7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

zuzik28
3. dub 2009

Helulicek, ničeho se neboj, ale rozhodně to trsání moc nepřeháněj. Nejlepší je řídit se prostě vlastním tělem a pocitama. Prý si mimi samo řekne. Moc číst nebo sbírat rozumy taky není dobrý...člověk se pak zbytečně bojí. Tak jsem to měla já. Pořád jsem na internetu četla různý články a diskuze (toxoplazmóza, jiný další hrozný nemoci a tak) že jsem z toho byla vyhukaná jak hrom. Tak manžel zakročil a prý ať takový blbosti vůbec nestuduju. Takže teď jsem v pohodě a klidná a pro mimi je to určo taky lepší...
Každopádně ať si to skvěle užiješ

Amona, teda ty jsi super, že jsi se tak velkoryse ujala tabulky 😀 Už ti to jdu poslat...pěkný den holčiny

lenusinecka
3. dub 2009

bréé poledne, já jsem si dneska taky hodila dlouhýho šlofíka 😉 🙂
je tady taky tak nádherný počasí, že to láká jít vít s kočíkem - ale přeci jen by to bylo blbý 😀 😀 😀

amona: holka šikovná, jdu to dát dohromady

helulicek
4. dub 2009

Krásné ráno děvčata 😀 😀 😀 😀
tak jsem se zas moc nevyspala,o půl paté mě vzbudilo takové kopání a když jsem teď v šest vstala,tak ten náš miláček přestal kopat...jako naschvál, pěkný kvítko od malička 🙂 tak doufám, že to dnes vydržím a oči se mi nebudou klížit ☹
Amona, užila sis to u kadeřnice jako já? 😵 😵 konečně se o mě někdo staral 😀 a já nemusela dělat nic 😀
jakej byl srazík? jinak info dodám později 🙂 snad nezapomenu 😉

amona
autor
4. dub 2009

Ahojky holky, ¨
Helu, u kadeřnice to bylo super, akorát mám nohužel tak hrozně jemný vlasy, že dneska už vypadám jako bych nikde nebyla....☹

Sraz večer byl dobrej, akorát senás sešlo docela málo, ale užili jsme si to.

Dneska jsem vyrazila s MM a hafanem na první velší jarní vycházku a našlapali jsem kolem 10 km. Dom jsem přišla uplně KO. Každopádně jsem hodila do alba aktuální fotečku, tak mlžete mrknout na mýho bachora...🙂)

Jinak už jsme v tabulce 4, tak jen tak dál....🙂

amona
autor
4. dub 2009

nick amona apap lenusicka zuzik28
křestní jméno Monika Anička Lenka Zuzka
bydliště (okres) Blansko Blansko Ústí nad Orlicí Prostějov
věk 27 25 29 28
rodinný stav vdaná vdaná vdaná šťastně vdaná
doba snažení 1 měsíc 5 měsíců 9 měsíců 3 měsíce
// objeveny 24.10.20081.10.2008 13.10.2008 17.10.2008
plánovaný TP 26.6.2009 11.6.2009 20. a 25.6.2009 10.6.2009
pohlaví miminka holčička chlapeček holčička chlapeček
jméno miminka Nela Matoušek Adélka Ondrášek

skutečný TP
porod.míry

amona
autor
4. dub 2009

Chtěl ajsem to přeposlat pro kontrolu ale vznikla z toho smatlanina.....☹

nelak2009
4. dub 2009

Holky mrkněte na tyto stránky jestli je vše OK... Tabulky s přehledem dodám....¨

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Helu a ostatní pošlite taky info.

unka7
4. dub 2009

Ahoj Těhulíny,

já Vás tu na ten pokec snad nezastihnu.Přes den, co je to krásné počasí, tak jsme s Vanesskou na zahrádce a večer tady, ani noha ☹

lenusinecka
5. dub 2009

ahojda,
venku je tak kráísně, že se člověku nechce ani doma sedět, ale manža kouká na formule, tak mám chvilku čas 😉 🙂

TABULKA: prosím, o opravění nicku: na Lenusinecka 😀 a u fotky kočíku taky 😀 - jinak u svatební je název dobře 😉 - DĚKUJI 😵
jsem teda jako jinak zjistila, že jsem nejstarší 😒 - no jo, taky mám asi nejstaršího manžu, 😀 😀 😀

tak pa a hezkou neděli 🙂

amona
autor
5. dub 2009

Jejda, co jsem tam napsala? 😀 Jdu to hned opravit! 🙂

amona
autor
5. dub 2009

Lenus, tak u kočíku je to už opravený. S tabulkou prosím o trpělivost, dělala nám ji totiž jedna moooc hodná paní (slečna) z koníku- já na to bohužel neměla program, tak ještě počkám na Helulička a její info a tabulka se celá předělá....🙂
Jinak na věku nezáleží, kromě UNKY která už zkušenost s mimi má jsme všichni na jedné startovní čáře...🙂) Jo a máte moooc pěkný svatební foto! 😀

amona
autor
5. dub 2009

UNKA7: Dřív nebo později na sebe narazíme...Já tady taky večer většinou bývám sama...🙂

Teď jsem po obídku, MM dneska dělal rizoto a bylo mňam, mňam....to jsme si s Neldou zase daly...
😀 Odpoledne asi vyrazím zase někam na prochajdu, musím toho krásnýho počasí využít! 🙂

lenusinecka
5. dub 2009

amona: díkas 😉
my jsme taky právě po O - měli jsme klobásku a brambory to vše dělané v alobalu v troubě - mňamka 🙂

lenusinecka
5. dub 2009

holky sháním kolébku Kolcraft, nevíte o někom od vás, že by jí třeba prodával????????

amona
autor
5. dub 2009

Lenus: mrkni na toto...
http://detsky-nabytek.sbazar.cz/kolebka-kolcraf...

To je tak jediný aktuální co jsem našla...jinak o ničem nevím, ale budu pokukovat...

Odpoledne jsem si holky zajela do Brna na nákupy a pěkně jsem si zařádila..🙂 V shopingparku jse velikej baby obchod a tam mají toooolik krásných věcí. Bohužel i šílený ceny... 😒 No ale radost jsem si udělala a pár kousků koupila. Jinak jsem v Ikei neodolala a koupila pár bryndáčků a jídelní židličku..Sice zatím čas, ale do budoucna o starost míň....🙂

No nic, dokouknu manželky, dám sprchu a zalezu do pelechu...dneska toho bylo dost, jsem uplně KO....🙂
Tak papa! 😉

helulicek
6. dub 2009

Čauky holky,
už jsem zase tady 🙂
Amona: poslala jsem ti konečně info to interní pošty.
V sobotu to bylo super, počasí jim krásně vyšlo, bylo nádherně teploučko a zábava taky super. V tanečcích jsem se musela trochu krotit, ono to stejně někdy ani jinak nešlo, ale i tak jsem si krásně zapařila 😀 😀 Jen mě bolely fest nohy, asi ty nožky trpí víc než normálně. Včera jsme si udělali s manžou velkou procházku do přírody, tak jsem byla už večer totálně kaput. Ale zas to sluníčko dodává takovou energii a dobrou náladu, že 😀 😀 😀
Dnes se chystám umýt okna, tak snad se k tomu dokopu.
Holky, přeji vám krásnej sluníčkovej den 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵

amona
autor
6. dub 2009

Ahoj holky, teda já jsme lenoch, dneska jsem si zase pospinkala až do 9 hodin.... 😀 NA 10 mám být v práci, tak rychle dosnídám a jedu, vůbec se mi nechce... ☹ No ale už jen 3 týdny a šup na MD.. 😀
Heli: to je super že jste si to tam užili a počasí bylo fakt super! No a s těma nohama máš pravdu, pozoruji to na sobě taky, když dám větší prochajdu něbo tak něco tak pak bolí nožičky. No a taky jsem zjistila, že jak bylo to pěkný počasí v so i v ne tak jsem pěkně otíkala, hlavně prsty na rukou, takže paráda.... ☹ To jsem teda zvědavá jak budu válčit v červnu....

Tak jo ženský, užíjte si den a odpoledne/večer zase písnu!🙂

marketazam
6. dub 2009

AHoj, pokud bych mohla tak se taky přidám 🙂 jsem z Brna, dneska začínáme 29tt a čekáme holčičku...

zuzik28
6. dub 2009

Nazdárek Markétko....vítáme tě tady...teda zatím jen já 😀
Jak se ti daří? Noo když je tak hezky, tak je to hned veselejší že?
My budeme mít fotbalistu...teda jestli se doktor nesekl 🙂

helulicek
6. dub 2009

Čauky Markétko, i já tě vítám mezi námi.... 😀
Jakej jste měly holky víkend?Já už se pochlubila 🙂

helulicek
6. dub 2009

Hele zuzik, nezdají se ti ty kopance od mimi větší? Já mám pocit, že se teda o dost zesílily. No je to mazec, hlavně mě furt dloube pod žebra ☹

marketazam
6. dub 2009

víkend byl fajn 🙂 pěkné počasí tak sme si ho užívali... malá mě poslední dobou začíná pořádně dloubat do žeber- asi doufá že jí uhnou... dneska v noci se mi zarývala do žebra tak že sem nemohla ani spát... zkoušela jsem ji setřepat ale moc to nešlo 😒

helulicek
6. dub 2009

hm, tak to jsme na tom asi tak stejně ☹ snažím to místo hladit, ale moc to nepomáhá...asi se jim to líbí 😅
jsou to ale rarášci v tom bříšku, co? 😉

zuzik28
6. dub 2009

Helulicek, taky bych si nechala líbit procházky, ale bohužel to musím vydržet bez nich...noo nicméně jsem samozřejmě stejně neodolala a v sobotu jsme jeli v manžou k rodičům na grilovačku, ale to jsem jen seděla, takže nebyl problém. V neděli jsme zase byli na fotbale. Manžel hraje a já jezdím koukat...ale to jsem tady proseděla...ale ta cesta byla fakt hrůza. Samá díra...tak jsem byla pořádně naklepaná 😀 Ale dobrý, ustáli jsme to...zatím jsme pořád v bříšku. A musíme ještě chvíli vydržet...
Jinak kopance jsou celkem síla...teda jen někdy...jak je malej hodně nízko, tak to není tak strašný...hlavně se mi začíná jaksi podezřele vlnit bříško. Jako by tam něco putovalo 😀 Asi jak třeba sune nohu, nebo přemisťuje, nebo co já vím co...tak se mi udělá někde boule a je vidět jak se přesouvá jinam 😀 je to fakt sranda.
Ale v noci mě nebudí, takže se ještě krásně vyspím...skoro až do devíti každý den...noo teda až na ty návštěvy záchodu, ale to hned usnu 🙂

zuzik28
6. dub 2009

Tak já se jdu na chvíli vyvalit do lehátka na balkon, když je tam tak krásně
Ty jo...budu za chvíli opálená....

helulicek
6. dub 2009

Tak to ti zuzi nezávidím, vesměs jen sedět, ale aspoň jsi na čerstvým vzduchu, což je pro mimi důležitý. To vlnění mám taky, sem tam nějaká boule a šišatý bříško. To vlnění mi začalo jednu chvíli na svatbě a brácha na to čučel jak kdyby viděl ufo 😀 byl z toho v šoku jak to jde vidět a cítit. Já se tomu vždycky musím smát, když mi něco takového začne, jen ty kopance - to mi do smíchu někdy vůbec není, spíš naopak 😒
Já se jdu konečně pustit do oken....tak zatím kočky

amona
autor
6. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem se ztrovna doplazila z práce...ufff... 😝 Jdu ještě rychle se psam na prochajdu abych si alespoň trocha užila sluníčka.
Markét: vítám tě tu! 🙂 Mrkni na toto album, jestli budeš mít zájme se přidat pošli mi do IP údaje o tobě...🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

amona
autor
6. dub 2009

Helu, tak opatrně ať se u těch oken nějak nenatáhneš.. Já už bych si na to netroufala....

helulicek
6. dub 2009

Tak jsem dnes umyla všechny okna, vyžehlila velkej koš prádla....no fuj, jsem z toho hotová...záclony jsem ale přenechala manželovi, to už bylo na mě moc....tak zatím děvčata....ještě musím jít za manžou s něčím pomoct, myslím, že dnes zas odpadnu....

helulicek
7. dub 2009

Dobrééé ráno děvčata 🙂 🙂
Vidím, že ranní ptáče jsem tady asi jen já 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru