Mladá Boleslav, předporodní kurz. Jak to probíhá?

haluci
11. srp 2010

Chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo byl na předporodním kurzu v MB? Jak to probíhá a zda je nutné ho absolvovat?! Volala jsem si do porodnice, kde mi řekli, že trvá 1 hodinu a stojí to 600,- Přijde mi to nějaké rychlé... Děkuji za odpověď.

marlin3
12. srp 2010

@haluci ahoj,no nebyla jsem na něm,ale chodím na těhu cvičení na balónech k porodní asistentce z Klaudiánky...
tak jsme se taky o tom bavily...nevím,jestli půjdu na ten předporodní kurz,protože na cvičení probíráme to samé. Ale překvapila jsi mě,že to je jen na jednu hodinu. Ptala jsem se na podmínky otce u porodu (jestli jako musí projít tím kurzem- a prý nemusí). S kurzem to stojí 600,- a bez 400,- Takže tak,ale jestli je to,jak píšeš, jenom na jednu hoďku,tak by se asi šla podívat na ty sály a tak.
😉

haluci
autor
12. srp 2010

marlin3 - děkuji za odpověď. Myslíš, že mám tedy začít chodit na cvičení a tam se dozvím nějaké věci? Od začátku těhotenství mi bylo hrozně zle, takže jsem ještě nikde nebyla. Teď už mi začíná být lépe, tak o tom cvičení také uvažuji. Jestli teda už není moc pozdě. 😕
A na ty sály se můžu jít podívat kdykoliv? To mě tam provedou?

marlin3
14. srp 2010

@haluci ahoj, cvičení je perfektní,tak bych ti to doporučila 😉 Pozdě určitě není. Cvičení je každou středu od 17:00 v jeslích (školce) nad ZŠ blízko hasičů. Nevím přesně název ulice,nejsem rodilá Boleslavačka 😉 vede to porodní asistentka z Klaudiánky,paní Havlíková. Tel.číslo nevím,ale jestli chceš,tak ti ho můžu sehnat. Tento týden tj. 18. cvičení není. Ale není problém ti zjistit ten kontakt,aby jsi si tam mohla zavolat.
A s prohlídkou těch sálů nevím...akorát vím,že když moje kamarádka chodila na ozvy do MB nemocnice,tak jí sestra nabídla,že tam mají právě volno a jestli se nechce podívat. Ale jestli je to tak normálně,to nevím.

haluci
autor
16. srp 2010

marlin3 ahoj, a já myslela, že chodíš na cvičení přímo do nemocnice. Je škoda, že to je až od 17 hod. Nejsem z MB a mám vycházky do 18 hod., tak už bych to domů nestíhala. To mě dost mrzí. V nemocnici asi neprobírají na cvičení věci o porodu...
Tak já se tam někdy zkusím stavit a uvidím jestli budou ochotný mě tam provést nebo ne. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru