1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
19. dub 2012

@saraha2 no právě, všude to dělají jinak, ještě že máme koníka a povíme si své zkušenosti, protože na spoustu věcí se dr ani nezeptáme a ani nás nenapadnou

saraha2
19. dub 2012

@rory_g nebo napadnou,ale až doma 😀

plumeria
19. dub 2012

@kikina9 Já jsem ho po ET brala 1x denně, 10 dní po ET mi ho snížili na 1/2x denně a za další týden mi ho vysadili úplně, to jsem byla 5+0tt. Jde vidět, že v každém CARu je to zase jiné.

plumeria
19. dub 2012

@zelvik Jůů, to je rychlost. Tak držím všechno, co mám, ať se mimi zavrtá a nepustí 🙂

plumeria
19. dub 2012

@marmina Ty komentáře v tabulce jsou krásné 🙂

saraha2
19. dub 2012

@zelvik tak co??jak se cítíš??????

verry
19. dub 2012

@alinah krásný testík!" potichounkku gratuluju!! 😵
@kikina9 ahoj, ja jsem byla včera na krvi, mám potrvzené těhu a rovnou mi řekli, at prednison přestanu brát. Jen Utrogestan 2tabl. 3x denně. Nevím,asi to má každý Car jiný. Co ti povidali u nich?
@zelvik drzím pěste! a pekne odpočívej 😉

verry
19. dub 2012

@saraha2 ale neprdím, krásko 😉 😉
jen jsem to majinko odnesla.... 😖 dneska jsem musela k Dr. jsem nachcípana jako blázen, tak jsem vyfasovala leky a ležím...a modlím se aby bylo vše okey 🙂

verry
19. dub 2012

@plumeria koukam že to mam podobně s tím prednisonem. brala jsem 1 rano a půl večer a ted od včera když to mám zjištěné z krve mi řekli at už neužívám vůbec.

saraha2
19. dub 2012

@verry tak čajíčkuj a odpočívej!!!!!!já pokračuju s prednisonem dál a dám..celý ráno a půlku v poledne..

plumeria
19. dub 2012

@verry Jj, dr. říkal, že to není dobré brát déle, než je bezpodmínečně nutné. A jsem i ráda, že mi to vysadili tak brzo. Ale nechci holky nějak plašit, však v těch jejich centrech určitě ví, co a proč dělají 😉

plumeria
19. dub 2012

@verry A co jsi dostala za léky? Jen tak pro zajímavost.

verry
19. dub 2012

@saraha2 jojo, čajíkuju, už mi to leze i ušima 😀

pawlla
19. dub 2012

No ja bych taky nejradej ten prednison uz nebrala beru jeden rano, ale nejak ano vlastne nevim k cemu je to dobre 😀

verry
19. dub 2012

@plumeria taky nevím,ael asi v Caru musí vedet co dělají,že? 😉
já beru jen utrogestan 2 tabl. 3x denně zavádím. jo,ale ty se ptaš co od dr. asi vid? 😅 Takže jsem vyfasovala Bioparox-sprej do krku, ted hledam info a opravdu se může 🙂 pak kapky do nosu Pamycon, taky se mužou, a jeste mrknu, sirup Rubitusin na kašel. V lekarne jsem teda zacálovala přes 500,- no síla... Dr. jsem řekla, jak se věc má-tak říkala že toto bylo mělo být ok

verry
19. dub 2012

@plumeria jsem našla ten sirup a teda nevím jako, tam je psany že v těhu teda neee! 😠
jsem z toho jelen...

plumeria
19. dub 2012

@verry Tak ono to je napsané myslím téměř na všem, sichrují se tak. Jestli ti to doktorka předepsala, tak by to snad mělo být OK. Nedávno jsem na netu našla odkaz na brožurku z lékárny Dr. Max, kde bylo vypsáno, co se v těhu nesmí a co by naopak vadit nemělo. Tak si říkám, že až okolo té lékárny půjdu, zkusím si vyptat výtisk. Kdybys chtěla nakouknout, dávám odkaz http://www.drmax.cz/odborne-informace

caroline123
19. dub 2012

ahojte,mam otazku. absolvovala som IVF. 10den po trnsfere som isla na krv v GYN-FIV v BA. test nevysiel podla predstav. MS este neprisla,ale dnes (11 den po ET) som zacala mierne spinit,ale fakt iba malinko. ked som volala do centra povedali mi ze niekedy sa stava,ze prvy test(10den po ET) neukaze nic a druhy (14den po ET) moze byt ten spravny. ale ze je to malo pravdepodobne ze by tam nieco bolo. stretla sa uz niektora z vas s podobnou situaciou?

plumeria
19. dub 2012

@plumeria Tak jsem se tam rychle mrkla na ten Robitussin a píší, že by se měl užívat po poradě s lékařem, takže zakázaný není, tak to bude určitě OK.

plumeria
19. dub 2012

@verry Já zase přemýšlím nad barvením. Když jsem ještě nebyla těhu a poprvé slyšela nějaké názory, že by se nemělo v těhu barvit, tak mi to přišlo úplně uvalené, jakože proč by se nemohlo. No a teď bych si to potřebovala nutně nabarvit a mám z toho takový blbý pocit. Ale ptala jsem se pro jistotu dr. a říkal, že v tom nevidí problém. Prostě po tom všem, čím jsme prošli, se bojím, abych to nějakou hloupostí nepokazila. No hrůza 😀

zelvik
19. dub 2012

Ahoj holky moje!Díky moc, že jste na mě myslely. Dneska měly embryjka podle tabulek mít 6-8 buněk. Ten favorit měl už ráno těch 8 a byl jasně nejlepší, tak mi ho zavedli. Ty tři naopak měly 5 buněk, takže jsou pozadu. Nechají jim čas do soboty a když to doženou, zamrazí je. Po zavedení jsem tam hodinku ležela a pak hurá domů. Vzhledem k tomu, že do práce dojíždím a teď kolem každý smrká a kašle, tak jsem si radši nechala vnutit neschopenku, aspoň týden odfrknu určitě.
A teď se děj vůle boží...

plumeria
19. dub 2012

@zelvik Tak dnes hlavně odpočívat, ať se miminko může začít pěkně zachumlávat 😉 Všechny držíme palečky 🙂 🙂 🙂

verry
19. dub 2012

@plumeria no,hele jsem na tom uplne stejne, hlavu jak zombíí, kadeřnici bych opravdu potřebovala! a barvit taky.... taky se zeptam dr. ale ve skrytu duše si taky myslím,že to je blbost 😅 😅

verry
19. dub 2012

@zelvik super! a ted nohy nahoru a ležet... 😉 😉

marmina
19. dub 2012

@zelvik tak to je skvělé, že už je u tebe!! Ať se drží a nepustí!!!

@plumeria skvělý odkaz, hned jsem si ho uložila, třeba se mi také bude hodit 😉

ahoj @caroline123 já bohužel takovou zkušenost nemám, ale asi to možné je, uvidíš, jestli se rozjede menses

@verry to jsi onemocněla teda opravdu v nepravou chvíli, ale mimčo to s tebou určitě zvládne. Jak psala plumeria, skoro všechny léky mají pro jistotu, že to těhotné nemůžou nebo jen po poradě s lékařem. Oni se totiž žádné zkušební testy na těhotných nedělají, to si nikdo neriskne, ale existují nějaké dlouhodobé zkušenosti, tak se neboj, že by ti dr. předepsal něco špatného

verry
19. dub 2012

@marmina taky doufám, že to bude ok 😵

zelvik
19. dub 2012

@verry Hele, já to s tím barvením ale taky četla, že prvních pár týdnů by se nemělo. Teda aspoň ne ty barvy s amoniakem. Tak tam hoď nějaký umývatelný přeliv. Já to mám taky odrostlé a šílené a říkám si, že když se teď budu flákat doma, možná skočím ke kadeřnici. Ale asi radši jen na prostřihnutí a na barvu kašlu. Třeba je to blbost, ale co, nepodcením teď nic. Ani nehty si nehodlám lakovat.

zelvik
19. dub 2012

@verry Drž se a opatruj se. Jojo, už toho náležitě zneužívám 😉 a nechávám se obskakovat.
@marmina Přemlouvám ho, ať se pořádně zakousne, tak uvidíme.

pawlla
19. dub 2012

Chtela jsem se zeptat tehulek po IVF berete nejake těhu vitaminy? Po tech vsech hormonech co jsem do sebe ted cpala a porad jeste cpu uvazuju jestli jist jeste i vitaminy

verry
19. dub 2012

@pawlla ja si včera koupila femibion 800
nejak nemam moc chut k jidlu, řekla bych že jsem skoro na diete 😀 nevím asi to je spíš tím jak jsem chcíplá. a tak radši jsem si ty vitaminky pořídila abych měla jistotu že aspon se do mě dostane dobrýho 🙂