1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mia75
26. dub 2012

@lucia2505 My so saraha2 chodime na Obilni trh do Brna, ostatne kocky rozne, skus pozriet taku sumarizacnu tabulku na strane 115 od marminy. Ja teraz cakam na vysledky druheho IVF (za sebou mam uz neuspesne 1 x ET, 1 x KET). V pondelok je krv. Takze uvidime.. Ty ako? Prvykrat?

zelvik
26. dub 2012

@mia75 Ty jdeš v pondělí na krev? J8 mám udělat test za 14 dní po ET, což je příští čtvrtek a pak kdyžtak jít na krev. No to máš pravdu, že jsme se daly na pěknou vojnu, hlavně aby to ale taky mělo výsledek...Že jsme se nerozhodly tohle podstoupit, když byly ty mrazy a ošklivá zima - by mi doma nic nechybělo🙂

@lucia2505 Ahoj, my se snažíme pátý rok (ale s přestávkama). Mírně hraniční spermio, ale žádná tragédie, ale já mám endometriozu, dvakrát odstraňovanou, a s tím jdou ruku v ruce trochu zvýšené protilátky.

pawlla
26. dub 2012

@lucia2505 no u nas taky nenasli zadnej problem takze taky nevime po prvnim IVF jsem samovolne potratila v 7tt a ted cekame na druhe IVF

saraha2
26. dub 2012

@mia75 jj,zítra na ultrazvuk a uvidíme,co bude dál..akorát ultrazvuuk mě bude dělat doktorka.ne ta,co to tam dělá normálně..

verry
26. dub 2012

@saraha2 zejtra na tebe budu myslet, modroočko! 😉 at je vše jak má být! žádný polypy ani jiný blbosti nechceme slyšet! 😉

saraha2
26. dub 2012

@verry no,já taky ne...není mě jasný,že by se to tam tak rychle objevilo..najednou..spíš bych řekla,že to během ultrazvuků přehlídli..na vše se poptám zítra..nějak mě píchá v podbřišku,achjo,to je zas co?! ☹ já neměla žádné problémy,MS pravidelnou a te´d budu lítat po nemocnicích,ne?no mě jebne asi..fakt...hlavně pokus tam ten polyp byl před ET,tak pak je jasný,proč se embryjka neuhnízdily..protože v prosinci mě jeden odstranili právě proto,že by mohl vadit uhnízdění..a vidíš..no..jak jsem dopadla..zítra půjdu ještě nakoupit kytičky,tak jak dorazím,hned se ozvu!!

saraha2
26. dub 2012

teď jdu fandit 😉

marmina
26. dub 2012

@mia75 Letrox je přímo na štítnou žlázu, je možné že příští týden vyfásnu i Prednison 😒 ten by měl být asi na celkové otupění imunity (asi)...

marmina
26. dub 2012

Miminko si moc přejí:
@vall83 (CAR v Německu) OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí zamraženo, KET 27.4. – přeje si dvojčátka – na zítra přejeme hodně štěstí!!! 😵 😵 😵

@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 25.4.- krev hcg 0 - další cyklus KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben (neúspěšný ET 2 E), mrazáčky nemá, UZV 27.4. dohoda na dalším postupu
@zelvik (Pha Podolí) OPU 16.4. (6 vajíček a z toho 4 E), 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna – jak ti dopadly?
@mia75 (Obilní trh Brno) ET 17.4. (2.IVF - 2 E), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4.
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor (nedošlo k ET), 2.IVF začátkem května
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen (neúspěšné), 3 E zamrazena, 3.5. výsledky imuna, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) OPU 21.4. (1 vajíčko) – neoplodnilo se, 29.5. domluva na dalším postupu
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 8.4. ET (1.IVF – neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu, další kontrola 9.5.
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt

vall83
26. dub 2012

@marmina ahojcek tak to mi je luto ale neboj to se da honem do poradku...mne se to taky srovnalo...teda lepsie povedande este sa vmestim do hodnot ktore treba pre IVF.... 🙂 🙂 🙂

evikj33
26. dub 2012

@marmina Neboj to se srovná,ja stim take občas bojuju,něco uberou,někdy zvednou,ale drží se to jakž takž a v Caru jim ta hodnota možná bude stačit,ja měla sebou co 3měsíce vísledky z endo,a dr.říkal že potřebuje tu 1hodnotu nižšší,tak mám nechat dávku jako předtím a neměnit,jak řekli na endo,tam pak na kontrole řek at popstupuju dle Caru,pokud to tak potřebují.Trochu kocourkov.Snad jsem tě moc nezmátla Já ted beru neděle a středa Euthyrox(letrox)100 a jinak 50. 🙂

vall83
26. dub 2012

Holky dneska sme boli na vzdelavacom vylete....bolo to ...no mam zmiesane pociti...boli sme v koncetracnom tabore ☹ hodne smutny... 😢 😢 😢 😢
a jinak docela mne poboli bricho jako pred OPU, takze asi mam zasa vajuchy ako tenisaky a plne...chcu sa zatra spytat co sa snimi stane ked ich tam mam tak moc zasa...no som zvedava....

marmina
26. dub 2012

@vall83 no, to není zrovna veselý výlet před transferem...koukni se na pořádnou komedii, ať jdou mimča k veselé mamce 😉
@evikj33 já brala v těhu půlku Letroxu 50, teď mám brát celý...zajímalo by mě, jestli to mohla být i trochu příčina toho neúspěšného transferu... ☹ s tou štítnou žlázou je to takový komplikovaný! přiznám se, že tu problematiku moc prostudovanou nemám a ani se mi nějak nechce prolejzat internet a pátrat po detailech....hlavně, že se to řeší a zvyšuje se naděj na mimčo 😉

caroline123
26. dub 2012

@lucia2505 nepodarilo. ale mame este 7mrazacikou tak pojdeme skusat dalej. zaciatkom JUNA ma caka KET. ja chodim do GYN_FIVu v BA. a co ty?

saraha2
27. dub 2012

tak co ta naše vall???jak dopadla?????já jsem dopadla tak,že:polyp doktorka neviděla,takže buď se ta duhá mudr.spletla,nebo ted není vidět,protože prý mám sliznici hodně narostlou-vysokou,nebo co to.. 😀 v úterý jsem měla prý jakýsi váček 12mm a dnes 22mm,takže mudr.říkala,že by nevěřila,že to tak naroste..tak ona se divila a co teprve já,která tomu nerozumím,že? 😀 takže děvčata..zítra v 9hod ráno píchne manžel pregnyl.to zas bude zážitek a v pondělí kolem 11hod IUI 😉 počasí máme luxus,takže půjdu sázet kytičky a později mrknu,co je nového! 😉 taky užívejte sluníčka!!

mia75
27. dub 2012

@saraha2 Takze polyp nie je? supeeer 🙂 Drzime palce na IUI, naberaj zatial energiu 🙂 A ake kyticky mas? Ja chodim aspon raz za hodinu obzriet zahradu a usmievam sa na tu rozkvitnutu nadheru 😀

marmina
27. dub 2012

@saraha2 tak to jsou prima zprávy!! takže IUI bude, hurá, uvidíš, třeba ti to vyjde 😵 @vall83 myslím psala, že půjde na KET až kolem třetí odpoledne (ale nejsem si jistá), však ona nám dá vědět (viď vall 🙂 )

Tyjo, holky, mě se dneska začala po obědě tak motat hlava, jak kdybych si dala dvě deci silného vína 😒 včera jsem začala užívat Estrofem, dnes do toho ten Letrox...asi to nějak špatně snáším nebo co, achjo

ahoj @mia75 a jak se cítíš dneska ty? počkáš až na krev nebo zkusíš testovat? Se holky máte, že máte zahrádku, ale zítra frčíme k rodičům do přírody a užijeme si tam pěkný víkend.

mia75
27. dub 2012

@marmina Treba si pospat, ak sa Ti da.. Spanok vylieci aj chemicke kocoviny 🙂 Ja poctivo lezim, fakt sa chodim len prejst kusok von na zahradku, aby som nemala prelezaniny 😝 Spinenie pokracuje, ale nerozbehla sa MS. Tak este mam skomírající naději, ale testovat nebudu 😉

marmina
27. dub 2012

@mia75 ale kuš, šance máš veliké!!! máš opravdu silnou vůli, to já moc ne 😉 ale to je dobře, těma testama se spíš člověk stresuje. Tak hezky odpočívej, užívej slunka a ať ti to do pondělka rychle uteče! (už jsem moc zvědavá na výsledek 😉 )

mia75
27. dub 2012

@marmina Ty si fakt zlaticko 🙂 Uzite si tiez prirodu, u rodicov bude fajn, nie? Ja ked idem k mame, tak sa tesim, ze som zase dieta. Teda mi niekto navari, postara sa o mna, povzbudi mna aj ja ju, chce sa bavit o temach, ktore su mozno z velkeho pohladu nedolezite, ale nas dve spajaju. Take partacky, ktore presli tazkymi casmi a vsetko zvladli. Vzdy pri nej si uvedomim, ako velmi chcem dieta, lebo krajsi vztah nepoznam 🙂

zelvik
27. dub 2012

@mia75 Ahojky, též mám takový krásný vztah s mamkou. Teď, co jsem doma, chodím k ní každý den na oběd, ani mě pomalu nenechá utřít nádobí. Pak si sedneme všichni i s tátou na zahrádku, pod slunečník, já jim teda závidím odpolední kávičku🙂 Je to fajn.
Ty špiníš? Držím palce, ať to přestane a nebo zůstane jen u toho - žádná krev!!! Mně nic není, až je mi to podezřelé a říkám si, že se tam asi nic neudálo. Ospalá nejsem, nic nebolí, prsa stejný...Tak nevim, no 😒

plumeria
27. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem dnes byla poprvé po IVF u své gynekoložky a zlatý CAR, jde vidět, že jsou v těch soukromých centrech opravdu někde jinde než "normální" doktoři. Byla jsem objednaná na půl osmou a měla přijít nalačno. No už tak jsem měla obavy, jestli tam nenajezená vůbec dojedu. Nakonec jsem z tama odcházela a mohla se najíst až po půl desáté, což už jsem měla slzy na krajíčku a myslela jsem, že tam padnu. I když jsem totiž byla objednaná a byla tam ještě dřív, sestřička přede mnou brala i lidi, co přišli, až po mně. Laskavost, ochota a péče MUDr. v porovnání s CARem taky nesrovnatelná, ani jsem pak už neměla sílu hádat se s ní, ve kterém jsem týdnu. Nakonec mě sestřička objednala znovu za čtrnáct dní a nezapomněla oznámit, že ale asi zase budu čekat, protože jako těhotná bych jim to tam prý nadlouho blokla. Nechápu. No pěkně mě to celé nadzvihlo a uvažovala jsem i o výměně MUDr., ale už jsem vychladla ...chudák mimi, to bude pěkný stresař😀

plumeria
27. dub 2012

Jo a ptala jsem se jí taky na to barvení vlasů, jak jsme to tady kdysi nakously, a stejně jako Dr. v CAR říkala, že v tom nevidí problém. Naopak problém viděla v mojich vitaminech. Beru Calibrum Babyplan a radila mi ho vyměnit za Femibion. Tak jsem přemýšlela, jestli s nimi nemá smlouvu, ale jak jsem pročítala net, má asi pravdu. Takže jsem zakoupila Femibion a co s Babyplanem nevím...

evikj33
27. dub 2012

@plumeria To jsou pěkné kozy,promin,ale nedalo mi to.Jen tě asi zklamu,pokud máš potvrzeno těhu,jiný gyn.by tě asi bez známostí nevzal(os.zkušenos)Neradi přebírají těhule.Jinak natom zkus najít něco dobrého,na mimi jsi čekala mnohem déle,tk si to nenech zkazit 🙂 Budeš tam pak chodit 1xměsíčně,nebo co 3tydny a někdy třeba pobereš v čekárně nové poznatky od jiných maminek a poučíš nás. 😀 Jinak jsi statečná holka žes to zvládla v klidku. 😎

plumeria
27. dub 2012

@evikj33 No v klídku jsem právě nebyla, uvnitř mě to vřelo jak blázen 😀 😀 Věřím, že s tou výměnou to určitě tak jednoduché není. Krom toho se o mé MUDr. tvrdí, že je fakt odbornice, akorát jí z mého pohledu úplně chybí vřelost, empatie...no všechno to, na co jsem si u doktora v CARu nemohla stěžovat. A to to byl mladý chlap a toto žena ve středním věku. Škoda, že v CARu nedělají i těhu prohlídky. I když nejsme bohatí, klidně bych si za tu pohodu a vřelost něco připlatila.

mia75
27. dub 2012

@zelvik To je dobre, že nemáš žiadne negatívne symptómy. Ja bohužiaľ už krvácam,nielen špiním. Nie je to silné,ale predsa. Tak som to už obrečela niekoľkokrát a v pondelok pôjdem tak odovzdane... Čo už. Môže to ešte vyjsť,lebo som čítala o maminách, čo krvácali počas tehu, ale neviem, či ja budem ten prípad.

marmina
27. dub 2012

@mia75 já mám taky s mojí mamkou pěkné vztahy, často mi pomáhá s malým, aby s námi nemusel cestovat do Prahy, prožívá každé úspěchy i neúspěchy se mnou. Taky se ráda vracím tam, kde jsem vyrůstala, na konci světa v přírodě...víkend tam je fakt prima relaxace.
Ty už krvácíš ☹ ajaj, doufám, že se ti to zklidní. Určitě jsou i ženy, které měly MS i v těhu! Drž se, buď v klidu - psychicky i fyzicky, pokud to půjde!!

@zelvik to že nemáš žádné příznaky určitě nevadí! myslím, že je více stresující, když začneš špinit nebo máš bolesti jako před MS

@plumeria tak to je vážně přístup k těhulce, nechat ji čekat, však bys měla mít všude přednost!!!achjo!! a zrovna být hladová, když ti je z toho nevolno 😒
Taky jsem se s těžkým srdcem loučila s CARem, ale naštěstí i můj gynekolog je skvělý a sestřička vstřícná a příjemná (a zadarmo 😉 )

verry
27. dub 2012

@saraha2 juuu, super! já ti to říkala! žádnej polyp! 😉 takže IUI, v ponděli na tebe budu myslet! 😵 😉 ted už žádnej sexík, at má tvůj mužík plnej zásobník na pondělí 😉
@mia75 ahoj, a zkoušela jsi testík? zkus ho ráno. Ted jsem četla na jedný diskuzi, že holčina to normalně dostala a udělala si test a byl pozitiivní a Caru ji řekli, že jen praskla cevka,ale že v tom je!! Takže já bych bejt tebou zkusila rano test. Ten to osvětlí 😉
@plumeria to je přístupu, to by jeden chc... nechci být sprostá 😀 tak změň gyndaře, na to máš přeci právo. hm?

holky tak jak jste si užili slunečný den??? já byla celý odpolko na chaloupce a slunila se, a zejtra znova 😀 bylo fakt nadherně.

marmina
27. dub 2012

ahoj @verry venku je fakt skoro léto, jsme se na procházce furt jen svlékali 🙂 víkend si chceme užít na venkově, už se těším!
Já jsem dneska od oběda nějaká přejetá, motá se mi hlava, všechno mi padá z ruky - jogurt mi spadl a rozprskl se na zem, pak jsem překlopila hrnek s čajem a nakonec mi spadl mobil a rozlítnul se 😒 a nejradši bych šla spát se slepicema...

verry
27. dub 2012

@marmina jojo, ja taky svlíkala až do plavek dokonce 😀
hele, tak když ses necítila, mělas zalehnout do postele a je.
já holky konečně funguju!! koněčně příval energie dorazil i ke mě 😵 A to díky tomu že jsem vysadila ten Utrouš-tyjoo, jsem netušila jakej to je unavovák-po něm bych jen spala a spala....
četla jsem že jsi začla brat Letrox, kolik bereš?? Já se teda po něm cítím pěkně nadupaná 😀