8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

kocicinka
9. čer 2009

Ahoj, Helu, já myslím, že holky už roděj. Laska by sem určitě včera něco napsala, ale takhle je v porodnici, to je jasné. Andrea psala něco asi jako že ji snad už budou vyvolávat, tak třeba už má mimi. Snad jsou v pořádku a dají nám brzy vědět! Já jdu do poradny dnes. Zůstanu tu jako poslední mohykán a budu si tu povídat sama pro sebe, už to vidím 😀 Jinak dnes jsem zjistila, že mi nepřišla první mateřská, přišlo jen 600,- z bývalé práce, asi nějakej doplatek...tak jsem nasr.... Vám chodí mateřská tak jak má?
Mě je dneska blbě. Mám rýmu a řeže mě v krku a nevím, co s tím. Asi zkusím vykloktat vincentkou, nic jinýho mě nenapadá.

helulicek
9. čer 2009

Andrejka byla ještě ráno na jedné diskusi, takže asi nic a Laska....no uvidíme, ale co, manžela už má doma, tak by mohl být už i ten mimísek, no ne 😀
Mateřská mi došla dnes, ale myslím, že minulý měsíc to bylo až někdy ke konci...záleží na sociálce jak se jim chce pracovat 😠
Teda koci, nezávidím ti tu rýmu, ještě když máš blízko porod. Hlavně se uzdrav, ať jsi pro porod a hlavně pro mimíska fit 😉 Já taky všechno léčila vincentkou, kdyby se to nelepšilo, tak se jít poradit do lékárny...

dont_speak
9. čer 2009

AHOj holky
pořád nakukuju, koci, helu. holky 100pro rodí nebo už to mají za sebou 😉
Já jdu na poradnu zítra.. Zrovna na svůj termín, tak by bylo super, kdyby to vyšlo. Malého mi budou hlídat zrovna naši, tak bych se nemusela strachovat.
Včera došel KONEČNĚ kočárek.. Manža je z něj nadšený, snad víc než já 😀

helulicek
9. čer 2009

Tak to ti dont budu držet pěsti, ať se ti to na kontrole rozvnou rozjede 😀

dadule4
9. čer 2009

ahojky, hlásím se po strašně dlouhý době a koukám kdo už odrodil a kdo nee.. všem maminám gratuluju!
náš mimísek se taky asi zatím nechystá, u mamči se mu asi hodně líbí 🙂
supr je, že lásky manža stihl přijet do porodu a budou hned od začátku všichni spolu!
to ten můj včera odjel na 3 dny služebně mimo, dostali jsme nakázáno, že s porodem musíme počkat na něj, tak jsem zvědavá jestli to dodržíme 😉 termín máme v pátek, dneska mě ale tvrdne břicho jako blázen, myslím že nejpozději zítra jsem jasná..
tak jo těhulky, užívejte posledních pár dní s pupíkama a všem přeju rychlej porod a hlavně ať je všechno v pořádku!!!

kocicinka
9. čer 2009

Ahoj Dadu, já jsem si říkala, co s Tebou je🙂 To jsem ráda, že tady se mnou ještě někdo drží basu, když se tu teď tak rodí 😀
Já mám po kontrole, porodu zatím nic nenasvedčuje. Tvrdnutí 0, poslíčci 0, zátka 0, dle dr- čípek vzadu, žádné otevírání. Napíšeš, až budeš doma s miminkem?

andreahrbacova
9. čer 2009

Ahojky holky,hlásím se že pořád nic,já hold počítám s tím čtvrtkem a vyvolávačkou,nic nenasvědčuje tomu,že by malý chtěl jít ven sám od sebe.

dadule4
9. čer 2009

já jdu na kontrolu v pátek, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet. my jsme se totiž na poslední chvíli stěhovali, takže toho bylo moc, spousta práce s úklidem v novým bytě, makačka jak blázen, ale jsem ráda, že s prcíkem půjdeme hned do novýho. bohužel tam nemáme zatím inet, takže vědět nedám ☹ teď momentálně jsem u našich, abych nebyla doma sama, je to přece jen pár kilometrů od Jihlavy a jsem takhle víc v klidu..
už nás tu ale fakt moc není co? 😉 láska se neozývá, už je určo v porodce
andy,tak myslíme na tebe!

kocicinka
9. čer 2009

Andrea: Jo jo, taky na Tebe budu myslet. Jak to vyvolávání bude probíhat? Zkoušela jsi nějaké "domácí" vyvolávání? Třeba ten ricinový nápoj, co se o něm píše tady na koníkovi?
Laska ta je jasna 🙂
Dadule, to jsi se moc nešetřila, já bych asi už nebyla schopná nějaké větší činnosti, zvládnu jen drobnější úklid po bytě, uvařit a jsem hotová 😅

dadule4
10. čer 2009

no to máš koči pravdu, na šetření se nezbýval ani náhodou čas 😉 jsem ráda, že jsme to zvládli, že tu námahu se mnou prcík vydržel, každý ráno jsem ho přemlouvala, že dneska ještě ven nemůže a teď když by už úplně klidně mohl, tak se mu zase nechce 🙂

dont_speak
10. čer 2009

holky moc nepíšu, ale pořád nakukuju 🙂
Po dnešku musím chodit do poradny co obden.. pořád to nevypadá k porodu 😒
jsem ráda, že lásce to vyšlo když má manžu doma 😵 😵 a budou se těšit z malého už společně 😵
andrej, držím pěsti 😉

kocicinka
10. čer 2009

Ahoj, tak obden, jo? Vidím, že to mají asi v každé porodnici nastavené jinak... Já budu mít v případě přenášení poradnu normálně jednou týdně jako doposud a monitory dvakrát týdně.No a v případě neporození 10. den po termínu( tzn. do 24.6.) nástup k vyvolávání. Další poradu mám ve středu, to už budu vlastně 3. den přenášet.Můj doktor tam nebude, tak jsem zvědavá, kdo se mě ujme. Budeš taky zkoušet nějak tomu "napomáhat"? Já bych ráda vydržela do zítra do večera( máme třídní sraz), pak ještě v sobotu má manžel nějakou činnost kousek za Prahou(tam budu s ním a dá se tam podniknout procházka do lesa, tak se docela těším).

dont_speak
10. čer 2009

koci, taky mi to udivilo .. že obden, ale vlastně jako píšeš Ty.. "jen" na monitor a UTZ. Poradnu bych měla mít další za týden. Jen doufám, že ten zítřek třeba nakonec vyjde a už tam zůstanu. Docela by bylo zajímavý i se trefit do termínu narozenin malého Davíka 😀 Ten je narozený 21.června.
"Napomáhání" třeba s manžou nepomáhá, nic jiného k vyvolání zatím nedělám, protože spoléhám na prcka, že se rozhoupe sám 🙂
A máš to hezky naplánovaný. 😉 Snad Jonášek poslechne mamču 🙂

kocicinka
10. čer 2009

No, samozřejmě bych mu neměla za zlé, kdyby to rozhodnul jinak 😀
Jen, že když manžel přišel s tím, že v sobotu bude ve vile svého šéfa opravovat PC, a že tam bude možnost procházky a koupání, mě nějak nalomilo 😀
Mě to UTZ dělat nebudou,prý není důvod. Na Bulovce ho dělají normálně, nebo jen když přenášíš?

dont_speak
10. čer 2009

koci, jé tak to bych taky chtěla před porodem, kdyby byla taková příležitost 🙂

Mě UTZ budou zítra dělat poprvé, je to pro ty těhulky, co přenášejí. Předtím mě kontrolovala doktorka jen na gyn křesle. Musela jsem se na ten UTZ objednat, měli už docela plno.

helulicek
10. čer 2009

Vidím holky, že si tu plánujete porod 🙂 Já jdu zítra na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi zas řeknou. Každej doktor mluvil jinak....tak uvidím. Mě by se líbilo rodit v pátek 😀 Manžel domlouval prckovi, že ať se narodí až po výplatě, tu už měl, takže doufám, že se mu bude chtít brzy mezi nás 😀
Zítra poreferuju.
Tak dobrou 😔

Dont, to by byla dobrá haluz se strefit do narození prvního syna 😀

kocicinka
10. čer 2009

Jé, s tou výplatou to bylo u nás stejně 😀 Akorát, že mě stále ještě nepřišla mateřská, takže žijeme jen z jedné výplaty,ještě učitelské k tomu, tak nic moc 😒 . Naše personální v práci mě vůbec nepotěšila, prý se ČSSZ zpožďuje s výplatama mateřské až několik měsíců. 😠
Mě ještě čeká trénink s epinem, dneska se mi ale vůbec nechce...

kocicinka
11. čer 2009

Hezké ráno ženy, tak copak je u vás nového?
Já mám hroznou rýmu a kašel 😠

dont_speak
11. čer 2009

Hezké ráno i Tobě koci,
tady sprchlo, ale vylezlo zase sluníčko.. Doufám, že bude hezky a babička s malým budou moct jít ven.
Mezitím zajedu na ten UTZ a monitor. Ani se mi tam nechce, když vím že zase pojedu domů.

helulicek
11. čer 2009

Čauky mámy a mámy čekatelky 😀
Já byla dnes na kontrole, otevřená jsem na prst,takže asi nic moc.Ale na tom prý nezáleží..Podle doktorky bych měla do termínu porodit, tak se uvidí....líbilo by se nám to zítra, je to hezký datum 😀
Včera jsem byla na asi sedmikilometrové procházce a večer jsem cítila trochu bedra a kříže, tak nevím, jestli jsem to nepřehnala nebo je to nějaká předzvěst....Od kontroly cítím trochu spodek a píchání v podbřišku, to se ale může stát že???

luccii
11. čer 2009

ahoj holky 🙂 tak my uz mame "po" 🙂

jsme v poradku, teprve se zajizdime, jsem v nekoncicim kolotoci kojeni, prebalovani, prevlikani, konejseni apod., takze nemam vubec na nic cas 🙂

trosku valcime s kojenim, uz v porodnici to byl velky problem, ale vypada to nadejne, jen zatim nepribirame, co jsme prisli z porodnice, tak jdeme zitra zase na prevazeni k MUDr.

vcera po 1. koupani v kybliku, dnes po 1. vychazka s kocarkem a hned jsme chytli tu silenou burinu a vratili se durch :D samozrejme jsme nemeli sebou plastenku na kocarek 😕

o porodu vam napisu, az bude vic casu, musim zase letet ;) jo a nechapu, kde beru silu, v porodnici jsme byli do uterka a do te doby jsem naspala celkem snad jen 6 h... tady doma se mi dari spat 4 h denne

drzim palce vsem cekatelkam a preju hodne sil vsem maminam 😉

helulicek
11. čer 2009

Lucii, tak to je překvápko!! Moc ti gratuluji k mimískovi!!!!!Hlavně ať se vám daří a prcek je zdravej a žravej 😀
Neboj, myslím, že za chvilku vše zvládneš s přehledem a budeš nás novopečené matky poučovat 😉 Držím palečky 😉
Tak dej pak vědět co porod a jak pokračujete dál...

unka7
12. čer 2009

Ahoj Luci moc blahopřeji k Vojtíškovi a neboj to kojení se upraví a ty si budeš moct i pospinkat, tak něco doženeš 😉 .,

luccii
12. čer 2009

ahoj holky, diky za gratulace 🙂

helu, ja citila spodek (tlak) den pred porodem, tak co ty vis 😉

kocicinka
12. čer 2009

Ahoj, v rychlosti zdravím a gratuluji Lucciii 🙂 U nás nic nového, jen to, že mě začal hrozně bolet zub, tak budu muset jít nahánět zubařku, jestli tam bude a vezme mě. Je mi pěkně blně, mám hrozný hnisavý kašel a rýmu a už 3. noc skoro nespím. Mám pocit nějaké infekce v těle. To byla včera čina,co. Teď je to tady taky pěkně zatažené.
Dont speak- co u Tebe nového? Asi jsem se Tě už ptala, ale Ty jsi taky z Prahy 8? Kam chodíte s malým ven, je tam u vás nějaký park, nebo tak něco?
Včera jsme měli třídní sraz, dorazili jen 3 holky, ale i tak to bylo fajn. Samozřejně se taky "rodilo" 🙂

kocicinka
12. čer 2009

Ha, že by se tu rodilo? Takové ticho po pěšině 😀
Jako já to nechápu. Břicho mi tvrdlo od 5. měsíce, že mi doktorka předepisovala koňské dávky magnezia a teď, před termínem- nic. Jestli ztvrdne dvakrát za den, tak je to moc. Na monitoru křivka děložní činnosti 0-3. Zubařka dnes neordinuje, odkázala mě na pohotovost. Tak mám teď dilema, jestli jít hned, nebo až při větší bolesti.

dadule4
12. čer 2009

ahojky holčiny, už nás tu fakt moc není 🙂 my dneska máme termím, byla jsem u dr. prohlídla mě, říkala, že je je to všechno nachystaný tak jak má, ale že dneska to asi ještě nebude. byla bych jedině ráda, přítel je zase služebně mimo, vrátí se až v neděli, to si myslím, ale že už za námi pojede do porodky. nebo ještě budu sedět tady u kompu a trpět samomluvou, protože už tu z vás nikdo nebude 😀
to vyšetření mě docela dost bolelo, zajela hooooodně hluboko, jak jsem říkala, tak hluboko ve mě ještě nikdy nikdo nebyl 😉 , teď už se to uklidnilo, ale potom vyšetření jsem měla takovej krvavej výtok, ne moc krve, jen tak narůžovělý, že by ta hlenová zátka? vy jste tu všechny tak supr naštudovaný co se týče porodu, já vím prdlajz, pls poraďte. koči, mě břicho tvrdně klidně až 8x denně a prej ej to v klidu, proč je už 2x za den moc?

kocicinka
12. čer 2009

Ahoj, Dadu, nebuj, nebudeš trpět samomluvou, budu tu s Tebou 🙂
Já mám pocit, podle toho, co popisuješ, žeTi dr. udělala Hamiltona. I ten narůžovělý výtok by tomu odpovídal.Takže je docela možné, že se brzy rozrodíš...
Dont speak už určitě rodí 🙂
Já jsem to myslela tak, že jestli mi ztvrdne 2x za den tak je to moc(jakože málo) 🙂

dadule4
12. čer 2009

co to je ten Hamilton??? jak říkám, neználek 🙂

kocicinka
12. čer 2009

Tzv. Hamiltonův hmat- dr. Tě ručně otevře, obkrouží prstem děložní čípek. Když si to zadáš do vyhledávače, tak tam taky vyskočí nějaké informace. Víc o tom nevím, jen to, že to dělávají doktoři bez upozornění maminám v termínu, aby se jim rozběhnul porod. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru