7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
29. bře 2009

Halooooooo, kde jste kdo? 🙂

apap
29. bře 2009

Ahoj, já se ráda přidám, jestli chceš? Dokonce jsem přišla na to, že asi bydlíme ve stejném městě.

amelie001
29. bře 2009

Ahojky,tak i já se přidávám... 🙂 😉

helulicek
29. bře 2009

Nazdárek, tak i já bych se přidala 🙂 🙂

unka7
29. bře 2009

Ahojky, já bych se také přidala 🙂 🙂

amona
autor
29. bře 2009

Ahoj holky, tak to jsme se tady pěkně rozrostly, to jsem ráda! 🙂 Tak vás všechny vítám! 🙂
Apap: A jsi přímo z Blanska nebo odjinud? Já sjem z Boskovic.
Koukám, že je mám zatím nejposlednější termín...🙂 Tak to nám to tady bude ke konci pěkně odpadat a já ještě budu na čekané..🙂 A co jinak? Chodíte ještě všechny do práce? A jak se cítíte v té poslední třetině?

unka7
29. bře 2009

Ahoj Amon,

máme jen týden od sebe a neboj termín se může klidně posunout a může být poslední někdo jinej. 😉

amona
autor
29. bře 2009

Ahoj Unka,
krásně ti to vyšlo že. Holčička už doma a chlapeček v bříšku. 😀 Snad se nám něldy v budoucnu taky zadaří mít oboje! 🙂 A odkud jsi?

amona
autor
29. bře 2009

Vanesska je moooc pěkná holčička! 🙂)

unka7
29. bře 2009

Děkuji za pochvalu, na fotce nevypadá, ale je to pěknej drak, takže směle může konkurovat klukům 😀 Jsem z Karlových Varů. Koukala jsem do albíčka, už skoro vše pro Nelinku máte připravené. Kdo vybral jméno??? Je moc hezké

amona
autor
29. bře 2009

Jdu hajat, zítra musím do práce a už se mi zavírají oči. Tak se mějte a zítra tu! 🙂)

unka7
29. bře 2009

Dobrou noc a pa zítra

helulicek
30. bře 2009

Dobré ráno přeji 🙂 🙂
Taky tak u vás od včerejška pořád prší?? no hrůza....ale vypadá to, že snad to už přestane 😕

Amona: ten týden nic neznamená, aby jsi nás ještě nepředběhla 😉

Jinak já jsem asi 5 týdnů doma, mám docela náročnou práci, nějak se to začalo kupit a já to trocha přeháněla, tak mě nechala doma. Nejdřív jsem protestovala 😠 ale musím uznat, že je mi doma dobře. Stíhám vše v pohodě, dělám si co chci a kdy chci....prostě mám na všechno čas 😎 Je mi prostě fajn 😀
Tak jak prožíváte poslední trimestr? 😉

unka7
30. bře 2009

Dobré ráno,

tak mi už jsme po snídani a venku se barví krásný den, o dešti nemůže být ani zmíňka, tak už chybí jen to teplo a bude to veselejší.

Teda změna toho času mě asi zabije.

Já pracuji jako OSVČ, teď jsem musela trochu zpomalit tempo jsem na rizikovém a zapomínala jsem se šetřit a taky jsem doma s naší Vanesskou.

Ten čas tak letí za chvilku budeme mamky

apap
30. bře 2009

Amona: taky jsem přímo z Bce. Viděla jsem tě na kurzu pro těhotné. A taky mám pocit, že jsem chodila na ZS s tvým bráchou Jardou (doufám, že jsem se nesekla).

Jinak já si poslední trimestr uživám!!! Upadlo mi tělo na schodech a podařilo se mi zlomit si ruku, tak jsem docela nervózní, abych se dala do porodu do kupy. Hlavně ale, že se nestalo nic našemu broučkovi.

amona
autor
30. bře 2009

Ahoj holky, to byl den...fůůůj! ☹ Ráno jsem zaspala, tak jsem přiletěla do práce ještě rozespalá, tak jsem seděla až do půl 5 nad daň. přiznáním /ale už hotovo- aleluja/, pak jsem valila na gyndu aby mi napsala mudra novou várku magnesia, při prohlídce mi zjistila začínající zánět spodku ☹. Do toho všeho mám už druhej týden šílenou rýmu..takže teď ležím a jsem uplně KO! Naštěstí mám až do konce týdne volno, tak nebudu nic dělat a budu se jen válet a kynout! 🙂 No a to mi opravdu jde, už vypadám jak soudek! 🙂)
Hehuliček: Dopoledne trochu poprchávalo,ale spíš to bylo jen mrholení, odpoledne i trocha svítilo sluníčko, no a teď jsem musela zapnout topení protože se zase pěkně ochladilo..☹

amona
autor
30. bře 2009

S tou prací je to mazec! Já jsem hned v druhým měsíci nastoupila na NP, ale vzhedeme k tomu že jsme malá firma, tak jsem tam byla jediná administrativní pracovnice+ učetní. Tak jsem to napřed natlala z domu a ja mi bylo líp, tak jsem jezdila do práce. Jenže tím se mi samozdřejmě jen navalila kupa práce, tak jsem teď od začátku roku kmitala jak blázen. No a v poslední době jsem už opravdu byla uplně vysátá! ☹ Tento týden mám už volno a pak jdu už jen 3 týdny a konec. Jo a chodím jen na pár hodin denně (i tak se vracím uplně KO)...:(

amona
autor
30. bře 2009

Unka: To že je Vanesska divočák myslím ničemu nevadí, alespoň o ní víte! 🙂)
Nelinku jsme vybrali tak nějak s MM oba zaráz, napřed jsme měli vybranou Terezku, ale těch je v okolí už nějak moc, tak Nela byla jasná už od začátku... Teda napřed to byl Davídek, ale to nějak neklaplo..🙂)

Apap: Tak furt koukám na tvou fotečku kam tě mám zařadit a fakt nevím...☹ Bráchu Jarka mám, tak ty jsi asi na správné adrese! 🙂) A chodila jsi do kurzu předtím nebo teď? A cvičíš v mé skupině, nebo máš napřed teorii a pak cvíčo? A v který části Bce bydlíš? Týjo , to je výslech co! 🙂)

amona
autor
30. bře 2009

Apap: Co jsi na těch schodech robila, no?! 🙂) Nic si z toho nedělej, já v unoru zase venčila psa a podjela mi noha, tak jsem s sebou švihla. ☹ Bolelo mě břicho, tak jsem valila na pohotovost kde byl zrovna MAchač (docela příjemnej člověk), tak se smál, co to mám za psa, že mě stáhl k zemi, no a když ¨jsme mu řekla že čivavu, tak nechápal...🙂) Jenže ona mě nestáhla, já prostě jen podjela na ledu. Taky jsem se bála o mimíska, ale ten si naštěstí plavčil v bříško a nic ho nerozhodilo...🙂)

amona
autor
30. bře 2009

Holky, kde jste? ☹

amona
autor
30. bře 2009

Halo.......... 😖

amona
autor
30. bře 2009

Tak se tak koukám, že jsem jediná kdo "vyhlíží" holčičku! 🙂 Teda krom Helulicky, ta to má jako překvápko! 🙂 To bude mít naše Nelinka po republice ženichů... 😀

amona
autor
30. bře 2009

Baby kde jste? Tak já jdu pod sprchu a hurá do pelechu! Doufám, že se zítra polepšíte! 🙂)

helulicek
30. bře 2009

Ty jo, u nás skoro celej den pršelo, teda kolem oběda se to zlepšilo, ale bylo pořád zataženo, prostě spací den 😔 Naštěstí jsem odolala a dala se do úklidu, co jsem nestihla přes víkend 😉 nějak jsem se o víkendu vždycky doma jen otočila a zas jsme s manžou pádili někam za zábavou 🙂
Před chvílí jsem se vrátila z plavča, jsem utahaná jak pes, takže pádím do postýlky 😕
Všem přeji dobrou noc a krásný sny

PS: jinak pohlaví víme, už od 13tt, ale držíme jazyk za zuby a nikomu jsme to ještě neřekli 😎 Takže okolí jen může tipovat 😒

apap
31. bře 2009

Amona: do kurzu jsem chodila jen chvilku a byla jsem v opačné skupině, takže jsem tě zahlídla jen v šatně. Byla jsem jen 3x, pak jsem už chodit nemohla, protože jsem měla nařízený klidový režim. Bydlím blízko gynplu, však můžem někdy skočit na čaj a pokecat.
Na těch schodech jsem upadla paradoxně proto, že jsem šlápla na nájezd na kočárek. No, a už jsem ležela.

Helulicek: fakt obdivuju, že to dokážeš vydržet nikomu neříct, já bych to hned každýmu vykecala.

Teda holky, toho deštivého počasí je snad už dost! A podle předpovědi už jaro zimu konečně vystrnadí. Jupí, už se těsím na "letní" boty a úklid bundy do skříně (stejně se do ní skoro už nevejdu).

helulicek
31. bře 2009

abych úplně nekecala, tak to ví moje nejlepší kamarádka..když jsem se s ní hned na začátku těhu bavila, tak jsem ji řekla, že si myslím. že to bude.....no a po UZ ji to bylo jasný, že jsem se nemýlila. Je to ale jedinej člověk, kterej to ví.

helulicek
31. bře 2009

Dnes by mělo být prý hezky 😉 , ale u nás to zatím tak nevypadá....ne že by pršelo, ale je jaksi zatažený. Tak snad na nás ten oskárek už vykoukne 🙂

amona
autor
31. bře 2009

Ahoj holky, dneska jsem si pěkně pospinkala, pak jsem si udělala nějaký úkoly na počítači a už mám jen "zábavu" ...🙂 Teda né tak uplně, protože za hodinu se přiřítí MM a bude chtít oběd..🙂
Hehuliček: Je to fajn mít svoje sladké tajemství, co? 🙂) Já bych to ale taky bohužel nevydržela, hned jak nám bylo naznačeno pohlaví jsem to rozkřičela do světa. 🙂) Tak doufám, že to bude holčička a rozšíříme řady..🙂)
Apap: Jasně, no a pak spolu můžeme trajdat s kočárkama..🙂) Já bydlím naproti kostelu, takže to máme od sebe kousíček.
Já schovala zimní oblečení už na konci unora, no a během března jsem ho zase postupně vytahovala. Taky už toho mám plný zuby. Doma topíme jak o život, jsem zvědavá na vyučtování za plyn...☹

amona
autor
31. bře 2009

Tak já jdu chystat obídek, zatím papa! 🙂)

amona
autor
31. bře 2009

Po 2O-té hodině jsem tady, absence se neomlouvá! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru