8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

andreahrbacova
13. dub 2009

Ahojky,nám naměřil v tom 32tt 1780g

veverka83
13. dub 2009

Ahoj holčiny, můžu k vám?

Jak sem se dočetla, tak ám dělali UZ každou prohlídku? Mně od 20. tt vůbec, až ted ve 30. Vždycky jen poslechl srdíčko přes bříško, takovou trubkou, to mi připadalo jako z černobílého filmu 😀 a zkontroloval porodní cesty.A v tom 30.tam naskočila váha 1450g, všechno prý odpovídalo termínu, až na nožičky, ty má prý po tatkovi dlouhé.No když sem si vybavila mužíčka, jak vypadal jako osmiletý, tak to byla samá ruka, samá noha 😀 Takže vlastně všechno sedí 😀

andreahrbacova
13. dub 2009

Jéé ahojky veverko,ráda tě vidím.Jj mě dělají ultrazvuk pokaždé. 😉 I když jsme změnila doktora tak se nezměnilo nic na tom,že mi ho dělají pokaždé.Taky mi říkal,že odpovídáme tomu týdnu.No o dlouhých nožkách nic naštěstí neříkal.To by byl jedině po dědečkovi 😀

veverka83
13. dub 2009

Ajooj, taky tě ráda vidím 😀 No my budem asi dlouháni, tak doufám, že se vlezem do oblečeníčka co jsme nakoupili 😀 Jinak budem stříhat nohavičky 😀

andreahrbacova
13. dub 2009

no já mám pro jistotu hodně tepláčků,Myslím že je to lepší,oblečeš k tomu ponoižky a je to 😉
A co ty a Velikonoce?
Jak to že nemáš založené albíčko?

veverka83
13. dub 2009

Taky sem začala kupovat teplajdy, naposledy z tesca 😎 žůžo 🙂 Albíčko? No mám dva důvody, potřebný káblík, ten mám už bohužel přestěhovaný na moravě a za druhé, já se v tom moc nevyznám, já sem takový technický antitalent, ale zrovna včera se říkala tomu svýmu prdochovi, že mně to musí naučit 🙂 Tak snad se mi to ještě podaří než odjedu do porodky 🙂

andreahrbacova
13. dub 2009

tak s tím jsem byla na tom stejně,taky jsem takový anintalent,ale pak jsem zjistila že to není nic složitého 🙂 Včera jsme byli na výletě tak jsem myslela že bude spousta foteček,Jindra fotil zvířátka,a pak konec,baterky došly,takže jsme jen na pár fotkách,tak jsem zvědavá co to bude,ale nejdříve budu muset dobít baterky.

veverka83
13. dub 2009

No to ti řeknu, že mi byli v zoo dvakrát a dvakrát se byterka vybila, takže z každé zoo máme asi čtyři fotky 😀 to je o nervy, že?No já myslím, že to taky zvládnu, ale nějak sem se k tomu ještě nedostal, ale já to zvládnu 😎

laska.nezna.hranic
autor
13. dub 2009

ty jo, tak koukám, že všechny chodíte do poradny častěji než já a ještě máte výhodu utz. no jo, si umím vybrat 😠 moje doktorka je asi poslední v ČR, kdo si odmítá pořídit ultrazvuk

veverka - zdravím tě 🙂 taky jsem od 20. tt měla utz až teď, takže jsem čtvrt roku vůbec nevěděla, co se s malým děje.
to vypadá, že naše mimi je tady největší. byli jsme tam v 31+2 s tím, že prý odpovídalo 32+0. ale stejně je to jen orientační. nevěřím, že pokud bych měla mimi před původním termínem, že by to bylo kvůli pár gramům navíc.
bříško mi poprvé poslechla právě v tom 32. tt

veverka83
13. dub 2009

Ahoj láska:No já tu váhu beru taky tak orientačně, to je vlastně jentak podle bříška..Můj doktor UZ má, ale prostě mi ho nedělal, jen poslouchal, vždycky se usmál a řekl TLUČE,SLYŠÍM 😀 a to je nejůležitější, že jo?

andreahrbacova
13. dub 2009

Ahoj laska,ty váhy jsou fakt orientační.Nám říkali že si máme ubrat nebo přidat tak půl kila.No já jen doufám,že neporodím pětikilového cvalíka 🙂

laska.nezna.hranic
autor
13. dub 2009

veverka - tak tak, dokud tluče srdíčko a mimísek kopískuje, tak je to snad v pořádku. ale já jsem strašně paranoidní, pořád mám představy o problémech s pupeční šňůrou a když ne tohle, tak si zase najdu něco jiného. buď se mi zdá, že kope málo, pak zase moc... se mnou je to hrozné 😀 to bude tím, že mám těch informací asi moc a jak jsou tady různé diskuse o tom, jak kdy kdo o mimíska přišel, tak se z toho nervuju taky.

andy - půl kila je ale u tak malého tvorečka docela značný rozdíl... ale myslím, že do těch 3,5 kg bychom se mohli vejít 🙂 hlavní sice je, aby bylo miminko zdravé, ale já bych si chtěla užít ta nejmenší bodýčka. by mě mrzelo, kdyby se mi pak do ničeho nevešel 🙂

andreahrbacova
13. dub 2009

laska to by mě taky moc mrzelo,kdybychom přeskočili tu nejmenší velikost.
No s tím váhovým rozdílem dle ultrazvuku nám právě minule říkali na kurzu.
No já raději žádné negativní informace tady na diskuzích ani jinde nečtu,to bych se z toho musela zbláznit 😲

veverka83
13. dub 2009

Láska:tak já sem na tom stejně, furt všechno koumám, pořád se mi něco nezdá, ale to bude asi tím, že první těhotenství bohužel skončilo v 11tt, tak ted se asi přehnaně hlídám.Tak ani nemusím číst nic špatného, ten strach už je prostě ve mně.

laska.nezna.hranic
autor
13. dub 2009

veverka - hmm, tak to jsme na tom podobně, u nác to bylo ve 12tt ☹ a to jsem si myslela, že už se to stát nemůže, když jsme měli za sebou téměř celý trimestr...

andy - já si ty diskuse zakázala, ale nakonec tam vždycky čumnu a pak si nadávám. ale tak už to ty dva měsíce vydržíme. a i kdyby ne, tak mimi bude určo ok. to by se něco muselo stát až při porodu a to se snad nestane 🙂

veverka83
13. dub 2009

Jo já sem si taky nepřipouštěla, že by se mi něco takového mohlo stát 😒

luccii
13. dub 2009

ahoj holky, to nam to pekne utika 🙂 8 tydnu a uz budeme mit nase drobecky v naruci 😵

my si prave doprali dovcu na Sumave, fotili o 106 mamcu s briskem a uzivali slunicka 🙂

bellmir
13. dub 2009

Ahoj holky.. tak jsme se vratili z Vysociny a fakt parada.. skoro cely vikend jsem litala s prckama venku (deti mych dvou bratrancu),.. takze to bylo super.. 🙂 nejak jsem podcenila slunicko..takze jsem krapek jak ráček..ale super.. 🙂 miluju proste tohle pocasi 🙂
Koukám, že jste toho zase hooooooooooooooodne probrali.. 🙂 takze jsem to zbezne procetla..
Já chodím k dr.. kazdý týden.. drív to bylo kazdé 3 tydny.. ale ted kazdy tyden.. mam nejaky zanet nebo co.. a nevi kde a nic nezabíra.. (i kdyz mi nic neni),tak pry krev a moc mluví jinak.. Takze prý pro jistotu..
Uz mi dela taky skoro pokazde.. ale je to vzdycky tak rychle.. Ve stredu jdeme na velky Uz..takze budeme zase koukat na mimi tak dvacet minut..takze uz ted se nemuzu dockat🙂 Doufam, ze potvrdí tu holcicku.. hihi
Jo a nase maliccka vážila ve 31tt 1347g, tak nevim jestli je to dost nebo malo..ale dr rikal,ze to odpovída...
Holky ja jsem jak trubka.. ja kdz vidim neco co se mi desne libi.. tak to koupim.. zitra budu uz konecne prat a kdyz jsem dneska videla kolik tam toho je.. tak mam obavy, ze to asi ani neunosíme... jenze ja si nemuzu pomoct.. ono je to tak roztomily.. hehehhe

laska.nezna.hranic
autor
13. dub 2009

bell - tak mi přijde, že těm doktorům to odpovídá, ať je to jakkoli velké. evidentně nám všem řekli to samé a to měly naše dětičky váhy různé.
na velký utz až ve 34. tt? chodí se mezi 30.-32., ne?
buď ráda, že si můžeš vesele nakupovat a nemusíš obracet každou korunu. užívej si to 😉

helulicek
14. dub 2009

Krásné ráno holky,
vidím, že jste tu naši drbárnu zas pěkně rozjely 😉 Všechno jsem to nepřečetla, spíš tak hodně zběžně, ale co vidím, tak víte kolik mimísci váží, mě to nikdo ještě neřekl, tak snad mi to řeknou zítra na UZ. Už se moooc těším, škoda že je to poslední před porodem ☹ Nejraději bych to mimi viděla pořád 🙂

Včera jsme byli na výletě, bylo nádherný počasí, takže to bylo super. Krásně jsme si to s manžou užili, dojela jsem z výletu utahaná a udrncaná z auta, tak jsem pak už jen pospávala 😔

Ty témata,jak jste se tu bavily,co se může stát, nemoci atd. raději taky už nečtu, ze začátku, kdy byla u mě zjištěná toxo a doktoři mi dva měsíce ověřovali, jestli je to akutní nebo subakutní, tak jsem prolezla snad všechny tyto stránky a měla z toho depku, manžel mi to pak zakázal a já s tím raději přestala a od té doby jsem v pohodě. Sice sem tam nějakej červíček zahlodá, ale to je snad normální. Nedávno mě mimísek tak dva dny nekopal, sem tam ťuknul, ale určitě to nebylo takový jako předtím, naštěstí mě Dr uklidnila, že může být jen jinak natočenej a ty kopanečky nemusí být tak cítit, nebo je holt akčnější teď v noci než přes den.....Včera zas akční, dnes je jakési klidnej 😉
Teď poslední dobou mi připadá, že se tam spíš pořád nějak točí či co, pořád se mi vlní bříško a ty kopanečky nejsou zas až tak častý, taky to tak některá má?

bellmir
14. dub 2009

laska: jj na velkem UZ ve 30tt jsem byla.. ale mam zaplacenou nejakou karticku..takze mam tri UZ nad ramec hrazeni pojistovnyy zdarma.. a ted by mi mely zase zkontrolovat prutoky.. rict odhad porodní hmotnosti a tak.. Takze se zase moc tesím..az uvidim toho naseho prcka.. 🙂

Helulicek: ahojky.. ja mam v posledni dobe taky to vlnení jak ríkas... i kdyz mam mimi otecené hlavickou dolu uz od 30tt.. a dnes mi potvrdili, ze je hlavickou dole porad.. tak i presto se mi zda.. ze se porad pretaci..kopanecky dostavam take.. (nekdy se az leknu, jaka je to rana), ale na druhou stranu jsem desne rada, kdyz se tam hybe..

helulicek
14. dub 2009

No zítra jdu na UZ, tak uvidíme, co tam mimísek vyvádí 🙂

laska.nezna.hranic
autor
14. dub 2009

helul - jo jo, taky mám spíš vlnění, na kopání už tam asi nemá tolik místa, i když se taky někdy docela slušně povede, až se pak leknu, jestli je vůbec možné, aby něco takového dokázal tak malý tvoreček, jakou to má sílu 🙂
tak nám sem pak hnedka napiš, na kolik ti mimíska odhadli. já jsem strašně zvědavá 😅
taky bych malého nejradši pozorovala neustále. ještě, že jsem "chudá", kdybych byla bohatá, koupím si utz domu a to by byl mimísek chudáček 😀

bell - tak to je fakt super, závidím 😉 kolik ta kartička stála?

bellmir
14. dub 2009

laska.. je to v hodnote neco okolo 5000, ale maji tam nejakou akci na 3700.. ale na druhou stranu jsem hloupa, protoze ledacos nekde se ani neplati.. jenze to ja nevedela..tak jsem si to zaplatila.. ale co... ted uz to je jedno.. ale kdybych to vedela dopredu..tak se na to asi vyprdnu 🙂 Treba urceni pohlavi u nich stojí 600, coz jsem byla taky prekvapena.. v té cene je i treba 3D UZ, a dva velke UZ na prutoky a ted jdu prave i na ten odhad porodní hmotnosti.. coz nekde delaji bezne a zdarma.. ze jo..

helulicek
14. dub 2009

Tak to jsem laska ráda, že nemám to vlnění jen já 😉 . Přiznám se, že jsem trochu znejistěla...Je fakt, že jsem před chvíli dostala taky pěknou ránu 😠 . Jsem hrozně zvědavá jak tam ten mimísek bude ležet. Jednou cítím škytání na levo dole, jindy napravo, soudím, že tam kde škytá je hlavička, tak nevím, co tam ten rarach dělá za veletoče 🙂
Už se na UZ moc těším a určitě dám vědět, jdeme tam až na čtvrtou odpo, aby manža nemusel zbytečně brát volno z práce....
Ty jo, bell, 600 za určení pohlaví je docela pálka, mě to řekli zadarmo...jinak jsem ani nevěděla o nějaké kartičce, ale ono je to možná jak kde...

laska.nezna.hranic
autor
14. dub 2009

bell - aha, to je zajímavé. ale je to dost peněz. u nás v nemocnici, když chceš special utz, tak to stojí 250,-, 50,- za foto a 300,-, pokud k tomu chceš určit pohlaví, takže ve výsledku vlastně taky těch 600,-, což mi přijde jako sprosťárna. tam, kam chodím, mi všechno řekli zadarmo a neplatila jsem nikdy nic ani za foto. a při poslední kontrole mi doktor dal fotky dokonce tři, sám od sebe. dokonce ani bio-screening v prvním trimestru jsem tam neplatila. ale tak když už to máš, tak to pořádně využij 😉

helul - já celou dobu tvrdila, že náš malej je tam napříč - usoudila jsem tak podle kopání, ale doktor tvrdil, že je v ideální poloze hlavičkou dolů, tak snad nekecal 😀
všichni mluví o škytání, já myslím, že my jsme něco takového snad ani neměli... tak jsi v 31.tt, to má mimísek ještě místo a může se točit 🙂 jsem fakt zvědavá, co vám řeknou 🙂

helulicek
14. dub 2009

tak já jsem taky za 3 UZ neplatila, gyndařka mi vždycky napsala žádanku, takže to bylo zadáčo. Jen jsem platila 50kč za foto, ale to mě tak netrápí 🙂
Zítra už přecházím do 32tt, úplně se lekám, jak to rychle utíká, sice ještě 1,5-2 měsíce, ale ono to tak rychle letí...za chvíli si tu budeme psát o našich prďolkách 😀

laska.nezna.hranic
autor
14. dub 2009

helul - to ano, jestli na nějaké psaní vůbec bude čas 😀 ale už se na to těším 🙂

helulicek
14. dub 2009

Já mám poslední dva dny takovou chuť na jídlo, zbouchala bych všechno 🙂 Ještěže můžu vypadnout ven, tam mě chutě přechází. To jsem dřív nemívala,jedla jsem víceméně normálně, bojim bojim co po těchto dvou dnech bude ukazovat váha 🙂 ale co, v těhu nato máme nárok no ne?

laska.nezna.hranic
autor
14. dub 2009

helul - ze mě se stal pažravec od šestého měsíce (do půlky pátého jsem zvracela a pak to přišlo), hlavně sladké, které jsem dřív nemusela. teď už je to o něco lepší, ale pořád ne takové, jako to bylo předtím🙂 nemám třeba na jídlo tu správnou chuť, ale stejně pleskám jedno přes druhé. a hledám, co by bylo to "ono". ale snad je to přechodné 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru