Švagr chce, abychom se postarali o jeho miminko

jana.nina
18. pro 2016

Ahoj, jsem v dost zvláštní situaci a nevim jak ji řešit. Mám dva syny(13 a 3 roky) můj švagr je bezdomovec a jeho těhotná přítelkyně taky ( nebudu zde rozebírat proč, je to jejich věc)
Oni po manželovi a mě chtějí abychom se postaraly o jejich miminko. Jsou ochotni se ho úplně vzdát.
1 otázka: jak tuto situaci řešit právně - soud, sociálka
2 otázka: ona nebyla ani na jednom vyšetření - nemá žádné doklady ani průkazku pojištěnce a je to ke všemu slovenka
3 otázka: jak byste danou situaci řešily? Šly byste do toho? Já osobně mám strach!

Děkuju za pomoc, podporu a názory
Jana

trdelnik234
19. pro 2016

@jana.nina

Sak to je zachvilu...

danyysek
19. pro 2016

@jana.nina Taky je otázka, jestli to finančně zvládnete a taky, zda na to máte doma místo, abyste se zbytečně neutiskovali 🙂

Jinak bych prvně zjistila ty právní věci,a Ť vím, o co všechno půjde a jak moc to bude náročné, zda by si to zvládala. A pak bych se poradila s manželem a možná i s tím starším synem.

A když už, tak bych ho upřímně adoptovala, abys měla jistotu, že švagrovci nebudou mít žádný nárok na to malé.

Hodně síly a přeji správné rozhodnutí! 🙂

te_reza
19. pro 2016

Já bych se bála, že si za pár let vzpomenou a budou ho chtít zpět.....

jana.nina
autor
19. pro 2016

@bledulka84 je docela laksní. Když jsem s ní tohle všechno chtěla řešit tak mi řekla že nikam jezdit nebude. Ať přivezu papíry a že je podepíše. Teď je cca 20-24 tt

zaludova
19. pro 2016

Chápu, že je to těžké rozhodnutí...pokud máte finance, tak bych do toho šla, ale spíš bych se bála toho, že za půl roku si udělají další...:/ nelze to pořešit u nich nějak...že by podstoupili i nějaký zázrak, aby už další neměli? Ta představa, že za rok přijdou znovu...a pak výčitky, že jedno jste "zachránili" a další už nemůžete....

hojda
19. pro 2016

A co se bude dít, pokud znovu otěhotní? Zase dají dítě vám? Zase si ho vezmete? Je to hodně zvláštní situace, hlavně pro dítě a pro vás☹.

gita17
19. pro 2016

myslis si, ze sa o to male postaras lepsie ako novy adoptivny rodiacia? Ak by sa to dieta dalo na adopciu, tak momentalne jeho buduci rodicia uz cakaju v rade a dufaju ze coskoro im pridelia dietatko. Zatial co ty to dieta ani velmi nechces... Preco si myslis, ze bude pre neho lepsie ked ho vychovas ty a nie novy rodicia? Co ked sa po roku, svagor vrati a bude chciet dieta naspat. Chces aby zilo ako maly bezdomovec? Adopcia je anonymna.

sofie01
19. pro 2016

Ahoj, oceňuji Tvoje a manželovo velké srdce! Ale než se pro něco takového rozhodneš, promluv si s někým, kdo si vzal do péče cizí dítě. Ono se to možná nezdá, ale už ze statistik vyplývá, že málokdy je to začlenění bezproblémové. Znám hned několik takových maminek, kterých si velmi vážím, ale jejich adoptované děti měly dříve nebo později problémy (chování, vztahy se sourozenci, škola, nebo i utekly z domu). Člověk musí dobře zvážit i svoje předpoklady a dopad na ty nejbližší. Držím palce, aby ses dobře rozhodla!

jana.nina
autor
19. pro 2016

@danyysek místa máme pro 3 dalsí děti 😂😂 starší syn nic nenamítá. Řekl že je to v rodině 😉
Finančně se u nas nic moc nezmění...

plksv
19. pro 2016

Něco mírně podobného jsem řešila a nešla bych do toho. A přesně jak píše zaludova - za pár let přibyli další dva.

jana.nina
autor
19. pro 2016

@sofie01 děkuji za nazor a podporu. Znam minimálně 2 rodiny s adoptovanými dětmi z řad mych kamarádek....

jana.nina
autor
19. pro 2016

@gita17 ano v řadě čeká tisíce dalších.....já nikde nenapsala že to malé nechci jen že mám rozporuplné pocity. Proč si myslíš že bych nemohla být pro to malé stejně dobrá jako jakákoliv adopční rodina?

jana.nina
autor
19. pro 2016

@te_reza to bude právně ošetřeno

te_reza
19. pro 2016

@jana.nina a oni se jako v americkym filmu za pár let nemůžou domáhat svých rodičovských práv?

jana.nina
autor
19. pro 2016

@zaludova myslím že tohle je zvláštní úhel pohledu....ano stát se to může...proč bych ale nemohla dát domov aspoň jednomu?

journals
19. pro 2016

Tohle je opravdu zvláštní situace. Oni vůbec nemají motivaci změnit svůj život tak, aby mohli fungovat jako rodina?
Jedna věc je ta, proč to vůbec chtějí? Pokud po vás žádají výchovu ve vaší rodině, tak jim miminko nebude asi zase tak ukradené....Na vašem místě bych s nimi zkusila promluvit, jestli by neměli zájem dát miminko k adopci. Domnívám se, že by bylo lepší, aby je to časem nesvádělo k tomu, že si dítě mohou kdykoliv vzít zpátky. A jak tu už zaznělo - co se bude dít, když otěhotní podruhé?
Nevím, měla bych z té situace strach a popravdě bych do toho asi nešla :-/ Jednak jsem nezažila jediný dobře dopadnoucí výsledek adopce (z cca 15 případů, i když je otázka, jak by děti dopadly, kdyby vyrůstaly v DD) a jednak jsem už i viděla, tak jedna adopce totálně rozvrátila rodinu. Není to legrace. Snadno se to řekne, ale následky mohou být pro všechny zúčastněné obrovské....

jana.nina
autor
19. pro 2016

@te_reza vše je možné....i to co se děje v amerických filmech.

amazonka.k
19. pro 2016

@jana.nina A se švagrem není taky řeč ? Od bráchy si nenechá domluvit ? Je to zvláštní, že je někomu i vlastní dítě tak volný...

bledulka84
19. pro 2016

@jana.nina a jak si mysli, ze bude moct podepsat papiry bez svych dokladu? Vzdyt to musi potvrdit soud. Pokud nechce ani takto spolupracovat, tak to muze vyresit asi jedinym zpusobem - babyboxem, kde se identita matky neresi a dite se do vasi pece nedostane:( neda se zaapelovat aspon na zodpovednost svagra? Nehlede na to, ze pokud nejsou svoji, tak ani on nema nikde stvrzeno, ze je otcem ditete a muze na vas byt pri urcovani porucnictvi nahlizeno jako na uplne cizi osoby, a ne jako na pribuzne.

zaludova
19. pro 2016

@jana.nina no já bych se třeba cítila špatně, že si to případné další nemohu už vzít...

jana.nina
autor
19. pro 2016

@journals ja se zase setkala s adopcí, pěstounstvím i opatrovnictvím které dopadly dobře. Nikdo nezaručí že děti už mít nebudou.....nikdo nezaručí že vše dopadne dobře a to ani pokud jde o náš život jako takový. Vždy podstupujeme rizika a to i v případě našeho těhotenství, našich dětí, našich manželů

jana.nina
autor
19. pro 2016

@bledulka84 zkusím to vše s nimi probrat. A pokud jde o to že nejsou svoji - stačí ho udat do rodného listu dítěte

jana.nina
autor
19. pro 2016

@zaludova a já se cítím špatně už teď že jsem si připustila myslet na to že si ho nevezmu. Ale nejde jen o mě ale i o názor mého manžela

mariejosef
19. pro 2016

@jana.nina znama tak ma od 2 deti kdyz porodila treti rekla,ze to uz fakt neda a musela do kokanku ☹ ale ty mas veci problem s tema papirama 😔

jana.nina
autor
19. pro 2016

@amazonka.k na manžel on dost dá. Zkusíme mu promluvit do duše. Jen se bojím že mu to bude tak nějak fuk jako vše do zeď. Byl vždy maximálně nezodpovědný

journals
19. pro 2016

@jana.nina Zvaž dobře. Dělala jsem v DD a tak jsem viděla případů dost a dost. Jak píšu, v mém okolí si známí (ne spolupracovníci) adoptovali děti a dlouhodobý výsledek byl opravdu špatný. Obdivuju každého, kdo do toho půjde, protože tohle chce velké odhodlání a víru v pevnou rodinu 🙂 Nechci tě ovlivňovat, je krásné, pokud maličkému chcete pomoci, ale sama bych do toho asi nešla. Viděla jsem dost ☹

amazonka.k
19. pro 2016

@jana.nina Já, upřímně, bych si ho nakonec vzala. Ale já uvažuji o tom, že bych si časem adoptovala dítě, které se mnou není v žádném příbuzenském vztahu, takže v tomhle bych měla jasno 🙂

jana.nina
autor
19. pro 2016

@journals děkuju za názor 😉

amazonka.k
19. pro 2016

@jana.nina Nejprve by bylo vhodné si dítě vzít jak píšete jako opatrovníci, může se stát, že s ním nakonec navážou tak silný vztah, že se díky němu se v nich něco pohne, šance je malá, ovšem je tu. I když nejsem moc optimistická, matka se zdá být dost nepoužitelná, podle toho jak ji popisujete.

jana.nina
autor
19. pro 2016

@amazonka.k musíme se rozhodnout jako rodina....