1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
2. kvě 2012

@kive76 ahojky, taky jsme v CARu v Motole.v lednu jsme měli 1. IVF - neúspěšné - měla jsem 10 vajíček, no nepodařilo se ani jedno embryjo 😢 můžu se zeptat u jakého si Dr. a jak si spokojená celkově s přístupem?

kive76
2. kvě 2012

@kiwisek u dr. Uhrové...a zatím jsem s ní spokojená... poslala nás na tu imunologii a tam se zjistila ta alergii na spermie...tak ted baštím prednison..za 2 měsíce kontrola...a pak asi to 1. IVF...no nejsem nejmladší..takže bych dítě už brala co nejdřív...no ono možná se ta alergie úplně vyléčí.. a pak to třeba budem moct zkusit přirozeně...a pak až teprv jít na to IVF...anebo třeba už to bude zbytečné 🙂

cuddle
2. kvě 2012

@evikj33 no tak asi si dam posledni klidne prazdniny , koukam 😀

cuddle
2. kvě 2012

@sal80 ale prdlajs, jsem teprve 8DC, pestuju sliznici...

verry
2. kvě 2012

@cuddle a kdy jdeš na UTZ?

sal80
2. kvě 2012

@cuddle Pěstuj, pěstitelko 😀

Jdu k zubaři. Budu později. Pa 🙂

cuddle
2. kvě 2012

@verry byla jsem dnes a pak jeste v utery dalsi

verry
2. kvě 2012

@cuddle jsme na tom podobně, já jsem dnes 7.DC a UTZ mě čeká v po, to budu 12DC 🙂

cuddle
2. kvě 2012

@verry ja 8dc dnes a dalsi 14dc - ket byva kolem 20teho dne tak uvidim

verry
2. kvě 2012

@cuddle teoreticky bysme mohli jít do toho stejně, to je super! aspon si písnem,jak se cítíme 😉

cuddle
2. kvě 2012

@verry tak ja doufam, ze zadny pocity mit nebudu - nebo aspon, ze nebudu mit vsechny 😀 proste KET a za 10 dnu pozitivni testik a je to - no a samo tentokrat prosim az do konce - skromnost, to je dulezite 😀 😀 😀

zelvik
2. kvě 2012

Ahojky, takže nic - je to negativní 😒 Všechno vysadit a teď je to na mě, kdy zkusit KET...

rory_g
autor
2. kvě 2012

@zelvik ach jo ☹ no ale KET určitě klapne, věřím tomu!!!
Já jsem začala trochu špinit a mám z toho radost, že mě konečně přestanou bolet prsa

lucia2505
2. kvě 2012

@caroline123 ahoj,az teraz som sa dostala na net. My sme sa rozhodli pre ISCARE, odporučil mi ich môj gynekológ, kde už chodím 10 rokov, takže mu dôverujem. Máme za sebou úvodnú konzultáciu, kde nám vypísala doktorka žiadosť pre poisťovňu a porobili nám obom krvné testy, mne ultrazvuk a partnerovi spermiogram. Bola som dosť prekvapená, že všetko išlo dosť rýchlo, myslela som, že budeme len konzultovať čo a ako, ale tá pani doktorka bola dosť akčná 🙂 Teraz už len musím ísť na hormonálny profil, potom mi zhruba na 5 týždňov nasadí nejaké hormóny, lebo som mala nejakú malú cističku na vaječníku a potom hneď začneme stimulovať. Fakt to tam ide dosť rýchlo...Ja som myslela. že sa to bude vliecť. Ja mám v júni štátnice, takže to chcem riešiť až potom, zato sme išli radšej skorej, lebo som myslela, že to bude dlho trvať, no naopak som to musela ja zabrzdiť a trochu posunúť kvôli škole.

zelvik
2. kvě 2012

Holky, nevíte, když emryjka nepřežijou rozmražení a ke KET nedojde - i tak se to platí?

cuddle
2. kvě 2012

@zelvik ne urcite ne , nebudes platit vykon, ktery jsi nemela - mrazeni mas zaplacene, nebo platis mesicne jak kde, pokud jsi potrebovala nejaky leky to si platis a kdyz rozmrazi embryjka a neni co vlozit tak samo KET platit nebudes, napda me, kdyby jsi mela zamrazeno vic, tak treba na druhy den zkusi dalsi a traba budou ok, ale neboj pokud tvuj car mrazi jen dobra embryjka, tak nebude problem, moje se jeste pred KETem pekne spravilo 😉

zelvik
2. kvě 2012

@cuddle Díky, mám zamražený 3 embryjka ve složení 1 a 2. Takže moc není z čeho vybírat.

marmina
2. kvě 2012

@zelvik tak škoda!!! ☹ a kdy půjdeš do ket? My máme taky tři sněhuláky. Doufám, že rozmražení přežijou. Taky si myslím, že pokud nedojde k transferu, nic neplatíš (teda doufám!)

mia75
2. kvě 2012

@zelvik Drzime palce na KET! Prežiju rozmrazenie, neboj. Ja som mala len 2 E zmrazené a rozmrazili sa krásne. Nevyšlo to, ale pred vložením boli vraj super 🙂 platila som až za KET

marmina
2. kvě 2012

ahoj @rory_g si představ, že mi dneska volala sestra z Immunie, jestli zítra přijdeme s manželem společně, že pokud přijdu jenom já, tak že mi nebudou moct sdělit to co se ho týká. Tobě taky volali? Jsem se ptala, jestli nám dopadlo něco špatně, tak říkala, že ne, že je to takové nařízení....ale je mi to stejně divný 😕

rory_g
autor
2. kvě 2012

@marmina to ne, ale objednali nás rovnou spolu, výsledky nám říkali oběma naráz 😲

marmina
2. kvě 2012

@rory_g no my byli taky spolu objednaní, ale dneska mě na to ještě upozorńovala...čekám zítra nějakou jobovku ☹

verry
2. kvě 2012

@cuddle tak bych si to taky představovala 😵 kolik si necháš zavést broučků?

rory_g
autor
2. kvě 2012

@marmina neboj, určitě ne, oni se asi jen jistí...třeba v Gennetu funguje, že pokud jim nenadiktuješ 6. místné číslo, neřeknou Ti výsledky mm vůbec...ani moje mi nechtěli říct, naštěstí jsem sestřičku ukecala rč (když mi sdělovala že se vajíčko neoplodnilo). Tak neboj, jen se asi jistí 😉

cuddle
2. kvě 2012

@verry no ja jen jednoho vic jich nemame, ale stejne u nas se zavadi jen 1 - maji s tim nejlepsi zkusenosti a potvrzene statistikama a kdyz vidim ty predcasne porody, nedonosene miminka, coz vicecetna tehotenstvi maji snad na dennim poradku, tak bych do toho po zvazeni vseho proti ani nesla , riziko je tam docela velke, myslim, ze i s jednim budu mit dost komplikaci , kdyby to nahodou dopadlo

verry
2. kvě 2012

@cuddle aha, no ja taky furt váhám a přemejšlím jestli jednoho nebo dva 😕

cuddle
2. kvě 2012

@verry svagrova mela ted dvojcata prirozene, je drobna, takze rovnou je jasny ze cisar a od 7meho mesice mela dost komplikaci, krvaceni a byla i v nemocnici, nakonec planovany cisar asi o mesic driv, deti to dorostou, ale je to mesic mimo brisko - dost casto je porod kolem 32-34tt u tech dvojcat . Zalezi taky na tvoji kostre, jestli jsi mala drobna, 1,6m a 50 kg o dvojcatech bych ani neuvazovala, pokud mas 1,75 m a 70 kg sla bych do toho pokud by jsi mela jako ja dost kilo navrch , zase bych o tom neuvazovala. U me navic po tech potratech bych do toho rizika nesla. zvazit si to musis sama, jestli u vas v klidu davaji 2 a neresi jednotlivou pacientku dle jeji diagnozy spis...jinak mas jeste moznost ze se to 1 rozdeli a budou rovnou 3 😀

verry
2. kvě 2012

@cuddle no mě v Caru prave říkali, že by spíš viděli jedno na zavedení, ale to bylo u ET. Drobná nejsem, no mám 168cm a váha 59, tak asi tak průměr 😅 nevím, chci se zeptat až tam pojedu v ponděllí. Jakou mají uspěšnost s KETem. Já nevím,já si furt říkam,že je vyšší šance že se chytne aspon 1, když se zavedou 2. Ale jako vyloženě,že bych prahla po dojčátkách.... jsem si právě až moc vědoma toho,co to obnáší... Na druhou stranu si říkám, než se trápit ještě x let, tak budu 1000% radši když vyjdou rovnou dvě a budu mít pokoj doživotní pokoj 😅 😉

cuddle
2. kvě 2012

@verry tak u nas te usvedci o tom, ze je lepsi zavest 1 a pak 1 nez 2 naraz , statistika je proste v tomto pripade na jejich strane, ale to je nas CAR
uz jsem to psala nekolikrat - uspesnost KET je u nas 60% - coz neni vubec spatny , neeeeee?
spise berou riziko, ze kdyz zavedou 2 a jedno z tech embryek neni dobre, stahne sebou i to pripadne dobre, co by se ujalo - ale kdyz jsou dobre obe, neni problem proc by se neujaly, kdyz je deloha prijme
ja bych dvojcata i chtela, ale nakonec budu rada i za to adoptovane, a resit to nemusim mame jen 1 zamrazene a stejne jsem dala na doporuceni naseho CARU

caroline123
2. kvě 2012

@lucia2505 treba si to naplanovat tak aby si bola hlavne potom v klude a bez stresu. 😀 ale ked mas statnice v juni a este budes 5 tyzdnou brat hormony a az potom pojdes stimulovat,tak by si to tak mala natesno. 🙂