1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ja mela decapeptyl po celou dobu stimulace, vlastne jeste par dnu pred tim s dlouhy protokolem, aby se utlumily vajecniky a pak lepe reagovali, to co rikas, ze pregnyl prisel po OPU slysim prvne, ale holt kazdy car jiny postup...

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis Hmm, to jsi mě zase potěšila 😀 , já si ten Pregnyl mám dneska píchat. Tak uvidím, jestli mi po OPU taky něco dají nebo jak. Všude je to trochu jiné. Já jsem třeba rovnou dostala ten Zibor, o kterém tu furt píšu, a jak vidím, nikdo jiný ne.

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle aha tak to je naprd, to jste se fakt hledali 😅 Hlavní je, že vždycky existuje možnost mít dítě, i když ne třeba vlastní..

plumeria
13. bře 2012

@nemorosis
@cuddle Holky, jak moc vás bolely ty vajíčníky den, dva před odběrem? Já jsem je cítila občas a teď je to dost často 😒

cuddle
13. bře 2012

@rory_g ano hledali 😀 ale tak hlavni je, ze jsme se aspon shodli, ze adopce neni tabu tema, a ze je to moznost, kterou mame, ne vsichni k tomuto rozhodnuti dospeji, nekde radeji to dite mit nikdy nebude.

cuddle
13. bře 2012

@plumeria neboj 1-2 dny pred odberem uz to jde citit hodne, me vzdy vice pichal levy a pobolival, taky jsem tam vzdy mela neco vic foliku nez v pravem a pak i 1-2 po OPU jsi cela rozbolavela, rekla bych, ze jsou i holky co nemaji vubec zadne komplikace nebo pobolivani, ale je jich asi malo

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle přesně to je můj mm, zatím nechce o adopci ani slyšet..já byla těhu před 10. lety, skončilo to zamlklým a s mm se snažíme 5 let 😝

cuddle
13. bře 2012

@rory_g my zacali po 2 letech zviratkem a po potratu jsem se rozhodli, ze dale cekat nebudeme, vedeli jsme ze zkusime dalsi IVF, abychom teda meli jasno jestli to byla nahoda nebo co
manzel taky mel otazky, nejasnosti, spis se obaval toho procesu, dotazniky, psychologove, pripravka, ale ted na pripravce vidi, ze je nas tam takovych paru 10 a skoro vsichni naseho veku, ruzni lide, ruzne profese, stejny problem a uz je to lepsi , i kdyz samo trva si na tom, ze si tu holcicku upeceme doma 😀 😀 😀

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle no, mm nechce ani zvíře...ale je pravda, že jsme "na začátku", po 4 letech v blbém CARu, kde s námi nic nedělali, teď čekáme na výsledky a na první IVF 😕
A můžu se zeptat, koli Ti je? Na fotce vypadáš hodně mladá 😵

cuddle
13. bře 2012

@rory_g bylo mi v patek 33 😀 takze mladice 😉
hele pokud se snazite 5 let, ale toto je 1IVF tak bud v klidu, halvu bych si delala po 2 nevydarenem IVF, preci jen, ona i ta adopce trva a miminka se davaji jen do urciteho veku 🙂

marmina
13. bře 2012

ahoj všem, také jsem v procesu 1. IVF 🙂 momentálně dva dny po transferu a přede mnou nekonečné čekání na test...

nemorosis
13. bře 2012

@marmina Ahoj a vítej, to jsi z nás nejdál. 🙂 Neboj, ono to rychle uteče. Za jak dlouho Ti řekli, že už se může testovat?
@cuddle A jaké to na přípravce je? Co vám tam všechno říkají? Jak to s manželem prožíváte?
@plumeria Mě moc vaječníky nebolely, docela jsem se bála, aby vůbec něco uzrálo, když to bylo tak v pohodě. U mě se ale vaječníky mají kam roztahovat, tak se nedivím 😀

nemorosis
13. bře 2012

Je dobře, že dostáváme každá něco jiného, aspoň je vidět ten individuální přístup, no ne? 😉

marmina
13. bře 2012

@nemorosis mám testovat 28.3. ale jak se znám, udělám si test dřív 😉
Nestihla jsem vše pročíst, ty stimuluješ?

nemorosis
13. bře 2012

@marmina Už ne, právě čekám na transfer, který by měl proběhnout nejspíš ve čtvrtek. Koukám, že máte taky Ondráška, jen o kousek staršího než my. 😉

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis meli jsme zatim jednodenni uvodni setkani, kde jsme se tam seznamili a pak si ve skupinkach napsali dotazy , ktere nas zajimaji, co chceme vedet, aby jsme se v prubehu dozvedeli a co nam udela osnovu toho pokracovani , tento tyden zaciname ve ctvrtek v 5 a koncime v sobotu v 1, takze to uz bude na delsi dobu a vice se seznamime a dozvime 🙂

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis Ondrej i je jedno z nasich top jmen pro chlapecka, ale tak zatim lezi jen v hlave 🙂

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle To je fajn, že se takhle úzce seznámíte s dalšími páry, co prochází tím samým. A miminko si potom můžete pojmenovat? Já se tedy hloupě ptát, ale vůbec se v tom neorientuju.

marmina
13. bře 2012

@nemorosis jé, to je pěkná náhoda 🙂 ten se nám zadařil po IUI. Tak ať máte co nejvíc embryí!

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ano urcite, ono zalezi v jakem stadiu se k tobe dite dostane, pokud bys mela to stesti, ze mas dite hned po porodu a matka mu neda jmeno a ty jsi vytipovana, muzes si ho pojmenovat rovnou, ale to jsou opravdu vyjimky, jinak k tobe dite prijde a jmenuje se vetsinou prijmenim po matce a jmeno dostane dle toho jestli ho pojmenovali rodice a nechali mu vystavit rodny list a nebo ho pojmenovali az v nemocnici sestricky
ale my si ho muzeme pojmenovat jak chceme, a jakmile probehne soud dostane novy rodny list, rodne cislo se jmenem jake mu zvolime my , samo muzeme mu nechat to jmeno co dostal jen zmenit prijmeni

vall83
13. bře 2012

@saraha2 ahojcek, prave sme prisli z Mnichova a roboli mi testy na cukrovku....som dopichana ☹ ...a taaaak som bola hladna....
no menzes je u mna presne tazko povedat, ale mala by som ho dostat ako vysadim duphaston a dneska vecer mam poslednu tabletku, tak mozno zajtra alebo pozajtra...cize streta alebo stvrtok...a na slovensku, teda v cesku robia aj cez vikend? to dufam ze aj tuna...bo by som to presvihla asi , ze?

vall83
13. bře 2012

@nemorosis ahojcek tak to stou embryolozkou mi je lito, teda lepsie poveda stym ze sa tak pomali vyvijaju a ze ti nebola schopna nic povedat...toto som na slovensku nemala rada, chovali sa ktebe ako ku kusu dobytku, a vzdy ta hned odpisali, nedavali mi sancu....tuna sa chovaju uplne naopak....tak to ti verim ze ta to nasere, ty sa snazis a oni to mozno nakoniec doseru...

vall83
13. bře 2012

@cuddle Ahojcek, pekny pribeh, i ked tie potraty nie su pekne, ale myslim vase rozhodnutie adoptovat dieta, je to krasny cin...ja som tiez bola rozhodla k adopcii , lebo som veriaca a umele oplodnenie u mna podstupit bol hriech, ale manzel nieje veriaci a chcel umele oplodnenie, viem ze je to povazovane za hriech, tazko sa mi stym bojuje, ale ked sa nam to potari, nech mi nikto nehovori, ze to male stvorenie je hriech....ved to bude maly andelicek...no nie...mam z toho rozne pociti, ale velmi tuzim mat este jedno dieta , kebyze aj viac, maznelovi dat deti, dcere surodencov....sme velmi stastny, ale vsetci pocitujeme ze toto nam este chyba....preto som sa aj rozhodla ze IVF podstupim iba raz, a ked sa nepodari tiez si chcem adoptovat....podla mna je to velmi krasny cin co robite...nech to vsetko mate coskoro za sebou....

rory_g
autor
13. bře 2012

@vall83 ahojky, já sice věřící nejsem, ale myslím, že máš pravdu. Není hřích chtít být mámou. A rozhodně není spravedlivé, že některé rodí jak na běžícím pásu a o děti se pak nestarají. Takže to, že je možnost IVF, kterou podstupují jen takové, které budou dobrými rodiči, nemůže být špatně 😉
@marmina ahoj a vítej, moc držím palce, aby byly //, nechala sis zavést jedno, nebo dvě?
@nemorosis to je síla tedy, jak Tě odbyli...nejdřív řeknou, aby sis zavolala a potom tohle, jsi dobrá, že jsi se nedala!!
@plumeria jak Ti je? A co Ty, @zelvik ? Jak jsi se smířila s nečekaným odsunem, je to lepší? 🙂

rory_g
autor
13. bře 2012

@cuddle to jsi mládě 😉 A máš moji velkou poklonu, já nad adopcí moc přemýšlela, ale nevím, jestli bych na to měla...

marmina
13. bře 2012

@rory_g ahoj, díky za uvítání. Ono to tak nějak vyplynulo, že nám tři den před trasferem zamrazili a zbyly dvě tak ty jsme si nechali zavést 🙂 tak snad se aspoň jedno chytne!

marmina
13. bře 2012

@cuddle obdivuji každého, kdo jde do adopce (už jsme o ní také přemýšleli)

saraha2
13. bře 2012

@vall83 ano,tady takové věci i o víkendu!kamarádka byla i na tranferu v neděli..

saraha2
13. bře 2012

@marmina vítej!takže ted poctivě odpočívat a nechat se obskakovat!!!!!!!!!a jak se cítíš?testík už máš koupený,nebo ne,aby tě to nelákalo??držím vše,co jde!!jsi připravená i třeba na dvě mimi??🙂

nemorosis
13. bře 2012

@marmina My máme Ondru přirozeně naprostým zázrakem po 8mi měsících snažení bez jedné jediné menstruace. 😉