplet pečivo a přílohy. Jen se hlídá množství na jednu porci (odpovídá cca krající a půl chleba, půlce varného sáčku rýže (tj 60 g za sucha - ty velký sáčky) a podobně. Pro většinu holek je to víceméně normální příloha 😉 . Ale příloha k masu. Ne samostatné jídlo typu špagety s kečupem. Tam už je to hodně škorob se škorbem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru