1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

mariiianka
17. únor 2012

@barakara měla jsem jich 6 neuspěšných ☹
@wecurka budu držet palce moc moc moc 😉

berusinkaaa
17. únor 2012

Ahoj holky tak dnes mám po 2IUI a dostavilo se bolení v podbříšku.Odpočívám a snažím se myslet na jiné věci,například jakou si koupíme stěnu do obyváku 🙂 .Zítra začínám brát utrouše.Ještě mám pár dnů volna,do práce až v pondělí tak aspon budu v klidu.

mariiianka
17. únor 2012

@berusinkaaa to je dobře že se snažíš myslet na něco jiného,když mě to stejně moc nešlo.Dneska jsem mluvila s kamarádkou,má 10měsíčního chlapečka a když říkala jaký dělá pokroky,tak to na mě tak nějak padlo a bylo to v prč........Ach jo,proč někomu to jde hned a pak kolikrát vidíš jak ty děti dopadnou,a někdo musí ujít ták dlouhou cestu,než se zadaří.Ale nechci tě stresovat,tobě se určitě už zadaří 😉 .Tfuj tfuj tfuj,hoooodně štěstíčka a už se těším až nám tady ukážeš na testu tu dálnici 🙂

berusinkaaa
18. únor 2012

@mariiianka Je to těžký,ale nesmíme myslet na to špatné.Hold někomu to jde,ale nemá ten dar -cit k dětem- a dopadaj špatně a někdo na to čeká dlouho,ale pak to stojí za to a těšení,láska je o to větší.Aspon nějak tak se uklidnuji,jinak bych se zbláznila a dítě bych nikdy nechtěla. Moc děkuji za pěstičky.Taky budu doufat // 🙂 ...

mariiianka
18. únor 2012

@berusinkaaa budu nedočkavá za tebe,aby tam ty // byly 😀 .My se tento měsíc musíme snažit doma.Jé,kéž by se stal zázrak a zadařilo se 😔 .

holanci
18. únor 2012

Ahoj holky, tak po včerejší laparo ´jsem doma. Měla jsem hrozný strach, ale naštěstí to dopadlo dobře a vejcovod je průchodný. Hrozně se mi ulevilo 🙂

barakara
18. únor 2012

@mariiianka tak to je hodne a pujdete jeste do dalsiho? Treba budes prekvapena a zadari se Vam doma, cetla jsem hodne takovych pribehu. Opadne stres z IUI a pujde to hned.

@berusinkaaa drzim palce at druhe IUI vyjde!

holky nebral ste nekdo Clomid pro stimulaci na IUI, jen by me zajimalo jestli to muze nejak ovlivnit prichod ovulace?

berusinkaaa
18. únor 2012

@barakara Děkuji 😉

mariiianka
18. únor 2012

@holanci tak to je super a teď už půjde vše samo 😉
@barakara to je hodně,kdyby jsme šli na IVF,tak než by nám to schválili,tak jsem připravena ještě naposledy to zkusit,ale éž kdyby jsme nemuseli ani jedno.Já jsem měla clostylbegyt,ale myslím si,že jsem někde četla,že by to mělo být tak nějak stejný,pro větší nárust folikulů

barakara
18. únor 2012

@berusinkaaa neni za co, pekne odpocivej at se poradne zahnizdi🙂

@mariiianka to chapu. My sme jenom ted na to IUI cekali 4 mesice. Taky bych radsi aby vyslo IUI nez IVF to uz beru jako takovy krajni reseni.
Me prave u prvniho IUI nedavali nic, tak se zajimam co mi to vlastne ted dali a trochu se bojim aby mi to neposunulo ovulaci na vikend, kdy na te klinice nejsou.

mariiianka
18. únor 2012

@barakara taky jsem kdysi doufala,že IUI výjde a ono nic.Ale ty se neboj,určitě se vám zadaří.Kdysi dávno jsem byla u kartářky a ta mi řekla,že pokud budu chtít další dítě,tak že nás čeká umělý oplodnění.Tak jsem se jen tak pousmála,já a umělý,když mam jedno dítě,musí vyjít i druhý a ono ejhle,pomalu tomu začínám věřit 😖

mariiianka
20. únor 2012

@janii ahoj,tak jak dopadl dnešní ultrazvuk? A kde jste holky všichni,nějak to tu utichlo.Nějaké novinky u někoho???

janii
20. únor 2012

@mariiianka Jsme dobrýýý 🙂 A nejspíš to bude kluk 😀 A já tak moc doufala v holku 😀

maximka33
20. únor 2012

ahoj holky, tak už příští měsíc můžem jít na IUI. předepsali mi clostík, kdy se to začíná brát?

mariiianka
20. únor 2012

@janii jééé tak to je super.Hlavně že je vše v pořádku,moc ti to přeju

@maximka33 neboj to uteče.Já ho brala od MS 3.-7. den

maximka33
20. únor 2012

díky, tak jo, od 3. dne. to mám přijít na krev, budou dělat horm. profil.

vendy01
20. únor 2012

Ahoj !
@janii Moc gratuluju ke kontrole!!! 😵 Je super, že jsou tady alespoň nějaké pozitivní zprávy 🙂

Já čekám na MS, měla by dorazit koncem týdne. Dnes jsem nějaký 12 DPO a testík bílý. Tentokrát po domácím snažení. Příští cyklus jdeme opět do IUI, do třetice.
Chci se ještě zeptat, podstupovali jste některá laparoskopii? Doktor mi jí doporučoval už před 1,5 rokem a já jsem nechtěla, šla jsem jen na HSG. Teď mi vrtá hlavou, jestli bych jí neměla podstoupit, straší mě možnost endometriózy...

Všem čekatelkám přeji brzké // 😉

mariiianka
20. únor 2012

@maximka33 není zač,tak mě tohle mi nikdy nedělali,nevím teda proč,na diskuzích se dočítám,co dělají holkám za vyšetření a u nás nic,ach jo.

mariiianka
20. únor 2012

@vendy01 třeba to ještě dopadne.já jsem byla asi tak před 9 lety na laparoskopii a měla jsem srůsty na slepáku,tak mi ho raději vzali

vendy01
20. únor 2012

@mariianka Děkuju za odpověď 🙂 Já mám právě takové vnitřní podezření, že bych taky mohla něco takového mít... Mívám dost často bolesti a píchání v podbřišku i mimo ovulaci, křížové bolesti jako při MS.. Slepák právě ještě operovaný nemám..

mariiianka
20. únor 2012

@vendy01 vůbec není zač.Já právě mívala taky bolesti,dr.mě léčil na záněty,až pak to bylo nevyhnutelný.Ale to tě nechci vůbec strašit.

maximka33
20. únor 2012

@mariiianka tak o první hormonální profil jsem si vyloženě řekla doktorce, když jsem nevěděla, proč nám to nejde. no a teď si to tahle doktorka chtěla taky ověřit, tak se nezlobím. zkus se na to taky zeptat 🙂
@vendy01 teda to je nepříjemné. ale je pravda, že by ti to mohlo pomoci. jinak vy jste na IUI byli už víckrát? může se jet nonstop každý měsíc nebo je lepší mezi tím pauza?

vendy01
20. únor 2012

@mariianka Já jsem právě na žádné záněty netrpěla, snad jednou mykózu, ale to je vše. Ale přijde mi to divné. Taky asi na druhou stranu stále hledám příčinu našeho nevysvětleného neúspěchu...

@maximka33 My byli na IUI zatím 2x, hned s měsíce po sobě. Teď jsme si dali měsíc pauzu, spíš z psychických důvodů. IUI se může opakovat několik hned po sobě, spíš je to o tom, že jich do roka platí pojitovna myslím 6..

wecurka
20. únor 2012

ahoj holky tak dnes jsem absolvovala 2 IUI tak teď těch šílených 14 dní čekání, ale nedělám si iluze že by to dopadlo a kupodivu je mi to i tak nějak jedno zvláštní stav.

mariiianka
21. únor 2012

@maximka33 pokud bych šla na IVF,tak si piš,že bych nejdřív vyžadovala nějaká vyšetření,když už do toho máme dát tolik peněz,tak ať máme jistotu.Jinak na IUI můžeš každý měsíc a přesně jak píše @vendy01,pojišťovna platí 6 pokusu za rok
@vendy01 to je jasný,člověk pak hledá příčiny všude,to znám
@wecurka proč by to nemohlo dopadnout,mysli pozitivně a neboj 14 dní uteče jako voda a už se těším až nám tady ukážeš ty // dálnice 😉

wecurka
21. únor 2012

@mariiianka děkuju za podporu, ale fakt mám náladu že je mi vše jedno a možná je to tak lepší 😉

holanci
21. únor 2012

@maximka33 Já beru 3-7 den cyklu. To ti neřekli jak ho máš užívat? Protože co já vím, každá ho bere různé dny a různý počet tablet. Někdo bere jednu denně, někdo dvě. Raději se zeptej lékaře, který ti ho předepsal.

holanci
21. únor 2012

@vendy01 Já byla na laparoskopii právě teď v pátek a jsem ráda, že jsem byla. Vejcovod mám průchodný - naštěstí 🙂 ale měla jsem právě drobná ložiska endometriozy a malé srůsty, ačkoliv jsem žádné příznaky nepociťovala. Vše odstranili tak teď hurá na další snažení a další pokusy IUI 🙂

vendy01
21. únor 2012

@holanci Moc díky za odpověď 🙂 Čím dál víc se tím utvrzuju v tom, že bych měla jít... Nechce se mi jít sice dobrovolně "pod kudlu" (ikdyž je to jen laparka), ale nikdy jsem nebyla v anestezii.. Jsem zdr. sestra, představím si hned všemožné komplikace.. 😀 ale asi do toho půjdu!
Ještě jednou moc díky a moooooooc držím palce, ať se vám brzy zadaří 😵

holanci
22. únor 2012

@vendy01 Ajaj jak jsi zdravotní sestra tak to tě naprosto chápu, že se ti nechce 🙂 Je to sice operace, já byla s touto laparoskopíí už 3x, měla jsem strach, asi každý má strach a smíšené pocity ale řeknu ti, šla bych do toho určitě znovu, fakt to za to stojí, a alespoň pak budeš klidnější a budeš vědět, že jsi v pořádku, popř. kdyby tam něco bylo, tak to odstraní. Předtím jsem pořád měla strach, že mám vejcovod neprůchodný, teď mi spadl kámen ze srdce 😵 Na pokoji jsme byli 2 - naprosto stejný případ, tak jsme se vzájemně podporovali a pro obě do dopadlo dobře.