Menší velikost v týdnu 35+0 až 36+0. Kolik jste měly vy?

20. kvě 2022

Hezky den, měl tu někdo v tomhle týdnu hodně malý odhad? Kolik jste měly? Případně s jakou vahou se pak narodila miminka?
Já mám 35+3, odhad 2300g a straší mě růstovou restrikcí. :(

rovenska
20. kvě 2022

Moje malá 34 tt 2100 a říkala vše ok bude menší podivala se na mě ze nejsem obr.Průtoky atd má v pořádku

dianemash
20. kvě 2022

U mě se v nějakým 34tt objevilo riziko růstové restrikce a malý měl odhad 1800g, průtoky byly v pořádku, rozhodlo se, že se počká do 37tt a rozhodne se o ukončení těhotenství. Přesně 35+0 mi praskla voda, malý se narodil s váhou 1620g. Placenta měla poloviční velikost, než jakou měla mít 🤷‍♀️ Jste na tom ještě dobře, zkus zachovat klid, určitě bude všechno v pořádku ❤️

nikoulinka
20. kvě 2022

Ahoj 🙋 Hele, já ve 35tt (u druhého dítěte) měla odhad 2,1kg a byla jsem upozorněna, ze má strašně krátké nohy. Představovala jsem si kdo ví co. V hlavě různé scénáře. Nicmene rodila jsem normálně v termínu, porodní váha nakonec byla 3,1kg a ano, má krátké nohy. Doktoři mi to říkali hned po porodu. Ale nicméně, já jako laik, okem nic nevidím (malá má už 4 roky). Jen je fakt, že když kupujeme oblečení, kalhoty vždy musíme kupovat menší velikosti, než třeba trička. Neboj, vše bude v pořádku 🥰

littlebee124
20. kvě 2022

Ve 35+0 odhad byl 2300g a v 36+2 mel 2600g a nikdo nic nerikal. Jen teda percentil mi klesl z 65 na 23 a maly se narodil 36+3 a měl 2470g. 😇
Teta měla třeba špatnou placentu a než stihla jít do rizikové poradny, maly se narodil 38+1 s 1900g a všechno to dohnal.

gbp
20. kvě 2022

dcera se narodila 35+0 a mela 2530 g. a to vase je jen odhad. ja bych se zbytecne neplasila.

autor
20. kvě 2022

@gbp, tohle dělají hlavně oni a to na klidu nepřidá, když člověk hned skončí v rizikové a musí chodit na podrobné ultrazvuky, kde pořad slyší, jak je něco špatně. 😕

xnikax1
20. kvě 2022

Já měla odhad ve 37 tt 2,4kg a dcera se narodila 39+3 s váhou 3,2kg, takže bych byla v klidu.

martina_slama
20. kvě 2022

Já měla cele těhotenství percentil nějakých 10, potom to kleslo na 5. Máme drobného chlapečka, který se narodil 35+5 s vahou 2030 g. Uklidnim Vás, na jeho temperamentu to neubralo a v devíti mesicich je to pěkný divočák. Taky jsem z toho byla hotova a pořad něco studovala, ale potom jsem se sama sebe zeptala, jestli ho jako nebudu mít rada, když bude malý a tím moje pátrání po netu skončilo.

gbp
20. kvě 2022

rozumim. verim, ze chteji mit jen vse pod kontrolou. kdyby treba placenta prestavala fungovat, nebo byly male prutoky ... nebo cokoli jineho. a rozumim ti, ze zustat v klidu je pak tezke. ale je to to jedine co pro mimco muzes udelat! tesit se na nej a verit, ze bude vse v poradku a ze spolu dobre a v klidu zvladnete porod, protoze to je ted opravdu jedine s cim muzes neco udelat. a hlavne si rikej, ze mimco uz je ted velke, ikdyby se rozhodli pro sekci, urcite bude v poradku a zvladne to 👍 drzim palce 🍀

ada22
21. kvě 2022

Nepamatuji si přesně váhové odhady, ale krom hlavy byla dcera od nějakého 20 tt o 3 týdny pozadu. Ve 34 tt mi poslal dr. do rizikové poradny. Kde jsem naštěstí ve 39 tt narazila na jinou doktorku, které se přírůstky váhy nezdály a objednala mi na vyvolání porodu. Malá se narodila s váhou 2,5 kg. Měla jsem prý děsně malou placentu. Tvůj odhad váhy je celkem dobrý. Asi dobré, že ti sledují, ale nepanikařila bych z toho.

maxulekapcule
21. kvě 2022

Já měla oba chlapecky malý, a nikdy mě do rizikove neposlali 🤔

veronikav31
21. kvě 2022

U syna byla odhadovaná porodní váha 3000g, narodil se s váhou 2,8kg, hubenej jak lunt. Zůstalo mu to i v jeho 4 letech,nezastaví se, občas jí jak kyselina,víc než já,ale je spokojený, neřeším,že jde mimo tabulky pořád. Ve školce jí vše, dokonce si přidává,oproti jiným dětem není vybíravý,přesto je hubený.

camillaq
21. kvě 2022

Syn měl v 36+ odhad 2,4 kg narodil se druhý den s váhou 2,55 kg a vše v pořádku

bertik20
21. kvě 2022

V 32+4 jsem ležela pár dní v porodnici a odhad byl 1800 g, za 3 týdny jsem předčasně porodila v 35+5 a syn měl 2005 g, takže moc od posledního měření nevyrostl.
Měla jsem malou placentu. Dohnal vše ukázkové, má rok a 5 měsíců a 11 kg😉

cinam
21. kvě 2022

Můj druhý syn měl ve 36+1 odhad 2580 g. Prý trochu menší, ale nic se neřešilo, protože i první syn se narodil menší. No a malej se nakonec narodil 41+1 a měl právě těch 2580 g 😅 takže tolik k odhadům.

knuffel
22. kvě 2022

Já nevím, co to je za módu furt něčím strašit...
Odhad jsem neměla žádný, na posledním utz mi doktor řekl, že mám odpočívat a jíst hodně sladkého, miminko je menší... Dcera se narodila v termínu, my oba rodiče jsme velcí, ona měla 2,58 kg. Malá, prostě jen malá. Nikdo nestrašil, někdy mám dojem, že si snad doktoři chtějí ty problémy vyrábět.

cattus
22. kvě 2022

Při první kontrole v nemocnici 38+2 mi řekli, že malý je malý. První odhad byl 2200g, po ultrazvuku průtoku a přeměření byl odhad 2300g a nařízen okamžitý porod. Při testu na vyvolání měl prý kolapsy, takže císař. Narodil se s 2470g, 45cm.
Je fakt, že když mi na pokoj pak dali maminku s holčičkou "normální" porodní váhy 3,5kg a 52cm, vypadal vedle ní jak stazenej králík. V 6 letech 126cm, 22kg. Štíhlejší ale svalnatý a chvíli neposedí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru