1. IVF, předepsal vám doktor automaticky Prednison?

Mám dotaz na vás, které jste podstoupily ivf. Předepisoval Vám doktor automaticky prednison? Myslíte si, že je před ivf důležitý? U nás v CAR jej sami od sebe nepředepisují, proto bych si ho chtěla vyžádat, pokud by bylo potřeba (ale raději se ptám, protože má docela nepříjemné vedlejší účinky, tak jej nechci brát "zbytečně"). Stačí jej brát 4 týdny před IVF? Imuno mám jen základní z krve a to vyšlo OK. Rozšířené vyšetření mi zatím nedělali.
Děkuji moc.
pistalinda35
17. říj 2013
Protoze jsem mela vysoke NK bunky (imunologie), tak jsem od zacatku stimulace do cca 8 tydnu myslim , brala Prednison. Pokus se podaril. Akorat se pak tento lek musi postupne vysazovat
meyryen
17. říj 2013
Prednison jsem brala od začátku stimulace, a to na základě imuno vyšetření, ze kterých vyšly zvýšené NK buňky.
alenka_p
17. říj 2013
Myslím, že málokde se předepisuje preventivně...a pokud máš imuno ok, tak podle mě fakt není důvod
akashka
17. říj 2013
Mě ho dali preventivně ale jen nizkou davku
chrisula
20. říj 2013
@akashka a mel nezadouci ucinky i pri nizkych davkach??
akashka
20. říj 2013
@chrisula nevím o nich 😉
majaru
23. říj 2013
Nemusíte se bát. Jde o to, že prednison (kortikoidy) se používají i při transplantaci, aby se nový orgán dobře snášel s tělem. A tělo proti němu nezačalo bojovat. Dávají se jen malé dávky a při těch nežádoucí účinky nečekejte. Já už beru kortikoidy hodně dlouho. Jsem momentálně ve 4 měsíci těhotenství. Při IVF se dává na tu chvilku preventivně. Ochrání to embryo, aby náhodou tělo proti němu nezačalo bojovat.

Začni psát odpověď...

Odešli