• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. IVF, předepsal vám doktor automaticky Prednison?

23. října 2013 
Mám dotaz na vás, které jste podstoupily ivf. Předepisoval Vám doktor automaticky prednison? Myslíte si, že je před ivf důležitý? U nás v CAR jej sami od sebe nepředepisují, proto bych si ho chtěla vyžádat, pokud by bylo potřeba (ale raději se ptám, protože má docela nepříjemné vedlejší účinky, tak jej nechci brát "zbytečně"). Stačí jej brát 4 týdny před IVF? Imuno mám jen základní z krve a to vyšlo OK. Rozšířené vyšetření mi zatím nedělali.
Děkuji moc.
17. říj 2013 ve 13:32  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protoze jsem mela vysoke NK bunky (imunologie), tak jsem od zacatku stimulace do cca 8 tydnu myslim , brala Prednison. Pokus se podaril. Akorat se pak tento lek musi postupne vysazovat
17. říj 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prednison jsem brala od začátku stimulace, a to na základě imuno vyšetření, ze kterých vyšly zvýšené NK buňky.
17. říj 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že málokde se předepisuje preventivně...a pokud máš imuno ok, tak podle mě fakt není důvod
17. říj 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ho dali preventivně ale jen nizkou davku
17. říj 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akashka a mel nezadouci ucinky i pri nizkych davkach??
20. říj 2013 ve 20:23  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrisula nevím o nich :wink:
20. říj 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nemusíte se bát. Jde o to, že prednison (kortikoidy) se používají i při transplantaci, aby se nový orgán dobře snášel s tělem. A tělo proti němu nezačalo bojovat. Dávají se jen malé dávky a při těch nežádoucí účinky nečekejte. Já už beru kortikoidy hodně dlouho. Jsem momentálně ve 4 měsíci těhotenství. Při IVF se dává na tu chvilku preventivně. Ochrání to embryo, aby náhodou tělo proti němu nezačalo bojovat.
23. říj 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek