7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
12. kvě 2009

No my postýlku dostanem až v červnu od švagrové, takže to bude tiptop....včera mě tchýně nahlodala s košem, tak nevím...připadlo mi, že by jej zaplatili, tak třeba do něho půjdem. Původně jsem ho chtěla, ale kvůli financím, jsem ho škrtla ze seznamu....tak že by přece??? 😕

mimikiki
12. kvě 2009

Ahoj amona,

teraz už som brnačka a tiež som si všimla, že to mame všetky kusok od seba 😀

Co sa týka postielky tak tiež rozmýšlam či ju už mam pripraviť alebo ešte počkať, drahy mi ju dnes zloži a ja sa neviem rozhodnúť čo ďalej s ňou. Ja ju určite budem mať v ložnici.

amona
autor
12. kvě 2009

Ahoj holky,
Heluš, ten koš je určitě suprová věc! Kdybychom měli větší byteček tak bych nad ním určitě vůbec nepřemýšlela...takhle budeš mít mímíska stále na očích a navíc´ty koše vypadají tááááák pěkně!🙂) No a kdyby to měl být dárek od tchýně tak tím líp, ne! 😉
Mimikiki, manžel se do skládání postýlky moc nehrne, ale každopádně ho donutím aby mi ji dal do kupy během května a jakmile bude hotová, tak si ji nachystám už načisto, alespoň se budu u ní každej večer kochat pohledem...🙂)

amona
autor
12. kvě 2009

Mimikiki, kdyby ses k nám chtěla přidat do přehledu tak není problém...mrkni na to na stránky
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

helulicek
13. kvě 2009

Krásné ráno holky,
tak tu zas čumákuju ☹ dnes jsem byla hore ve čtyři, ale kupodivu jsem plná elánu 😀 až mě to samotnou překvapuje 😅

Dneska dodělám poslední várku cihehl a snad budu mít aspoň do víkendu klid. Manža mě včera pochválil, ale vzápětí řekl, že v sobotu tam přibudou další, dalo se s tím počítat, ale já myslela, že mě trefí...Naštěstí mi teď s tím chodí pomáhat i mamča a někdy i ta'tka, tak to líp utíká 😉

Včera manžel nesl rodičům vytisknutej ten koš, prý se ještě máme podívat...tak nevím co tím bylo myšlený, asi to nemysleli špatně, asi to chce si nato sednout, no uvidíme... mám pocit, že levnější už nenajdu a ke všemu je fakt hezkej...nebo že by mohl být i dražší 😕????

http://www.ecipisek.cz/detail/prouteny-kos-clas...
Já sice na ty nebesa moc nejsem, nikdy jsem po nich teda netoužila, ale zas když už tam jsou, hlavně je tam plná výbava, takže nemusím nic ještě narychlo shánět.....

Mončo, nevíš co Anička?

amona
autor
13. kvě 2009

Ahoj Heluš,
ten košík je fakt pěknej a cena je tak akorát. Uplně v něm vidím ležet nějakýho cipíska, nebo cipískovou..🙂)
Teda já mám tento týden opravdu kvalitní spaní, spinkám si to až do půl deváté a ještě ted nejsem schopná se vyhrabat z pelíšku..🙂 Zítra jsem objednaná na 8 na gyndu, tak to bude jiný kafe, to je tak v 7 vstávat...☹ No ale dyžtak se dospím během dne..🙂

O ANičce zatím nic nevím, což je ale taky dobře, to pravděpodobně znamená, že je vše OK a že se zatím nic nedělo. 🙂Ona je tuším 36-37 tt, tak kdyby to spolu vydrželi ještě ty dva týdny tak by to bylo super. Jakmile něco písne, hned to sem hodím..🙂)

Holky, já mám dneska už jen 44 dní do porodu, jůůůůů, to letí!🙂) Dneska jsem si dala za ukol přeskládat další skříˇˇnku kde mám veškerý oblečky od vel.62 a výš.... Vládne tam chaos, tak to roztřídím podle velikostí a ty 62-68 vyperu, nažehlím, aby byly na pak připraveny, protože buhví kdy bych se pak k tomu zase dostala...🙂 No a tím končí moje gruntování v obýváku, pak mě čeká hloubkový uklid kuchyně....☹

Tak jo holky, přeji vám pěkný den!🙂)

zuzik28
13. kvě 2009

Ahojky Heli, my teda košík máme, ale né takový krásný...měli jsem schovanej ještě po manželovi. Je to na kolečkách, což je super, takže můžu vozit malýho klidně po bytě 🙂 Máme ještě kolíbku, ale tu nechci, takže jsme ji nechali zase uloženou. Nedá se s ní totiž jezdit a taky jsem měla strach z toho houpání...aby pak neusínal jen když budu houpat 😀

Anička má stejný termín jako já dle UTZ (10.6.) Určitě to bude v pohodě a kdyby náhodou nee, tak prcek už bude určitě v pořádku...teda aspoň mně to říkal doktor...že teď už by to bylo dobrý. Ale určitě když si je tam ještě chvíli necháme, tak tím líp, že jo?

Včera jsem měla nějakou uklízecí náladu, tak jsem toho náležitě využila. Asi už mám ten hnízdící syndrom nebo co 😀 Nachystáno už mám pro Ondráška skoro všechno, postýlka, košík, přebalovák, oblečky, plínuše a taky tašku do porodky....ještě musí manžel vyvrtat dvě poličky do pokojíčku a nalepíme obrázky na zeď a bude to. Taky jdeme dneska konečně už objednat kočárek. To jsme nechávali na poslední chvíli. Až to bude všechno nahotovo tak vám to vyfotím do albíčka.

Tak já frčím zase něco dělat...mračí se na mě žehlička 🙂 tak pěkný den

helulicek
13. kvě 2009

Teď už mám konečně padla, cihly dodělány a do neděle je nechci ani vidět... 😠
právě jsem dala do trouby obídek, jéjé jakej já mám hlad, no musím to vydržet než se mi to upeče ☹

Teda Zuzi, vidím, že jsi už plně vybavená 😀 To já jsem ještě tak trochu pozadu...no snad to brzy doženu 😕
Mony, já to spaní měla taky dobrý, ale jaksi se přehoupl týden a už to začalo...ještě musím čtyři týdny vydržet 😒 no a vlastně pak se taky asi moc nevyspím...chjo 😖 Musím být optimista, věřím, že je to jen přechodný a já zas budu celou noc chrnět aspoň než vstane manža v půl šestý do práce 😀
U nás je zas tak hezky, pořád straší s bouřkama, deštěm ale u nás pořád nic! Sice jsem ráda, že oskárek pěkně svítí, ale deštík na ty naše políčka a zahrádky by taky mohl přijít 😎

amona
autor
13. kvě 2009

Ahoj holky,
ZUZIK, tak ty už to máš komplet...jůůů, tak to se už moc těším na fotečky!🙂

Heluš, tak dobrou chut, já jdu obídek teprve vytvářet.

helulicek
13. kvě 2009

mankote, ten oběd mě zmohl, nejraději bych se natáhla a ležela jak vyvržená vorvaň 😀 ale nic platno, musím doma trocha pouklízet, přes samou práci venku mi ta práce doma stojí...chjo 😖 ale v pět jdu na plavčo, už se nemůžu dočkat, až si zaplavu a pokecám s kámoškou 😀

mimikiki
13. kvě 2009

Ahoj holky,

ako vidím zase sme sa nejak minuli 🙂 Ja obedujem az teraz, nejak sa mi nechcelo ísť si ho zohriať ale hlad ma nakoniec prinútil. Teraz sa mi samozrejme nechce nič robiť , tak som sa rozhodla že si chvíločku zrelaxujem a potom pojdem pripraviť postielku. Ešte mám síce čas ale rozhodla som sa že to urobím už teraz a potom dám na ňu igelit aby sa tam neprášilo....

Amona, kľudne ma pridaj do tabulky, udaje pošlem do IP. Inak už si dovytvárala obídek?

helulicek
13. kvě 2009

já se do té práce nemůžu furt nějak dostat, potřebovala bych pořádně nakopnout 😀

mimikiki
13. kvě 2009

Helu ,

to já taky 😀 , už od rána sa nútim ísť dokončiť tú postielku, pustila som len práčku a urobila zemiačiky na obídek, aj upratovať som dnes chcela , ale to som zavrhla hneď ráno keď som vstala 😀

helulicek
13. kvě 2009

no už ráno při čištění cihel jsem zjištovala, že mám KOPR 😉 a ten teď dosáhl maxima a já ne a ne se do toho uklízení pustit...no aspoň to nádobí musím...

mimikiki
13. kvě 2009

To já budem musieť tiež , ale stále si hovorím ešte chvílu, dala som si podmienku že o 15:00 vstanem a idem na to 😀 , tak dúfam že to aj splním.... 😨

helulicek
13. kvě 2009

tak už jsem za tu chvilku něco zmákla, ale s velkou nevolí 😠 Ale už si asi fakt dám oddych, ať jsem na plavčo fit 😀

lenusinecka
13. kvě 2009

🙂 čao,
tak máme po prvním kurzu resuscitace, no musím uznat, že manžovi to šlo líp 😉 , jak už jsem četla na stránkách naší nemocnice tak nám to i dneska potvrdily, že si můžeme půjčit monitor dechu za měsíční poplatek 150Kč, monitory mají životnost 1 a půl roku a pravidelně je vyměňují, tudíž se nemůžestát, že by nefungoval - takže to asi prubnu a od nemocnice si ho půjčíme 😉 🙂

jinak já mám vyprané povlečení pro malou, večer ho vyžehlím a příští týden pomalu povlíknu postýlku (ať už to máme) a taky budu mít tu komodu, takže začnu do ní vše ukládat a konečně to snad dopřipravím.
jinak teda břicho ám nafoceno, takže to sem hodím a pak postupně dofotím tu postýlku - abych nebyla poslední 😀 😀

košík pro mimi jsem si dneska objednala za 1000Kč z netu, sice má modré povlečení se zeleným, ale to mi až tak neva - stejně to mám jenom do ložnice na prvních pár měsíců 😉 🙂
páč jsem debil, víte co se mi stalo - jeden košík jsem si už objednala - (krásnej teda, tojo ) - jenže jsem si nevšimla rozměrů, nebo mi to nedošlo a když minulý týden přišel tak jsem se nestačila divit, velký jak postýlka, široký no moc - prostě bych ho do ložnice nenarvala, tak musím hodit inzeráty a někde ho prodat 😅 😀

lenusinecka
13. kvě 2009

jo holky dotaz:

kolik máte zabalovaček nebo rychlozavinovaček???????????????????????????????????????????
já mám jen jednu a 2 deky silnější a 2 takový slabší tak nevím 😒

mimikiki
13. kvě 2009

Ahoj Lenusinecka,

ja mam dve rychlozavinovacky a mamina mi k tomu usila este 2 povlecky, no osobne si myslim ze asi na to bude moc horko a ze to nevyuzijem, tak ta 1 by mohla v poho stacit.... Co si o tom myslite holky?

Inak som sa konecne prinutila dokoncit postielku 🙂 , potom hodim foto....

amona
autor
13. kvě 2009

Tak holky, mám vzkaz od Aničky (Apap), zítra jí budou vyvolávat porod, takže zítra už bude mamča.... 😀 Zatím jsou všichni OK!🙂

zuzik28
14. kvě 2009

Jééééé první miminko...to je krása...určitě budou všichni v pořádku

lenusinecka
14. kvě 2009

jéé apap už bude maminou 😲 , tak to je síla - možná i trochu závidím, šla bych taky docela rodit, prďolka se holt už pronese 😉

mimikiki
14. kvě 2009

Ahoj holky,

jeeej tak uz tu bude prvá maminka, to je super.... pridavam sa k lenusinecke, tiez trosku závidím, už by som to tiež chcela mať za sebou 😀

Holky mne sa dnes zasa nič nechce, včera som vyprala plienkové osušky pre mimiska, dnes ich vyžehlím a končím s výbavičkou, všetko hotové.... už čakám len na prebalovací pult a to bude uplná tečka 🙂 , ešte musím trošku upratať ale naozaj saa neviem k ničomu prinútiť, asi to bude tým počasím - nic moc teda, aspoň u nás... ☹

Rozmýšlam, či si už zbaliť tašku do porodky ??? Vy ju už máte zbalenú????

amona
autor
14. kvě 2009

Ahojky těhulky,
to je dneska hnusný počasí, co!☹ Já už jsem od 3 vzhůru, dneska jsem se prostě vzbudila a pak už jsem prostě nazbrala...navíc mi v 5 ráno pípla smska, šefovi a jeho přítelkyni se narodil synáček...🙂 V 8 jsem valila na gyndu, mudra mě jen prohlídla, poslechla ozvy,vše je OK. No a pak jsem jela do práce na opravu našeho autíčka (výměna výfuku), kde jsem strašila až do jedné. Poté jsem přifrčela dom, najedla jsem se a ted odpočívám. Malá dneska řádí jak o život, asi je taky nevyspalá, tak to stojí zato...🙂 Ve 4 mám těhu cvičení, tak se trochu protáhnu, snad jim tam neusnu!🙂
JInak zítra jedu do Brna, mám sraz s kámoškou a ještě chci dokoupit nějaký poslední věcičky jako např. stojan na nebesa. No a jakmile budeme mít postýlku postavenou, tak nachystám peřiny a tím asi moje příprava taky končí. Plínečky, oblečky, zavinovačky (mám 3 🙂, jsou už všechny vyskládaný ve skříni...🙂
Tašku do porodnice pro mě i pro mimíse mám už nachystanou, člověk fakt neví, kdy se co semele..🙂
O Aničce zatím nic nevím, ale určitě je to všechno ok a možná že už se kochá mimísem...🙂 Já chcu takkkkyyyy!🙂

mimikiki
14. kvě 2009

Ahoj Amona,

Tak ty si šikovná, zvládnuť tolko vecí a v tom počasí 😉

Ja som dnes v noci bola hore asi 5 krát, fakt hruza, to asi preto som teraz ako mechom udretá 😀 Som zvedavá kedy sa mi podarí zase prespať celú noc.... od začiatku tehu sa mi to ešte nepodarilo ☹

No a tú tašku do porodky asi tiež zbalím, máš pravdu človek nikdy nevie, tuším aj apap ešte mala čas, ak sa teda nemýlim?

zuzik28
14. kvě 2009

Holky, já už mám tašku taky zabalenou...jednu k porodu a další, větší potom na pokoj pro sebe a mimi. Včera jsem už konečně byli zamluvit kočárek, takže na nás čeká ve skladu v obchodě a manžel ho vyzvedne až budu v porodnici. Už se nemůžu dočkat až budu drandit s mimčem.

S tím spaním teda problémy nemám...až je to nějaký divný. Jednou, dvakrát za noc jdu na záchod, ale jinak spím jako nemluvně. Malej mě taky vůbec nebudí. Asi ví, kdy se má spát 😀

Dneska jsem toho teda moc neudělala...dopoledne jsem byla na kosmetice, pak trošku projít město, skočila jsem si na oběd a pak tradá domů. Doma jsem jen tak něco pohonila, dala prát pračku a mýt myčku. Do tašky na porodní sál jsem přibalila hroznový cukr na doplnění energie. Teď jsem si udělala kávičku (teda kávičku...napůl caro a napůl kávu bez kofeinu 😀 ) a teď se jdu svalit na sedačku a čekat než přijde manža domů, což bude každou chvíli.
Jo a taky si musím uložit do telefonu číslo na Moni, kdyby náhodou něco...

lenusinecka
14. kvě 2009

teda holky, koukám, že už máte skoro vše hotový, nachystaný - no to já až ten další týden
tašku jsem ještě nezabalila, ale zhruba to mám připravený 😉

nevím jak je u vás to počasí, ale u nás celý týden svítí sluníčko, občas se přihrne nějaký mrak, ale to je tak vše - a co se týká spánku tak jsem na tom jako zuzik, 2-3 za noc na wc a jinak nevím o světě 😀 - ani o malý nevím, kéž by byla po mně a chtěla hodně spát 😀

taky jsem byla dneska na tom kurzu kojení - no bylo to každopádně poučný, pouštěla nám video a mluvila o různých polohách, co je dobrý a co ne........................

mimikiki
14. kvě 2009

teda holky, tak ja si tú tašku zajtra radšej zabalím.
Chcem sa vás opýtať či si balíte aj oblečenie pre mimiska alebo vam to potom donesú vaše polovičky, keď vás budú prepúšťať domov? Ja sa neviem rozhodnúť čo bude lepšie, aby som tam nemala milión veci.

Počasie u nás je dnes celý deň o ničom - od rána prší 😠 Určite preto som dnes absolútne nič neurobila, teda okrem toho že som naložila masko a urobila šalát, len to ešte musím uvariť aby sme večer neumreli od hladu 🙂

Inak ten spánok vám závidím (samozrejme v dobrom), ja chodím na wc tak 3 až 5 krát za noc a potom mam problém zaspať, a dnes to bol teda extrém, ale čo už, teší ma predstava že to už dlho nepotrvá...

Zuzik,
a zamluvili ste si peg perego, tak ako máš v albíčku? My ho už máme, zatial som velmi spokojná a velmi sa mi páči, som zvedavá ako sa s ním bude "jazdiť" a ako sa bude páčiť mimiskovi 🙂 Myslím že ty ho vyskúšaš prvá tak som zvedavá na tvoj názor 🙂

helulicek
14. kvě 2009

Zdravím budoucí maminy 😀
Tak já od rána jen lítám, jela jsem na gyndu do poradny, tak od příštího týdne už valím na kontroly do porodky 😕 Pak přejela zas do druhýho města, tam jsem si udělala chvilku pro sebe - byla jsem u své kamarádky kadeřnice, tak mě přistřihla 😀, pak zas jela k našim a před hodinku jsem se dostala domů. No děs to cestování....vlaky zpoždění, to čekání mě fakt neba ☹
Koupila jsem mimískovi dva kompletky č. 62, jelikož 56 máme si myslím dost a pak 68 a mezitím nic moc - myslím na cestu z porodky - něco hezkého. Tak uvidíme, který číslo prckovi padne. Jelikož mi od začátku říkají, že je velkej po tatínkovi, tak myslím, že to bude asi ta 62 😕 Pak jsem ještě koupila krásnou španělskou deku s medvídkama, to je tak krásný poňuchňáníčko - je nádherně hebká 😀
Teď ještě po netu objednám ten koš a snad už končím s utrácením😕
Dnes mi poslali sms, že už máme komodu - pult na přebalování v obchodě, tak povalím zítra do Brna, počkám na manžu a pak pojedeme pro nic. No vlastně, ještě musím dokoupit přebalovací podložku a vaničku, uff no snad je to vše....

Já do porodky ještě zbaleno nemám 😅 Věci si myslím mám asi nakoupený, ale nějak se mi to nechce do té tašky házet...snad se brzy donutím, přece jen se to krátí....

Jo a kočárek dojde k našim přístí týden, už se moooc těším 😵 😵

helulicek
14. kvě 2009

Lenus, teď jsem zkoukla bazárek a vidím, že prodáváš košík.....proč jsi to neřekla? já bych ho koupila....proč ho prodáváš? máš jich víc nebo se nevleze do bytu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru