7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
20. dub 2009

Jo záda už jsou v pohodě, naštěstí alespoň něco.... 😀

Jo jenže jsem koza, myslím, že jsem se nějak namohla na té zahradě co jsem makala o víkendu, tak snad to zklidním a bude zase dobře... 😒 ¨

Takže holky, nic nedělejte, nohy na stůl a nechat se obskakovat!!!!! 😀

helulicek
20. dub 2009

Hm, je to možný. Já mám taky pořád elánu něco dělat, ale jakmile začnu, tak zjistím, že to nejde, nebo že jsem prostě už máčka...ale i tak si myslím, že toho ještě zvládám dost....není to ale ono, večer jsem pak utahaná a usnu jak špalek. Ráno trvá než se rozhoupu...

amona
autor
20. dub 2009

jojo, hold už jsme maminy, tak se musíme šetřit!🙂 Já teda už každopádně budu, ráda bych to do toho 36 tt (minimálně)nějak doklepala... 😅
V pátek mám v práci rozlučku (po 6 letech úrap 🙂 ) a pak už budu jen doma v klídku, tak snad..🙂 V květnu si budu chystat věcičky a olem 20-tého květn ase narodí mojí kámošce (sousedce) mimísek, tak pak od ní budu čerpat vědomosti a budeme chodit vozit...hupí, už se těším!🙂)

amona
autor
20. dub 2009
helulicek
20. dub 2009

to je ale fešanda 🙂
to je fajn, že budeš mít vedle sebe maminu, která bude mít mimi jako ty 😀
u nás tu je taky kočka, která má tak nějak termín jak já, ale nějak mi nesedí....ale i tak se to tu u nás taky rozrodí, tak snad budeme vyměnovat zkušenosti 😀

amona
autor
20. dub 2009

Tak tady naštěstí je těch maminek habaděj...🙂 No třeba Apap, že Anni!🙂) Nějak se mi rozplodila třída ze střední, kámošky a tak celkově...🙂 Bude to fajn, alespoň budu mít s kým řešit problémy prdíků, nespavosti atd...🙂

helulicek
20. dub 2009

tak ty bydlíš ve městě, že? já na vesnici, kde je to přece jen trochu horší, ale co sme tak počítali, tak asi tak do konce roku by tu mělo být osm novejch mamin, tak snad to bude ok.....jsem tu přistěhovaná a kamarádky co mám, buď mají větší děti nebo žádný...ale v tom nevidím tak problém.....přinejhořším je tu koník no ne?

amona
autor
20. dub 2009

Jasan, neboj, já asi taky budu furt na netu něco řešit.... 😀 Jinak Boskovice, to je městečko, nevím přesně, ale asi 13 tis obyvatel. No a maminy tam budeš mít u vás taky, takže žádnej strach!🙂) Ä mimísci za chvilu budou parta a budou dělat po vesnici neplechu!🙂)

amona
autor
20. dub 2009

Jéé, koukám ti do alba a chválím za pěknou fotečku bříška!🙂) Hned zítra hodím do společnýho albíčka. Jinak máme stejný žehlící prkno... 😀
No a na svatbě bratránka ti to mooooooooc sluší! 😀

amona
autor
20. dub 2009

Manžílek mi bere noťas, tak budu muset končit...☹ Tak papa zítra! 😀

zuzik28
20. dub 2009

Hi hi hi musela jsem dokoukat na ošklivku, dneska byl poslední díl 😀 😀
Amona já už mám taky aktuální bříško v albíčku...
Holky já bydlím ve městě (prý skoro 50 000 obyv.) ale moc kamarádek a známých s mimčama tu nemám. Pracovala jsem v Ol a předtím ve škole jsem taky byla mimo 😅 Ale s váma se nebojím ničeho 😉

helulicek
20. dub 2009

zuzik, jak koukám do tvého albíčka a začala číst....no, vidím, že jsi se vdávala ve stejný den a zřejmě jsme i ve stejný den počali 🙂 🙂 u nás ta svatební noc taky stála zato 😀
koukám, že máme stejnej vkus, co amona 😀

zuzik28
20. dub 2009

Helu....jo jo "dvacítka" je nějaká kouzelná, či co...tak ještě řekni, že budete mít taky kluka a bude to úplně stejný 😀 Já vím, že si to necháváte pro sebe, ale byla by to sranda nééé 😉

helulicek
21. dub 2009

Krásné ráno kočky 😀
zuziku, pak dám vědět jestli dvacítka plodí jen kluky nebo ne 😀

apap
21. dub 2009

Ahoj holky,

pořád ještě bojuju s tou rukou, tak moc nepíšu (ale já se snad už polepším). Fotku bříška dodám brzy taky. Konečně jsem se pustila do praní věciček pro mimiska, začínám se bát, abych to stihla všechno nachystat, jsem strašně pomalá.

Amona: Představ si, že jsem tě viděla v neděli tak chvilku po 10 v Albertu nakupovat. Jen mi bylo blbý za tebou jen tak přijít a taky jsme s manželem hrozně fofrovali, ale příště až tě uvidím už se určitě ozvu.

Tak hezky odpočívejte, brzy už nám začíná všem mateřská! Taky se vám zdá, že to tak rychle uteklo? Za chvilku o ta svoje pohyblivá bříška příjdeme.

zuzik28
21. dub 2009

Helu, no jasně...však už to bude za chvíli...já jsem teda napnutá co budete mít😀

amona
autor
21. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem právě dojela ze zahrády...uf, nejhorší už je za náma. Dneska jsem si hezky sedla na lavečku a pěkně ty naše chlapy komandovala... 😀 Malá by mě ani nenechala nic dělat, dneska kope tak intenzivně, že si říkám, jestli se neprokopne ven.... 😀 Jinak mám takový pocit (je to teda jen pocit protože nemám s čím porovnat), že jsem měla falešně kontrakce. Začalo se mi jakoby stahovat svalstvo předního břicha, něco jako by se to svalstvo chtělo přetáhnout vzájemně přes sebe...fakt podivnej pocit. Naštěstí se to stslo jen tak dvakrát-třikrát a hotovo. Volala jsem známe, co je zdrav.sestra a ta mi řekla, že to je v tomto tt už vcelku normální. Vy jste už něco takovýho měly?

amona
autor
21. dub 2009

Jinak holky....já nějak mezi ty vaše dvacítky nezapadám, i když vdávala jsem se 21.6. (což je skoro taky dvacka 🙂 ), počali jsme 5.10..... V jakýmsi čínským kalendáři početí to byla jasná holčička pro celý podzim, takže u nás to bylo jasný...🙂
A Zuzi neboj, s náma to dáš!!!🙂)
Aničko, heleť a nemáte s manžílkem autí s pražskou spz? Já jsem tě totiž v tom albertu asi taky zaregistrovala, chtěla jsem tě i oslovit, ale pak jsem si řekla že když bys to nebyla ty, tak trapas....No a pak jsem se schválně ještě kukla do jakýho autí nalízáte a když jsem viděla tu pražskou spzetu, tak si říkám, že tos ty asi nebyla... 😀 KAždopádně musíme zajít někdy na prochajdu, nebo na kafčo a seznámit se. když už jsem z toho jednoho města! 😀

amona
autor
21. dub 2009

Tak jdu sáhnout všechna bříška, ještě musím vyfotit to svoje, tak frčím na to.....

amona
autor
21. dub 2009

Hotovo...Holky ostatní, přidejte se!🙂) Unka se nějak odmlčela, snad je OK! 😒

lenusinecka
21. dub 2009

hojda, já teďkom nějak nestíhám a tak se omlouvám, ani to bříško nafocený ještě nemám ☹ - já to snad do porodu stihnu 😀
jinak zlatá mamina: páč máme vypráno a vyžehleno pro Adélku, vše - mně už jen chybí povlečení do postýlky 😉 🙂
tak já se 20 taky nechytám, vdávala jsem se 28.4 - takže za pár dní máme s manžou 2 výročí od svatby 😀

jinak koukám, že společné nákupy jsou k nečemu dobré - se tam ještě těhule seznámí 😀 😀

tak se opatrujte, a já se zase ozvu 😉 🙂

zuzik28
21. dub 2009

Amona, holka jedna šikovná 😀 už jsem koukala na naše společný album
Dneska mi to pěkně uteklo...byla jsem na návštěvě u spolužačky ze střední, má 4 měsíční holčičku, tak to bylo super...čas utíkal jako splašený. Dostala jsem na malýho takovej krásnej obleček, tričeno a takový tepláčky s bryndáčkem...moooc pěkný.
A teď už nám přichází tatínek z tréninku tak ho jdu trošku přivítat...tak zatím paaaa děvčátka 😉

amona
autor
21. dub 2009

Ahoj Lenuš: mamča je teda fakt šikulka!🙂) Taky bych asi potřebovala pomocnou ruku, protože teď mám momentálně všechno páté přes deváté..☹ Manžel začal skládat konečně tu novou šatní skříň
http://www.sidia.cz/k/satni-skrin-passat-3-dver...
a tak nám stojí rozestavená uproatřed pokoje a všude kolem chaos a binec...☹ Dneska jsem chtěla aby to už dodělal, ale zase ryl na zahradě, takže přišel dom uplně hotovo. Fakt se už těším na příští týden až už nebudu v práci a začnu si to všechno třídit....🙂

JinaK Zuzik, to znám, dneskla jsem byla ráno jen na skok u bratránka, mají 9 měsíční holčičku a taky jsem z ní vždycky na větvi...🙂) Je to fajn pobrat nějaký informace o tom co nás čeká...🙂)

amona
autor
21. dub 2009

Jinak jsem si holky říkala, že už je asi nejvyšší čas nachystat si tašku do porodnice....co kdyby..... 😒 Od včera kdy mě tak bolelo bříško nad tím přemýšlím, tak asi o víkendu něco nabalím. Pro mě jednorázovky kalhotky, yal gel, krém na bradavky, vložky, ručník, košili, ponožky, papírový utěrky, hyg.potřeby.....Pro mimíska plenky, vlhčený ubrousky, oblečení z porodnice, to je asi tak to nejdůležitější, co?Ještě něco?

helulicek
22. dub 2009

Čau kočky,
koukám, že jste se včera pěkně rozepsaly 🙂 , aspoň mám co číst 😉

No, tašku do porodnice ještě nachystanou nemám, vlastně aj nemám všechno koupený....
Já to stahování bříška asi už taky měla, takovej zvláštní pocit,ale nějak výrazně to nebolelo...bylo to taky jen chvilku a vlastně mě ani nenapdlo, že by to mohly být třeba falešný kontrakce nebo tak něco, spíš jsem to přikládala námaze...
Na vyprání mi chybí jen pleny, to chci ještě chvíli počkat, protože musím ještě dokoupit a zděděných mám málo...

helulicek
22. dub 2009

Včera jsem měla den na ho...měli mi dojít penízky ze spoření, ale včera mi došel dopis, že mi je dají až v červnu, s čímž jsem vůbec nepočítala, chtěla jsem za ně dokoupit podstatnou část výbavičky (kočárek, přebalovák atd) tak na mě padla jakási depka a nějak jsem to obrečela 😢 No hormony asi taky zapracovaly...Penízků není totiž moc nazbyt, hodně teď vrážíme do matrošu na domeček, počítala jsem s tím mým spořením, takže jsme na výbavičku nějak zvlášť nešetřili. Každopádně můj úžasnej manžel našel hned řešení....ještěže ho mám 🙂 Takže dnes mám zas hezkej den 😀
Odpo jdu sednout s holkama, se kterýma jsem kdysi dělala, než jsem odešla do nynějšího zaměstnání. Už se moc těším!!!mají tam výbornou zmrzku, mňam, mňam 😀 😀

amona
autor
22. dub 2009

Ahoj Heli, neboj, ono se to samo nějak vyřeší...každopádně je to nepříjemný.... 😀

Tak si hlavně s holkama užíj odpoledne, dej si zmrzku a hlavně žádný starosti, nebo pak nudeš mít uplakaný miminko!🙂)

Pěkný den těhulky,já valím do práce...☹ Ale už jen 3x! 😀 Jupííííí! 😀

helulicek
22. dub 2009

Díky 😉
tak si to ty tři dny v práci užij a pak už budeš mít jen a jen volno a čas jen pro sebe 😀 než se samo narodí mimísek 😀

zuzik28
22. dub 2009

Cauky...
Amona, jestli můžu poradit...nebo teda spíš sdělit informace od holek co už rodily...tak prý je lepší si ty nachystaný věci rozdělit do různých tašek...ale už je to jen takové doladění. Jako, že do nějaké malé tašky si dáš jen věci na porodní sál (tzn. sprch. gel, ručník, jídlo, pitíčko - maliník 🙂, ponožky a pantofle) abys pak jak přijedeš nemusela hned přehrabovat velkou tašku a hledat potřebný věci...to už totiž budeš asi mít myšlenky na něco jiného 😀
Pak už je to jedno...buď další taška s věcmi pro mimi a a pro sebe nebo pro oba dohromady.
Jen já si teda plánuju sebou vzít ještě takový ty jednorázový přebalovací podložky pro mimi, že na nich budu po porodu ležet, určitě se stane nějaká malá nehoda tak abych se cítila líp.
Jo a takových těch vložek do porodnice (myslím SAM nebo tak nějak) prý vzít hodně, min. 30...protože jak nemají ten igelit dole tak prý hodně protékají a je potřeba je často měnit. Ale je to podle toho kolik vám jich v porodnici dají. U nás prý po porodu tak max. 5...což je nic

helulicek
22. dub 2009

Tak jsem zas o něco chytřejší, dík zuzik 😉
Teda, že ty vložky protékají? no to jsi mi neudělala radost, já si právě myslela, že něco vydrží...tak si asi taky vezmu podložku pod sebe....ještě by měly být v tašce do porodky vložky do podprsenky ne? kdyby náhodou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru