Naskočil cyklus po vysazení hormonální antikoncepce?

elentya
9. únor 2017

Ahoj holky 🙂
Jsem tu nova a hned mam na vas otazecku. Vysadila sem HA po 7 letech cca v pulce platicka a za 4 dny se dostavila MS, probihala uplne normalne jak sem zvykla, po 5 dnech bylo po vsem. Znamena to tedy ze cyklus normalne naskocil nebo to se uvidi az casem? Nez sem zacala brat HA mela sem cyklus naprosto bez problemu, pravidelny, MS ani jednou nevynechala. Naskocil vubec nektere z vas hned?
Dekuji za reakce 🙂

kulistice
9. únor 2017

Uvidíš, jak to bude chodit další měsíc 🙂 Taky mi po vysazení normálně MS naskočila, ale pak se nějak postupně vytratila..ale je pravda, že jsem neměla pravidelnou MS ani před braním antikoncepce, takže mi trvalo, než se tělo srovnalo...

jitulka89
9. únor 2017

tohle je ještě falešná MS jako se dostavovala při braní prášků tak v tý týdenní přestávce, až s tou další uvidíš jak to bude

lenkam194
9. únor 2017

Mě teda ne.. Čekám jak se to srovná, teď chodí jak se jí zachce a s hrozným zpožděním..☹

elentya
autor
10. únor 2017

Aha, takze ted musim cekat na dalsi :-/ ne ze bych po ni touzila, samozrejme bych byla radsi za //, ale nedelam si plane nadeje ze by to vyslo hned tak brzy

lavenderl
10. únor 2017

Ahoj, já tedy nevysadila HA v půlce plata, ale normálně po ms jsem už nezačala další platíčko a srovnala se až za půl roku.

risu
10. únor 2017

Tohle jeste nebyla MS.
Ja vysadila prasky loni na konci kvetna a cyklus hned 28-29 dni

elentya
autor
10. únor 2017

@risu a pred HA si to mivala stejne?

dzogobela
10. únor 2017

To jeste nebyla klasicka MS, ale ta falesna, co prisla vzdy po pauze v brani prasku... Telo nevi, ze ted jsi vysadila uplne, mysli si, ze je to zase ta pauza.
Jinak ja vysadila po 8 letech, otehotnela jsem po pul roce, ale musela jsem 2x na vyvolavacku, jednou dosla MS sama a pak uz nedosla. Nejkratsi cyklus 41 dni, nejdelsi 68.
Spis pocitej, te to budes mit rozhazene, ale klidne se muze stat, ze hned otehotnis, znam takove pripady 🙂

monikagurthova
10. únor 2017

@elentya ahoj mě se cyklus po vysazení antikoncepce srovnal až cca za 3 roky ☹ do té doby MS nepravidelná někdy nebyla vůbec pak klidně i jednou za 14 dní a po různých vyšetřeních se dokonce zjistilo že ovulace nikde. Ale já brala blbec HA asi 10 let v té době mě vůbec nenapadlo jaký to pak může mít vliv na otěhotnění ☹

elentya
autor
10. únor 2017

@monikagurthova tomu rozumim, ja ji zacala brat v 17 a tehdy me takova vec vubec nenapadla ☹

monikagurthova
10. únor 2017

@elentya no já v 15 kvůli hormonální nestabilitě a vymizení MS a to víš přesně před 15 lety mě to ani nenapadlo jaký to může mít později vliv ☹ ale každá jsme jiná třeba se to u tebe srovná driv a bude to v pohodě 🙂

zlobr
10. únor 2017

Moc nechápu to vysazení v půlce platíčka, ale budiž. Mě po vysazení naskočilo vše perfektně (ale nikdy jsme neměla problém s cyklem). Ta první "falešná menstruace" 4 dny po dobrání posledního prášku a pak už klasicky za 27-29 dní. Prášky jsem nebrala asi rok. Pak, když jsme se rozhodli pro miminko, otěhotněla jsem na první pokus 🙂

elentya
autor
10. únor 2017

@dzogobela taky mam kolem sebe holky, kterym to vyslo hned... me boli prsa a podbrisek, mam nechut k masu apod. ale to vsechno vice mene od te doby co sem vysadila, takze to prisuzuju tomu 😒

risu
10. únor 2017

Uprimne nevim. V 16 jsem to vubec neresila, ani si nevedla kalendar. Takze ti fakt nepovim, jak mi to tehdy chodilo...

maximys
10. únor 2017

Prášky jsem brala 10 let, předtím jsem měla MS přesnou skoro jako hodinky po 28 dnech. Po vysazení přišla první "falešná", pak se cyklus nastavil na přibližně 26-28 dní (čekala jsem, jestli se tělo vzpamatuje, nebo ne, než jsme se pouštěli do nějakých pokusů o mimino) a za dva měsíce jsem byla těhotná. Myslím, že kdyby měl někdo nepravidelný cyklus už před HA, tak se to práškama jenom překryje a po vysazení je ten problém zpět...

risu
10. únor 2017

@maximys minimalne se to takto rika... a vetsinou se to i potvrdi.

elentya
autor
10. únor 2017

Takze teoreticky kdyz neni s cyklem zadny problem pred HA tak by nemel byt ani potom? 🙂

vanea
10. únor 2017

@elentya Ahoj, myslím si, že to není pravidlem, nemůžeš vůbec tušit, jak se ti tělo za těch 7 let vyvíjelo. Málokomu zůstává cyklus po tolik let naprosto stejný, navíc když blbneš tělo práškama, tak to ani nemůžeš nijak poznat, co a jak se změnilo🙂 je to hrozně individuální..mám kamarádky, co byly před HA na čas, MS jak hodinky..po vysazení ji měly párkrát a pak třeba půl roku vůbec. Naopak jsou holky, které byly v těch 16ti rozházené jak seno na louce, a po vysazení jedou pomalu na hodinu přesně🙂 A pak je samozřejmě spousta těch, které začaly tam, kde skončily, tzn mají MS a cyklus stejný, jako před nasazením HA. Musíš počkat a uvidíš, jaké budou další cykly. Třeba se vám rovnou podaří do toho skočit ;) 🍀

koutupetra
10. únor 2017

Ja jsem po vysazeny HA to taky dostala a pak jsem byla hned tehotna ted je to taky maly zlaticko

digisek
13. únor 2017

@elentya u mě po vysazení HA cca po 16 letech cyklus naskočil úplně normálně......teď je to rok od vysazení a MS chodí pravidelně jak má +- 2 až 3 dny......takže tady jak holky píšou že měly rozházené atd tak to není pravidlo......každá jsme jiná.......hlavně se říká že po vysazení tak 3 měsíce je žena velmi plodná protože se tělo nastartuje ....proto hodně holek otěhotní hned po vysazení.....takže pokud chcete miminko tak na nic nečekej....na nějaké srovnávání cyklu se vykašli a uvidíš dál jak to bude fungovat....dopředu ti nikdo nic neřekne ale zpětně se pak dá už leccos říct

elentya
autor
13. únor 2017

@digisek no to my rozhodne na nic necekame 😀 😇 jen sem chtela vedet co a jak kdyz MS nenaskoci a // taky nikde... ale dekuju, tvuj prispevek mi rozhodne dodal nadeje 🙂

risu
13. únor 2017

@digisek jo v to jsem taky doufala, pry je i vyssi sance dvojcat a nic😢

digisek
14. únor 2017

@risu nám se to taky v těch 3 měsících nepovedlo.......a ani v dalších 9......njn holt né každému se zadaří

risu
14. únor 2017

@digisek a jak dlouhou mas MS? Ja sotva dva dny..

digisek
14. únor 2017

@risu tak 5 dní.....první den nic moc...pak 2 dny intenzívní a pak ty zbylé už dozvuky

katgatoo
14. únor 2017

@monikagurthova @elentya
Taky tak. Hlavně mi tím ten "doktor" akorát oddálil problém, který se pak znovu objevil až po vysazení. Asi rok jsem neměla vůbec ms, pak nějaké vyvolávačky, které vždy zabraly jen jednou, takže celkem asi rok a půl úplně bez ms. Pak se sama rozjela, ale rozestupy i 60 dní. Bez ovulace. Takže CAR, léky, injekce. ale po třech letech jsme to konečně dali. Bylo to ale neskutečný psycho...HA už nikdy.

elentya
autor
14. únor 2017

@katgatoo to je silene ☹ ja sem ted 21DC a modlim se aby za tyden dorazila pokud se nezadarilo s prckem 😔 kazdopadne gratulace zes to zvladla a zadarilo se 🙂🍀

katgatoo
14. únor 2017

@elentya Já jsem důkaz toho, že i marné případy mají nakonec dobrý konec. Což myslím jako povzbuzení pro všechny, kdo se snaží 😉

risu
14. únor 2017

@digisek aha. No, asi fakt budu muset zajit na gyndu a zeptat se tam..

monikagurthova
14. únor 2017

@katgatoo přesně já ji po porodu striktně odmítla a manžel byl jen pro. Už to nechci ani vidět jenže člověk prostě takhle jako "dítě" v patnácti neuvažuje tehdy doktorka vychvalovala jak je to na srovnání hormonů a podobně nejlepší a jak to pak ocenim až začnu sexuálně žít jasné super, ale pak chce člověk dítě a najednou zjistí co mu to udělalo za paseku ☹ a to mi teď po porodu nabízel doktor injekce že bych jako vůbec MS neměla.....Asi změním doktora. Ale jsem ráda že se nakonec zadařilo i když přesně jak píšeš miliony vyšetření injekce fuj už nikdy