Kontroly v 36tt

11. lis 2021

Ahojda holky, jsem dnes 35+6tt, na kontrole jswm byla po ctyrech tydnech. Chci se jen zeptat, jak casto chodite? Dr.me objednal na dalsi kontrolu 4dny pred terminem, mozna jsem paranoidni, ale prijde mi to jako docela pozde 🤣

Jak jste na tom Vy?

monii007
11. lis 2021

Ja chodim cele tehu po 14ti dnech 🤷‍♀️🤣

sylvka
11. lis 2021

Jako až za měsíc tě pozval ???? 😲Od 36tt chodím na kontrolu každý týden .

anabel321
11. lis 2021

Také chodím od 36 tt každý týden 🙂

autor
11. lis 2021

Prave ze me to prijdr divny, vlastne cely tehu po sesti tydnech, kdyz mezitim byla genetika, tak az po dvou mesicich. Minuly tyden jsem spinila, tak me to prijde hrozne stresujici

sylvka
11. lis 2021

A kde budeš rodit? Od 36 TT se dá už chodit na kontroly přímo do porodnice,tak že by ses má něj vyprdla a dohodla se v porodnici....

autor
11. lis 2021

@sylvka v Olmiku, v pondeli jdu na registraci, tak se tam zkusim domluvit. Fakt mam strach

littlebee124
11. lis 2021

Možná bych mu i zavolala a preptala se, jestli mas opravdu prijit jak ti rekl, ze už budeš mít termín a nebo taky už muze být maly na světě a i bych se optala jestli tedy mas začít chodit do porodnice. Za to nic nedas. 🙂

agneska7
11. lis 2021

Chodila jsem každý týden ,ale můj gyn nedělal utz , dělal jen vnitřní vyšetření a ozvy , ale já se sním prostě domluvila ať mě už předá do porodnice . Na tvém místě bych se s ním také domluvila

krisstina93
11. lis 2021

Já chodila cele těhotenství po měsíci a od 34tt po 2 týdnech, ale stihla jsem stejně jednu kontrolu a ve 37tt už rodila :D

delphine1
11. lis 2021

On možná už pocita s tím, ze už si te převezme porodnice. Ja mám teď taky naplánované kontroly u dr po měsíci až do prosince (koncem prosince mám termín, poslední kontrola u dr 2 týdny před) ale počítám s tím ze budu chodit zároveň každý týden do porodnice tak jako s předchozím prckem.

sylvka
11. lis 2021

Jasný, já se byla registrovat před 14 dny a ptali se mě,jestli chci dochodit u sebe na gynde,nebo u nich. Tak se prihlas k nim a máš to 👍

autor
11. lis 2021

Diky holky, jo, v pondeli jsem se objednala na registraci, tak se domluvim tam. S prvnim jaem chodila co mesic, a pak uz od 34tt byla v nemocnici, takze timhle jsem nepolibena. Ozvy mi zatim nikdo nedelal

hezz17
11. lis 2021

Neni to divny. Od 1.1.2020 se výrazně změnilo proplaceni pojistovnama a system zvani tehotnych. Do 32 á6 tydnu. 32-40 á 4 tydny. Po termínu á tyden. U fyziologickych, bezproblemovch.
Samozrejme nekdo chodi casteji a je to vule gynekologa. Otazka, co bys chtela aby na tobe kazdy tyden vysetroval?

hezz17
11. lis 2021

@sylvka porodnice spravne majo registrovat fyziol.tehotwnstvi az od 40+

hezz17
11. lis 2021

@sylvka respektive prejima do péče

autor
11. lis 2021

@hezz17 Tak vzhledem k tomu, ze jsem po konizaci, po potratu a mam riziko rustove restrikce 1:50, tak jsem myslela, ze ty navstevy budou jednou mesicne, a takhle ke konci castej

hezz17
11. lis 2021

No hele kazda porodnice je schopna obstarat dite 36+, takze tady uz konizace/po potratu nehraje roli. Ta restrikce mozna, kdy mas naposled delany vahovy odhad?

autor
11. lis 2021

@hezz17 minule pondeli, a ted jdu 15.znovu

hezz17
11. lis 2021

Tak nechapu kde je problem? UZ biometrie nema význam delat častěji nez 1x za 14 dni.

leymea
11. lis 2021

@hezz17 pravda, ze se to menilo. U prvniho v roce 2017 jsem chodila na ozvy od 37tt a u druheho v lednu 2020 jsem byla na ozvach poprve az v terminu. Doktorka mi uz pak ani nedelala utz, jen moč,tlak a konec (nekdy od toho 36tt).

autor
11. lis 2021

@leymea ok, diky ;)

bessinka
12. lis 2021

mě viděl v 35.týdnu.do porodnice jsem měla jít v 38.týdnu a porodila v 36.taky se mi to zdálo po 3 týdnech pozdě.a měla jsem "v nose".zavolala bych a přeptala se

autor
12. lis 2021

@bessinka dekuji 🙂

sanyy22
17. lis 2021

Od 30 týdne kvůli preeklamsii a těhotenské cukrovce každej tyden

drep
17. lis 2021

Já měla iugr a chodila jsem asi od asi 30. Týdne jednou týdně a od 32 snad á dva dny a bylo to naprosto nesmyslný a příšerný psycho, protože za dva dny dítě kupodivu nevyrostlo, plus ještě ty váhový odhady dělal pokaždý někdo jinej plus jsem vždycky šla až poslední, protože mladý doktor v poradně se snažil ke mně dohnat staršího, aby to nebylo na něj (jsem doktorka, kolegyně)

nazka
17. lis 2021

Od 36tt jsem chodila po týdnu, prý je to tak běžné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru