Je lepší jednodenní předporodní kurz nebo 6 lekcí?

okejka7
14. říj 2013

Dobrý den,chci se zeptat jestli je podle vás lepší předporodní kurz v porodnici který má 6 lekcí nebo jednodenní s porodní asistentkou?Je vůbec třeba procházet tak dlouhým kurzem?A myslíte že je lepší být na kurzu ,kde rodíte nebo je to jedno,protože jde hlavně o informace? Díky za rady... 🙂

zana09
14. říj 2013

Ahoj, záleží na složení lekcí, ale pokud je to tvé první miminko, tak bych i doporučovala těch 6 lekcí. Těch informací je tolik (a v těhotenství, hlavně ke konci, toho hlava tolik nepobere 🙂 ) , že je lepší si to projít postupně a v klidu. Popravdě si ani nedovedu představit, že by mi někdo za jeden den předal všechny ty informace, které jsme měli v kurzu (a to podotýkám, že jsem hodně četla a zjišťovala info všude možně i sama). Navíc, jde tam i o tu atmosféru, o sdílení a hooodně o uklidnění, aspoň na mě to tak působilo. Záleží samozřejmě na osobě, která kurz vede, ale já se na ně těšila a i když jsem rodila ještě před ukončením všech lekcí (jak na potvoru zrovna před absolvování prohlídky porodnice 🙂 ),tak jsem si díky opakování určitých myšlenek v průběhu každé lekce, byla schopná při porodu a po něm vybavit to nejdůležitější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru