7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
14. čer 2009

Krásný sluníčkový den přeji 🙂
Zuziku, moc hezký fotečky Ondráška. Závidím ti, že už to máš za sebou 😉

Já mám sice do termínu ještě pár dní, ale byla bych ráda, kdyby to už bylo 😕 Přece jen, ikdyž potíže - bolesti nejsou, tak už je to ňáký dlouhý či co ☹
Poslední asi týden mi začaly natíkat nohy a prsty na rukou. No ráno bolí klouby na rukách, cítím se celá zavodněná....připadám si fakt jak velryba 😠

lenusinecka
14. čer 2009

zdravím při neděli, zatím jsme celý - na porod to vůbec nevypadá, ani žádný posdy nejsou 😒 -včera jsme byli s amnžou na výlete jen v okolí (kdyby náhodou), zámek Doudleby a a ještě jsme stihly i Castolovice obojí s prohlídkama - bylo to super - za chvilku se chystáme ven grilovat masíčko a taková holt nedělní pohodička 😵

tak se opatrujte, zítra jsem opět tu 😉

amona
autor
15. čer 2009

Ahoj holčule, tak vše při starým..☹ V noci jsem měla nějaký podivný návaly horka do hlavy, trochu pobolívalo bříško, ale k ránu zž nic, ticho po pěšince. Od půl 6 jsem zase vzhůru a už né a né zabrat...☹ Tak bude alespon delší den..🙂 Dneska jsem objednaná ke kadeřnici, tak půjdu do kratších vlasů a nechám si udělat melír (když bude to léto...) 🙂) tak se už těším. Jinak si myslím, že se nic jinýho zajímavýho dnes konat nebude...🙂)

Pěkný sluníčkový den!🙂)

helulicek
15. čer 2009

Nazdárek těhulky a maminky,
přeji všem krásnej den. Tak já dnes měla nějakej lehkej spánek a byla jsem hore zas někdy po čtvrté hodině. No, už si začínám zvykat ☹ Včera večer jsem měla asi poslíčky, cítila jsem pichání v podbřišku a tříslech, ale jen lehce, normálně bych to asi neřešila...no ale prcek se teda přitom nehorázně vrtěl. Měla jsem pocit, že mi tím břichem snad vyskočí ven, hrůza...

Pěkný albíčko, mimísci jsou krásní 🙂

helulicek
15. čer 2009

Hmm, tak jdu pro vypraný prádlo...vypraný sice je, ale pos..la se nám pračka. To je jak naschvál, no snad si MM poradí, já se z toho asi zvencnu 😠 😖

lenusinecka
15. čer 2009

ahojda, tak dneska nešel kůň tak jsem se činila, upekla jsem výbornou sekanou, udělala tvarohové jahodové knedlíky, manžovi jahodový koktejl - vyprala 2 várky, vydrbala sprcháč a dokonce šla pěšky na nákup - je ale dusno, tak už jsem úplně hin 😝 😝 😀

jinak chválím albíčko a hlavně tu písničku od Lucky - tu miluju, takže trefa 😉 😀

mimikiki
15. čer 2009

Ahoooj holky 🙂

tak konečne začal fičať koník, cely víkend aj dnes keď som chcela napísať tak to proste nefungovalo 😠
Vidím , že ste všetky stále v celku, to je dobre, už som sa bála , že niečo prešvihnem 😉

Ták holky, ja mám za sebou krásny a pohodový víkendík. V sobotu sme boli v obchodoch, drahý si bol kúpiť nové kancelárske kreslo (mal radosť ako malé decko 😀 ), potom nejaké potraviny. Skočili sme na super obídek a potom sme si dali ešte prechádzku po centre brna, kafčo a zmrzlinku 😵 Včera sme boli doma a relaxovali, ale po obede sme boli na prechádzke a na zmrzline, poviem vám teda , že už funím ako lokomotíva keď dlhšie chodím ale určite to stále za to. No a večer sme mali návštevu, známy odišli až po 22:00 a mne sa podarilo zaspať až po druhej ale za to som sa dnes vytrepala z postele až okolo desiatej 😀

ZUZIK: Ondrášek je moooc krásne miminko 🙂 😉 musím sa pridať k Heluš a povedať , že ti tiež závidím , že to už máš za sebou a možeš si ho užívať 🙂

LENUS: téda ty si dnes pilná ako včelička, tvarohové knedlíky sa tiež chystám urobiť len ma musí prejsť tá lenora 😅 v tom počasí sa mi teda nič nechce, fakt je dusno 😝

MONI: albíčko je fakt nádherné , si šikulkaaa 🙂 😉 Ideš skracovať vlásky a melírek, hmmm tak potom hoď fotečku do albíčka, a tiež by si mohla aj aktuálny pupík, mám pocit , že si ho už dlho neodfotila .... 😉

HELU: tak už sa to možno blíži 😉 v každom prípade sa nestresuj kvoli práčke, to nejak vyriešite 😉

Užite si vzyšok dňa holčiny... 🙂

amona
autor
15. čer 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Tak to je výsledek od kadeřnice. Nešlo mi to pořádně nafotit, ale je to docela změna (tak naznal MM..🙂 ), panč to mámvzadu na krku uplně vystříhaný, nestáhnu to ani do gumičky. Ale je to hrozně příjemný, nic nikam neleze, takže jsem moooc spokojená. Ted se doufám budu Nelince líbit a brzy bude chít za náma..🙂)
Jinak koukám, že jsem se zase sešly všechny 2v1...teda Unka ne, tak třeba..🙂)

Byly jste dneska všechny pilný včelky, to já neuděla skoro nic. Ted jsem byla u sousedky, musím se pochlubit, přebalovala jsem a krmila (flaškou 🙂 ) jejího 3-týdenního chllapečka. Sice jsem byla trochu neohrabaná, ale zvládla jsem to..🙂)

Jinak jsem si dneska koupila v albertu plínky Háppy pro novorozence, jsou v akci za 129,- Kč/42 ks, to jsou ty co jsou pod pupíček, takže zabranují střetu nezhohenýho pupíku a moči....🙂) MYslím, že je to velice dobrá cena, kámoška je používala a byla moc spokojená...🙂

Ještě jdu do albíčka vložit pupíka, toho mýho soudka..🙂)

mimikiki
15. čer 2009

Téééda Moni, to je naozaj poriadna zmena, ale moc ti to sluší a myslím , že to je aj praktické , hlavne teraz na leto 😉 Pupíček krásny ale mne príde taký malinkatý, teda aspoň sa mi to tak zdá z tej fotky... keď sa pozriem na ten moj .... 😉 Ja už začínam mať fakt obavy , že ten náš prcek bude poriadny macík ☹ achjooo , som zvedavá čo mi vo štvrtok povedia v porodnici.... Inak tie plienočky Háppy som tiež kúpila, len si už nepamatám za akú cenu... 😅

Holky , keď už hovorím o tej porodnici... kedže tam vo štvrtok idem prvý krát na monitor... neviete mi povedať či okrem monitoru budú robiť aj niečo iné.. trebárs UTZ (aby mi povedali aspoň približnú váhu miminka ) , nejaké vyšetrenie atď.???? Som z toho trošku jeleň...... 🙂

amona
autor
15. čer 2009

Ahoj Mimi,
no všichni mi říkají, že mám pupík malej, když srovnávám s kámoškama co jsou stejnej týden tak jsem opravdu nejmenší, ale o to to je horší. Malá když se mele tak to opravdu stojí zato, kolikrát to i bolí, protože je tam asi mín plodovky....☹ Ale i tak si připadám jak pořádná těhule, protože se stejně nemůžu ohnout, pořádně otočit...nic!🙂)
Jinak po monitoru mudra kontroluje už jen stav čípku prohmatem, UTZ se už v této fázi těhu nedělá (nebo teda u nás ne), takže míry se dozvíš asi až po porodu...🙂) Ale jiný kraj, jiný mrav, takže těžko říct...🙂

amona
autor
15. čer 2009

Heluš, kde jsi? Doufám, že tě ta pračka tak nenaštvala že jsi nezačala rodit! 😀

mimikiki
15. čer 2009

Moni, neboj nie si sama, aj ten moj prcek keď kope a keď sa mele, tak mi niekedy až slzičky od bolesti vyskočia, je to proste riadny futbalista. A si skor myslím , že Nelinka nebude až taká velká, aspoň budeš mať lahší porod 😉 Samo sa možem mýliť, sa hovorí , že pozri na otecka a podla toho možeš súdiť ake velké mimi bude 😀 No ja si myslím, že nie vždy to je pravda..... ale ak je to dané geneticky tak potom sa mám na čo tešiť u nás, okrem drahého maminy, nemá nikto pod 170 cm 🙂 😅

Inak ja som si myslela , že mi ešte pred porodom povedia koľko asi prcek má, no uvidíme, asi je to fakt všade inak... sa mi tak zdá , že Heluš písala , že doky jej povedal približnú váhu mimi .... tak uvidíme ... 🙂

No a naozaj, kde len máme Heluš , ani Unka sa neukázala..... 😕

amona
autor
15. čer 2009

Jo já taky doufám že Nelinka bude prdolka do 3,5 kg...aůe abychs e pak nedivila..🙂) MM má skoro dva metry a kolem 105 kg, já mám "slabých" 161 cm, tak snad se nám Nelda trochu zprůměruje...🙂)
Jinak ted mi psala kámoška co má termín 14 dní po mě, že už od 3 hodin má bolesti a tak že jedou do porodnice. Už hodinu se neozvala, tak si myslím, že už "bojuje".... Já chci jet takyyyyyy! 😀
No nic, zítra taky den, tak se hezky vyspinkejte, at mimísci v noci moc nekopou....🙂) Papa!🙂)

mimikiki
15. čer 2009

No moni, tak to je pekný rozdiel 🙂 myslím ty a manža 🙂 a neboj aj ty sa dočkáš, koniec-koncov tak ako všetky 🙂

Aj ja sa pre dnešok lúčim, prajem vám krásnu dobrú noc a tehulky ozvite sa aby som stále nestresovala, že už rodíte 😀 , tak paaaaaa

helulicek
15. čer 2009

Jéééé holky, zítra vás dočtu...za chvilku valím spinkat 😔
V pátek jsem celej den uklízela a kmitala jak včelka.Včera jsem si dala procházku cca 8km, dnes 10km po kopcích, tak doufám, že si to ten prďola konečně rozmyslí a bude chtít do víkendu ven 😕 Nechce se mi přenášet 😒 Vadí mi ta nejistota, nejdřív doktoři plaší a teď skoro termín a nic. Žádný příznaky, bolesti...klid po pěšince...No nic. Tak dobrou...

helulicek
15. čer 2009

mony, já mám taky menší pupík oproti ostatním těhu v mém okolí a ve stejném týdnu. Doktoři nato nic neříkají, všechno v pohodě, já bych se nebála, že je tam málo plodovky, to by se už zjistilo...
Mě dělali v porodce UZ jen při první prohlídce, pak už ne a myslím, že ani dělat nebudou. Myslím, že se tam dělá před porodem, ale tím si nejsem jistá 😕
Jelikož mi DR říkal už před třema týdnama že mimi odpovídá 40-41tt, tak jsem zvědavá co to bude za obříka, to už mělo taky 3,8kg....
Tak už fakt pádím, tak zítra budoucí maminy 😉

helulicek
16. čer 2009

Zdravím všechny těhulky i maminy a přeji všem krásný den!!!!

Já se zas moc nevyspala, a jelikož je tam dnes jaksi pošmourno, tak to určo dospím přes den 😔 Dnes nemám nic v plánu, tak jsem zvědavá, jestli vydržím nic nedělat... 😕
MM si včera vyvrtl kotník, tak jsem zvědavá, jak to zvládne v práci...ráno pěkně pajdal, tak uvidím, jestli mi nedojede domů dřív. Docela by mi to i bodlo při tom lenošení mít někoho k sobě 😀

mimikiki
16. čer 2009

Ahojda holčiny 🙂 ,

Helu: ty si ranné vtáčatko teda 🙂 , pozerám že stále v celku, a tiež , že máš zajtra termíííín ... noooo už by ten prcek mohol na svet, naozaj ti to nezávidím a úplne ťa chápem ,že by si to už chcela mať za sebou... 🙂 Tak musíš vyskúšať diabolskú trojkombináciu ( horúca vaňa, pohár vína a sex ) 😀 😀 😀 😀 😀 😉 Možno to pomože prckovi na svet 😀 A kedy ideš na ďalšiu kontrolu , helu????

Ja tiež dnes nemám v pláne nič, nemusím ani variť... Tak budeme len leňošiť 😀 a nakukovať či sa tu niekto objaví. U nás je krásne, svieti slniečko a vyzerá že to bude poriadny pařák dnes, tak uvidíme....

Holčiny prajem Vám krásny sluníčkový dník.....

helulicek
16. čer 2009

No uvidím mimi, co se s tím dá dělat 😀 Vanu mám teda každej den, tu si nedokážu odpustit 😀
Kontrolu mám ve čtvrtek, tak jsem zvědavá 😕 Manžel se už těší, jak budeme mít prďolku už u sebe a ono pořád nic ☹

U nás už taky začalo svítit sluníčko, trochu pofukuje vítr, ale je tam jakýsi dusno 😒

mimikiki
16. čer 2009

Helu tak možno si to ešte prcek rozmyslí a ty na tú kontrolu už ani nestihneš zájsť alebo ťa doky vo štvrtok prekvapí ... moc ti to prajem, naozaj to už musí byť náročné.... 😉 Inak ten moj sa už tiež teší na toho nášho, každý večer a ráno mu dohovára aby už prišiel medzi nás, ale ten prďolka stále nič 😀 A predstava , že by som mala rodiť až o nejaké dva týždne 😝 ☹

helulicek
16. čer 2009

Mě ani to bříško nevadí, ale spíš už mi to přijde dlouhý ☹ Přece jen s prckem v kočáře to bude zas o něčem jiném a hlavně se na něho moooooc těším. MM mu taky pořád domlouvá, ale prcek se má u mě asi dobře, nikam nespěchá...Jéé kdyby mi v ten čtvrtek řekli, že už chce jít mezi nás, to by byla ta nej zprávička 😀

Ty zkoušíš ďábelskou trojkombinaci?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimikiki
16. čer 2009

Helu ešte zatial nie, teda vaňu si dávam, to ja možem.... 🙂 ale ten zvyšok až vo štvrtok po kontrole.... 😀 😀 😀 😀 teda ak aj mňa doky neprekvapí a nepovie , že už rodíme.... 😀 😉

mimikiki
16. čer 2009

Sa už tiež neviem dočkať prcka, som zvedavá ako bude vyzerať, na koho sa podobať a taaak celkovo aké to bude. A teším sa na tie prechádzky s kočárkem a aj na všetky tie radosti a starosti okolo toho... 🙂 Achjooo, som sa nechala uniesť..... 😅

lenusinecka
16. čer 2009

bréé poledne, to jsem se zase krásně vyspinkala 😉 (poslouchám všechny zasloužilé matky, které povídají vyspi se teď - pak už to nepůjde 😀 ) a tak spíme opet dnes do 10:30 😅 😀

venku je divně, zataženo, fouká vítr, ale asi tam je teplo 😉

no zatím nerodím, ani posly nic moc - tak nevím, no mám čas dle dr. ale přeci jen , já už bych mohla 😉
teda tu kombinaci, já nedodržuju ale včera po docela dlouhé době 😅 jsme měli sexík a tak uvidíme třeba si dá maá říct 🙂

včera jste toho hodně nakecaly tak vás jdu dočíst 😉 🙂

lenusinecka
16. čer 2009

ty jo amona: dobrý, hezký - slušivý 😉 🙂
jo já jsem ty pleny ještě nesehnala, odpolko musím jet do města na nákup, tak zajedu tam a koupím je taky 😉 🙂

helulicek
16. čer 2009

No já to vidím asi dnes na to víno a koupel. Sexík mě jaksi neláká, chudák MM 😕 no uvidíme....
Já někde četla, že i mléko s medem prý dopomůže k porodu 😕 zdá se mi to ale jakési zvláštní...no a pak jsem tu četla o ricinovém nápoji, ale do toho se mi teda moc jít nechce....

mimikiki
16. čer 2009

Ahojda,

Lenus: ty sa máš, ja by som tiež chcela spinkať tak ako ty, ale mne to nejak nejde, sa vždy zobudím okolo siedmej a snažím sa aspoň do osmej vydržať v pelíšku 🙂
Tak možno sexík pomože... my sme mali sexík pred dvoma dňami ale nepomohol, tak asi fakt po štvrtku vyskúšame trojkombinaci 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😵

Holky ja mám dnes takú lenoru, že sa mi ani obídek nechce ísť ohriať 😀

helulicek
16. čer 2009

To já zas uvařila, nadlábla se a usla jak malý děcko. Když jsem se vzbudila, tak jsem jen viděla jak mi lítá bříško a vytváří se mi tam různý patvary..Prcek je v bříšku furt akční, ale že by šel ven to neeeee 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru