1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kalista32
19. zář 2013

@lusipe no to dúfam čo dúfam musí sa to podariť 🙂 😉 a nevadí nám s mojím partnerom ten náš pôstik 😀 a to sme spolu aj na pracovisku 😎 to je ten podvedomí stres 😠 potvora

kalista32
19. zář 2013

@tinicta samozrejme 😉 to sa nesmie pripustiť 🙂 😉 tak ale musím sa ti priznať ,že ti závidím ale samozrejme v tom dobrom 🙂 😉 k malému ti gratulujem vidíš to ono to má cenu bojovať za ten najväčší poklad materstvo a rodinku 😎

tinicta
19. zář 2013

dakujem za gratulaciu. ja Ta musim potesit. mam uz aj dcerku, ktora ma dnes 10 mesiacov. ta prisla z cisteho neba. oplati sa vytrpiet a hlavne vydrzat. je to fakt tazke ja som to musela podstupit 8 krat, ale bola som pripravena aj viac

majija
28. zář 2013

Dneska jsem si udělala po 13 dnech od ET test a mám 2 čárečky 🙂 ještě v pondělí na krev a snad to klapne

hankalt
28. zář 2013

@majija Ahoj, moc gratuluju🙂 a chtěla jsem se zeptat, to bylo tvé první IVF? mě to čeká příští týden, tak jen sbírám infromace a zkušenosti ostatních 🙂 a jak jsi to vše zvládala?i to čekání po ET?

majija
28. zář 2013

Dekuji. Byla to ma druha stimulace. Ale pri prvni jsem nedosla az k Et. To cekani bylo hrozne, ale chodila jsem do prace, tak moc nebyl cas na to myslet. Ja si prvni test udelala po 5 ti dnech, ale samozrejme se nic neukazalo. A pritel mi vynadal ze to takhle brzo nejde poznat. Vzpamatovala jsem se a radsi si pak test udelala az po 13 ti dnech a ejhle. Niceho se neboj. A uz od sameho zacatku mysli pozitivne. Ja uz kdyz jsem v nemocnici cekala na Et, tak jsem rikala i 2 holkam co tam se mnou byly, ze jsme dobra serie a vsem se zadari a od prvniho dne jsem vedela, ze to vyjde. Takze mysli jen pozitivne a ono to vyjde. Drzim palecky. Urcite ti to vyjde

andrimil
28. zář 2013

Ahoj holky,take jsem 12. den po KET mela || carky a pak krev byla 281 a podruhe 780 ale ja orad nejsem jista a porad bych testovala,a nejhorsy je to ze se vubec necitim tehotna protoze ze bojim radovat ☹ a tak bych rada zakricela z nejakecho panelaku ze jsem konecne tehotna 🙂

majija
30. zář 2013

@andrimil Ahojky, no tak to je skvělé. Koukám, že ti krev dělali nějak brzo. Já jdu na krev až po 14-ti dnech od ET. Ale aspoň to víš rychleji 🙂 vém jaké to je čekat na výsledky. Moc graguluji

andrimil
30. zář 2013

Dekuji moc @majija delali mi drive protoze jsem poprosila kvuly neschopence,mam narocnou prace a miminko by to nevydrzelo ☹

majija
30. zář 2013

@andrimil To je jasné, radši to nepokoušet a být doma v klidu. Za zdraví miminka to nestojí. Dneska jsem byla na krvi a jsem TĚHOTNÁ 🙂 jupi jupi jej. 11.10. jedu na ultrazvuk a tam mi řeknou, zda mám 2 anebo jedno.....Ale klidně ať jich tam je 5, hlavně aby byli zdravá.

hankalt
30. zář 2013

ahoj holky, tak dneska opět další kontrola za mnou, vše vypadá v pohodě, sliznice povyrostla o víkend z 4mm na 7,7mm, folikuly taky pěkne narostly 🙂 takže mi čeká další kontrola ve středu a pak nejspíš v pátek odběr. Kdy zhruba dochází k ET pokud není prodloužená kultivace? A kdy vlastně se tohle všechno rozhoduje, zda PK ano či ne?samozřejmě se optám ve středu doktroky, ale aspoň krátím to nekonečné čekání 🙂

majija
1. říj 2013

@hankalt tak to je super. Ja mela ET 4 den. Prodlouzenou kultivaci jsem nemela ale stejne mi ji dali - zdarma. Protoze vajicllll chteli aby se spermijka ve folikule trosku zabydlela. Ale snad pokud neni Pk tak je ET do dvou dnu. To uz budes pak komunikovat s embryologem a reknou ti, kdy je vhodny cas. A kam dojizdis?

hankalt
1. říj 2013

@majija Jezdím do prahy do Gennetu Letná, zatím jsem tam spokojená 🙂 jen je to teď trochu náročné s tím dojížděním na časté kontroly,ale jasný že to je jen na krátkou dobu. No ale jelikož se to určitě vyplatí, tak mi to nevadí 😀

majija
2. říj 2013

@hankalt O Gennetu jsem slyšela jen samé chvály. Já jezdím do Prahy Podolí a jsem nadmíru spokojená. Přesně tak, když to splní vše co má, tak člověk obětuje nějakou tu chvilku cestováním. Ikdyž já jsem ke konci byla jak spráskaný pes. To lítání a dojíždění bylo šílené a o víkendu jsem byla ráda, že můžu provádět gaučing a nikdo doma po mě nic nechtěl.

hankalt
2. říj 2013

@majija je to fakt,víkendy jsou nejlepší 🙂 jinak v pátek ráno mi čeká odběr, dneska stanoven termín, tak snad všechno dopadne dobře, trošku nervíky z toho...

andrimil
2. říj 2013

Ahoj holky,dneska jsem mela prvni UZ,tak je tam jeden vacek 12,5mm,jsem 5+1 a druhe embryo je pryc ☹ dalsi kontrola 9.10 Ale at je aspon to jedno zdrave a at se narodi 🙂

silesias
2. říj 2013

ahojte holky, neviete mi povedat aky dostanem protokol na IVF ked mam podla dr. ukazkovu maternicu aj sliznicu a vajcovody priechodne, ziadny problem so stimulaciou?? jediny problem je ze mm ma 99.5% morfologicky poskodenych spermii......

trulinka
2. říj 2013

@silesias
tak to si na tom podobne ako my, manzel morfologia nad 96% ja by som tiez mala byt v poriadku, mavam ovulaciu a pekne som reagovala na stimulaciu aj pred inseminaciami (to som brala len clostilbegyt) - a aj napriek tomu mi Dr. urcil dlhy protokol, skoro som sa s nim za to pohnevala, lebo sa mi nepacilo, ze preco sa mam napchavat tolkymi hormonmi, ked som v poriadku, ale vraj je to standardny postup a vraj ked sa bojim, ze sa mi spravi nejaka cysta pri dlhom protokole, tak ta sa mi tak isto moze urobit aj pri kratkom, cize tak - uz to neriesim, dufam, ze nedostanem hyperstim. syndrom a vsetko dobre dopadne, drzim ti palce....uz ti aj povedali aky budes mat protokol?

trulinka
2. říj 2013

@andrimil
tak to je super, ked je tam vacok, teda aspon jeden, ale viem si predstavit, ze ta musi mrziet ked to druhe embryjko neprezilo......ja tiez riesim velku dilemu, ci si dat vlozit 1 alebo 2, teda ak sa im podari oplodnit aspon 2 - aj embryologicka sa nas na to pytala, vraj mi kvoli veku odporuca len 1, ale budu akceptovat moje rozhodnutie, cize neviem.....tak ti prajem nech vsetko pojde ako ma a na buduci rok sa tesis z babatka 😉 .

silesias
2. říj 2013

@trulinka nie este sa to len chystame riesit .... a kde chodis do CAR?? .... a ked si oponovala dr, nemohol ti na tvoju poziadavku dat kratky protokol?? .... v poslednom case mam pocit ze vsetkym davaju dlhy, len aby z toho vytrieskali co najviac penazi....

trulinka
2. říj 2013

@silesias
chodim do Iscare v Martine, nie nemohol mi dat kratky, lebo vraj v poistovni je nahlaseny dlhy protokol a boli by to len zbytocne komplikacie okolo toho, ale vies stvalo ma aj to, ze predtym sa so mnou vobec nebavil o tom, co by som si napriklad priala ja, jednoducho sa rozhodol pre dlhy protokol, som na nich mierne nahnevana, ale sme sa rozhodli, ze skusime este toto IVF, ktore dufam, ze sa podari, ale ak nie, tak odideme z Iscare.....

majija
3. říj 2013

@hankalt Budu na tebe myslet. A zbytečně se nenervuj. Není to tak hrozný 🙂 Mysli na to, že všechny ty procedury budou mít za následek mimi v tvém bříšku. A pokud nemáš obrovské množství folikul, tak to ani není pak nijak bolestivé. Já měla jen 2, akorát jsem cítila malý tlak v podbříšku po odebrání a byla jsem schopna hned jít domů. Ikdyž mě pustili až po 2 hodinách

hankalt
3. říj 2013

@majija Děkuju, no já se sice trochu nervuju, ale zároveň se i těším 🙂 jsem ráda že mám aspoň dnes už oddych od injekcí, to byla fakt dost otrava 🙂

andrimil
4. říj 2013

@trulinka dekuji moc,take preju hodne stesti a at vsechno bude jak ma bejt 🙂

hankalt
4. říj 2013

Ahoj, tak dnes po OPU, 12 vajíček, spermiogram vyšel horší, takže metoda ICSI, zítra ráno se dozvím jak to vypadá 🙂 tak jsem zvědavá, snad vše bude ok. 🙂

lukia0702
4. říj 2013

ahojte babulky my mame 9 mesačnu dcerku tiež cez IVF mne to vyšlo až na 3 krát len Vás chcem povzbudiť budte statočne aj keď je to náročne a na prvý raz to nemusí dopadnuť dobre. Hlavna je psychika aby ste boli v kľude a verili že to tentoraz vide. Prajem Vám každej jednej aby sa Vám to splnilo tak ako mne je to krasné ale aj naročne

hankalt
5. říj 2013

@majija ahoj, takže včera proběhlo vše v poho, 12 vajíček, dnes mi volali, 10 bylo zralých, metoda ICSI a povedlo se oplodnit jenom jedno :-/ jestli se aspoň tohle jedno udrží, tak v pondělí transfer, ale nějak mi ten optimismus přešel...

majija
5. říj 2013

Ahojky, neboj se ničeho. Mě vyrostli jen 2 a taky se zadařilo. Vůbec na špatný věci nemysli. Ikdyž je jen jedno, tak určitě bude silné a bude v pořádku. Nemysli vůbec pesimisticky, to je to nejhorší. Určitě ti to výjde. Držím palečky neustále....

hankalt
5. říj 2013

@majija no úplně to nejhorší na tom je, že další informace budu mít až v pondělí, tohle bude děsnej víkend....samozřejmě tomu chci věřit že to jedno bude silné a vydrží, možná mě moc nepodpořilo když mi z CARu volali a že nemáme pro vás moc dobré zprávy...tak jsem čekala to nejhorší a ona že aspoň jedno je no.

trulinka
5. říj 2013

@hankalt
ahoj, tak snad to bude bojovnik a vsetko dobre dopadne, drzim palce 🙂