7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
25. kvě 2009

No ona je s manžou právě v Brně jen dnes a má tam sebou 9ti měsíční mimčo a čekají až si manža vše vyřídí ohledně práce či co...takže asi těžko dojede. Ale asi to setkání holt oželím, něco musím obětovat. Nejsem si jistá, jestli jsou to poslíčci nebo třeba jen špatně po těch jahůdkách (no nebylo jich málo 😅 ) Je fakt, že je to poprvé a těžko posoudím co to je....Ještě ke všemu takovej pařák venku ☹

zuzik28
25. kvě 2009

Dobré ránko holky...teda dneska bude zase pařák...
víkend byl super, sobota trošku uklízecí, trošku odpočinková...v neděli jsme byli na obědě u tchánů a na fotbale...jo a můj sen se nekonal 😀 žádná voda nepraskla tak jsme nemuseli z fotbalu domů 😀 Pořád mám ještě mimi v bříšku, ale teda pořádně se ozývá. Možná se mu už vážně chce ven. Břicho mě bolí hodně často, dole jako při MS, ale je to vždycky jen chvilku. Zítra jdu na kontrolu tak uvidím...

Moni, fotečky jsou mooooc pěkný...taky jsem si pořád říkala, že se nechám vyfotit, ale nějak z toho sešlo. Jaksi to utíká, mám tolik plánů a nestíhám nic 🙂 No ale na prcka mám už vše nachystané, takže vlastně na všechno ostatní můžu prdět 😀

Heli, jestli je bříško přestane bolet tak klidně vyraz, ale teda já bych to moc neriskovala. To kodrcání vlakem bych teda vůbec nedala...mně stačí bohatě auto a to už Lubovi nadávám, aby jel nějak "nedrncavě" 🙂 Každopádně teď už asi nějak moc řádit nebudu, když ten doktor říkal, že už to může být kdykoliv. Nerada bych, aby mi praskla voda někde ve městě...ikdyž by to byla určitě sranda 😀 😀 😀
Hi hi hi, tak proto dneska vyrážím s kámoškou na oběd a odpoledne na sraz s holkama z koníka co jsou z Prostějova.

Tak já utíkám....zdarec skoromaminy

lenusinecka
25. kvě 2009

ahoj tak se hlásím při pondělku a konečně z domu 😉 🙂
no , to bych ale nebyla já, abych něco nedělala takže jsem se pustila do generálního úklidu ložnice - Adélce vysvětluju, že to všechno musíme stihnout než se nám narodí, tak ať ještě vydrží 😀

jinak poslíčky už mívám taky, je to přesně taková ta blest jako při menstruaci, tlak , bolest a pak to postupně přejde - však nám sestry v nemocnici říkay, že první poslíčky jsou měsíc předem 🙂 - tak uvidíme,
no malou teďkom taky dost cítím, furt se vrtí, kope,.... - tak nevím jestli jako chce jít už ven 🙂

dneska jsem měla jet se ségrou do Hradce na nákupy, ale má angínu jak blázen- je doma a leží, tak doufám, že ještě stihneme vyjet něco pokoupit 😅

amona
autor
25. kvě 2009

Ahojky...tak jsem ráda, že ty bolesti v podbřišku nemám jenom já....🙂 Dneska jsem si ráno vyrazila na finančák a poštu (vše je kousek od domu) no a fakt to stálo zato...☹ Na FU byl naprosto vydýchanej vzduch, tak jsem se tam málem vyvrátila a na poště zase lidí jak sr...k!🙂 No a do toho všeho jsem začala mít horzně nepříjemný bolesti (skoro křeče) v podbřišku, skoro u vaječníků, no prostě jako při silné menstr. ☹ TAk jsem se pomalu doplazila doma a teˇˇd ležím.... Teda folky, věděla jsem že ten závěr asi nebude žádnej med, ale toto mít ještě měsíc...☹ Snižuju své požadavky na porod kolem 20.6., já chci rodit kolem 15.6.:-)) prostě dřív!🙂)
Heluš, tím vlakem bych to asi neriskovala..teda pokud neplánuješ nějaký pendolíno s klimou..🙂 ale v normálním bude určitě vydýchanej hnusnej vzduch a bude poskakovat, což by asi nebylo to nejlepší....NA druhou stranu nejela bys nikam na vesnici,tak kdyby se ti náhodou v Brně něco nezdálo, prostě bys zaběhla do nějaké nejbližší nemocnice...
Lenuš, s tím uklidem to moc nepřeháněj, spíš šetři síly!🙂 Mně zase zítra přijede mamča, tak máme v plánu generální uklid koupelny a ložnice. Pak ještě některej den uděláme kuchyn a já si oddechnu, panč budeme mít byteček vypucovanej od A do Zet!🙂)
Zuzik, užíj si srazík s těhulkama, já takový akce taky miluju, člověk si vymění cenné rady a hlavně má pocit, že i ostatní jsou na tom stejně bídně jako já...zvlᚡˇt ted ke konci..🙂)
Mimikiki, v Brně bude těch atelieru určitě hrozně moc, ale spíš bych se obávala ceny, bude to asi trocha přehnaný...☹ My tady máme v Bce docela šikovnou fotografku, mkrni na www.fotoanna.cz, tak kdyby se příteli chtělo, at tě naloží do auta a přifrčte. Z Brna to máš cca 25 minut jízdy...🙂) Já k ní taky chtěla zajít, ale pak se nabídla švagrová, tak jsme to nechala na ní. Je to sice amatérka, ale na někom trenovat musí, že 🙂) no a některý jsou i povedený!🙂)

amona
autor
25. kvě 2009

Holky, tak jak jste na tom s pokojíčkama (postýlkama)??? 😀

amona
autor
25. kvě 2009

Lenuš, nahod nějakou fotečku bříška, poslední máš myslím z nějakýho 27 tt... 😀

mimikiki
25. kvě 2009

Holky, tak som si prave pochutnala na polievočke a tak o hodku si dám druhú časť obídku, pretože teraz do mňa nejak nevojde.

Moni: diky za odkaz na tie stranky, možno na to drahého nahovorím.... čo sa týka ateliérov v brne, máš pravdu na nete som ich pár našla ale tie ceny! 😕 to tie penízky radšej investujem do prcka ako ich dať za fotky.

Ja už mám takmer všetko pripravené pre prcka, postielka je hotová (foto v albíčku) , v piatok, konečne po velkých problémoch, rušení objednávky a objednávaní nanovo, dorazil prebalovák tak už som spokojná 🙂 V piatok dorazí za mnou ségra (konečne si našla čas-odkedy žijem mimo rodičovského domu, cca 3 roky , tak príde za mnou prvý krát) tak ešte urobím posledné nákupy a tým naozaj končím.

Inak na nejaký velký úklid sa nechystám, pretože sme sa nedávno sťahovali takže som tu všetko vyupratovala a predpokladám že kým budem v porodnici tak mamina to všetko uklidí na nepoznání - ona je v tomto mooooc dobrá 😀

zuzik28
25. kvě 2009

Moni, není to srazík s těhulkama, spíš s maminkama od nás z města. Asi moc těhulek tu není nebo spíš nechodí na koníka, takže o sobě nevíme. Ale s mimískama je super sranda a aspoň vím co mě čeká 😀
Ale bohužel nikam nevyrážím, protože mi vůbec není dobře, bříško bolí tak budu raději odpočívat. Stejně je tam vedro jak hrom.

lenusinecka
25. kvě 2009

no jo já jsem hledala kam mi to ten manža jenom uložil - myslím všechno co jsem nafotila a já to nemůžu najít 😝 , jen co přijde tak mu řeknu ať mi to hodí někam ke mně a hned uvidíte bžuchanec jak p......... 😀

no jo něco jsem poklidila, ale nestihla jsem to zatím úplně jak bych si představovala tak budu postupně pokračovat 😉

jinak teda jako bych klidně byla pro, kdybych porodila taky klidně dřív - třeba i 10.6. je hezlký datum 😉 😀 😀 - no jo snad to nějak přežijeme 😒 😉

lenusinecka
25. kvě 2009

huráááááááááá, našla jsem to - konečně je to v albu - fotky z 35tt - zítra už jsem v 37tt 😀

mimikiki
25. kvě 2009

Lenus: krásne bříško 🙂 no keď si už zajtra v 37 tt , tak to chce aktualizaci 😀 😉

helulicek
25. kvě 2009

No zuzi, vidím, že jsi na tom dnes stejně jako já ☹ Mě se teda už udělalo mnohem líp, ale to dopo bylo fakt hrozný, to jsem za celý těhu nezažila. No snad ti poslíčci nebudou vždycky takový......
Teď jsem se dala do úklidu, páč jsem přes víkend nějak nestíhala. No to horko venku je úděsný, ještěže máme doma chládek a celkem příjemně 😉

helulicek
25. kvě 2009

Holky, co tak plánujete mít v létě v kočárku?? kromě mimíska 😀

mimikiki
25. kvě 2009

Helu: tak som rada , že sa ti ulavilo 😉 Tiež som teraz bola na balkone a to teplo je fakt príšerné 😝
Inak čo sa týka kočárku... máš na mysli nejaku deku alebo niečo iné? 🙂 samozrejme mimi nepočítam... to je samozrejmosť 😀

lenusinecka
25. kvě 2009

jo no já slibuju, že se polepším a foto budu dodávat postupně i s postýlkou 😉 😀

no jestli budou tepla, tak nechám v kočárku malej akorát pod hlavičkou složenou plínku, a slabou bavlněnou deku (takovou tu z tesca z cherokee), jinak uvidím - pak přidám zavinovačku 😉 🙂

já jsem celý den doma, a tak ani nevím jaký vedro tam je - páč doma je velice příjemně 😉 🙂 😀

mimikiki
25. kvě 2009

lenus: tak ťa beriem za slovo a už teraz sa teším na fotečky postýlky a bříška 🙂 😉

ja tiež plánujem mať v kačárku keď budú tepla plienočku a slobú bavlnenú deku (prikrývku) , mimochodom tiež je z tesca ale neviem či cherokee 🙂 a keď bude chladnejšie tak zavinovačku, takže to máme s lenus rovnaké 🙂

Inak som tiež celý deň doma, a taktiež tu je supeeeer chládok, ale šla som mrknúť na balkón, že si tam spapám melónik ale vzdala som to hneď vo dverách - je tam fakt pařák 😝

helulicek
25. kvě 2009

no když budou horka, tak jsem přemýšlela, jestli bude mimískovi stačit třeba jen přikrytí třeba plínečkou. Mám lehkou letní fleece deku, tak to asi abych se mrkla po nějaké bavlněné co?
Teď jsem zkoukla na netu ty zavinovačky od emitexu, vypadají nádherně, tak nevím....teď mají navíc slevu...máte ji někdo?

lenusinecka
25. kvě 2009

helu: jaký myslíš??????????? já máám zavinovačku , ale od český firmy s Křemílkem a vovhomůrkou 😀

mimikiki
25. kvě 2009

Helu: ja som chcela letnú ale nakoniec som sa rozhodla , že ju nekúpim , zdalo sa mi to zbytočné, veď keď bude v lete chladnejšie prihodím mimiskovi nejakú mikinku. Zavinovačku emitex planujem kúpiť až zimnú, ale ešte chcem počkať, neviem aký velký bude prcek 😀
A čo sa týka tej fleece deky, asi záleží na tom aká je hrubá.
Ja mám niečo také http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6015... ale z tesca a aj cena bola suprová, nejakých 125,- Kč , tá prikrývka je taká lahučná - myslím , že na leto ideál. 🙂

mimikiki
25. kvě 2009

Helu: mne príde , že v tej zavinovačke by mimiskovi bolo v lete teplo , aj keď je určite tenká - fakt neviem...... 😨

mimikiki
25. kvě 2009

Ale v každom prípade sa mi straaaašne moc páčia, určite ju prckovi kúpim , ale zimnú verziu 🙂

helulicek
25. kvě 2009

já právě nad ní přemýšlela dřív, pak to zavrhla a teď mi zas padla do oka 😅 ale neviděla jsem ji tak pořádně nevím, jestli je to na léto to nejlepší řešení.....

mimikiki
25. kvě 2009

Helu: ja som ju povodne tiež chcela ale potom som to zavrhla, práve z dovodu , že som si myslela , že by to na leto nebolo najlepšie riešenie. a ako sa poznám , tak potom by ma mrzelo , že som zbytočne vyhodila penízky ak by sme ju nevyužili ...

helulicek
25. kvě 2009

no právě, mě by to taky mrzelo 🙄 přemýšlela jsem, že bych si ji nechala dát jakoby do kouta, ale asi ještě popřemýšlím.....

mimikiki
25. kvě 2009

Veď uvidíš, v každom prípade, prcka si zmrznúť nenecháš , a aj keby si si ju nekúpila tak vymyslíš niečo iné.... 😉

helulicek
25. kvě 2009

no to určitě 😉 Hlavně každý mimi vyžaduje něco jinýho...tak uvidím,jak si ten náš prcek bude vyskakovat 😀

apap
25. kvě 2009

Ahoj holky,
dneska už konečně stíhám mezi přebalování a krmením i odpočívat, prát. Začíná to fungovat, mám radost. Jen mě štve, že pořádně ještě nekojím a začínám si myslet, že to ani nepůjde - no, ale zatím to ještě nevzdám! Dneska jsem musela na gynekologii, protože mi v porodnici zapomněli vytáhnout jeden steh (prý se to stává často).
Matoušek je opravdu úžasný miminko, skoro pořád spinká, všichni říkají, jak je hodnej. A to on určitě je, jen v noci trochu zlobí.
Tak se holky s těma svýma pupíkama držte!

mimikiki
25. kvě 2009

Ahoj Ani, tak to je super , že vám to tak krásne ide 😉 mám radosť. S tým kojením to ešte nevzdávaj, samozrejme chápem , že keď to nepojde tak sa nedá nič robiť. Neskúšala si nejaké masážne oleje na prsa, napríklad weledu, maminy si ho dosť chvália....

amona
autor
25. kvě 2009

Ahoj holky,
Heluš, od Emitexu jsem si koupila tu zimní verzi, mimísci jsou v ní opravdu kouzelní, tu letní jsem zavrhla, jsou to podle mě zbytečně vyhozené peníze. Při těch 35 stupňových vedrech co hlásí budeme rádi když vyjedeme ven jen v bodýčku...🙂) KAždopádně mám nachystanou slabší larysu, tak uvidím. Myslím, že v tomto budeme improvizovat až podle toho jak bude a co bude...🙂) Trochu mám z toho odhadování jak mimíse oblíct strach,ale všechny maminy uklidnují, že do toho rychle vplujeme.... tak snad!🙂)

Lenuš, to je škoda že to neklaplo, ale ber to tak, že taovej srazů ještě bude...teď je potřeba hlavně odpočívat...🙂 Já jsem dneska taky od 11-15 hodiny ležela a teď se cítím o moc líp....🙂 Ven se nevyplatí vůbec vylízat. Já vyběhla nachvilu odpoledne, že koupím nějaký dárky kámošce co ji zítra pustí z porodky a myslela jsem, že padnu... Vedro jak prase...☹ No a ještě malej šok, jdu si to tak po náměstí a najednou za mnou začne zpívat MArtin MAxa..🙂) BYla tam nějaká "volební akce" a on byl zdřejmě host...🙂) TAk jsem si poslechla dvě písničky a frčela raději dom...🙂)

Aničko s tím kojením vydrž, třeba se to ještě rozjede...každopádně se tím netrap, v dnešní době je umělá výživa v taky velice dobré kvalitě. A zkoušela jsi nějakou tu poradnu?

Jdu omrknout vaše albíčka co tam komu přibylo...tak jen přidávejte! 😀 Zatím papa!🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru