1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
16. kvě 2012

@rory_g no jo lide kteri maji deti ani nevi pomalu jak a je to pro ne samozrejmost si nekdy neuvedomuji jake to je kdyz to nejde 😒

rory_g
autor
16. kvě 2012

@pawlla no přesně...nebo se snaží dva měsíce a brečí na potkání, jak jsou neplodné...konec.
Hlavně musíme doufat, že se nám to podaří a vytřeme jim zrak 😉

zana21
16. kvě 2012

Tak jsem tu nebyla pár dní a můžu říct, že čtu román. Vy toho holky nakecáte 🙂
@vall83 velká velká gratulace. Mám z toho ohromnou radost 🙂Tak teď jsem se dočetla i s tím špiněním, hlavně zůstaň v klidu, ty nervíky ti také nepomáhají. Vím, že se to radí, ale zkus to. Třeba si pusť film, abys na to pořád nemyslela.
@evikj33 senzační úrodička a ještě skvělejší vývoj, jen ať se jim daří a šup k mamince Držím palečky na sobotu a pak, aby se brzo objevily 2// na TT
@dadenka111 Tak už máš po konzultaci a víš, co tě čeká. Skvělý, to už uteče a bude se konečně něco dít s pozitivním výsledkem 🙂
@vall83 @rory_g @unkarka Holky, vy mě děsíte. Já také plánuju vzít si ke konci OPU tak do týdne po ET PPN. Doufám, že u nás nebudou tak vyvádět. Já už jsem se ptala obvoďáka, že bych si vzala PN přes ní, aby neviděli v práci razítko z CAR.

verry
16. kvě 2012

@saraha2 ahoooj, ale u mě dobrý 😉 😉 občas zabolí podbřuch 😵 ale tak nějak to snaším podstatně líp, minule mě děsně boleli prsa, dyt víš... a ted vůbec nic, a břuch jen trošku. Vůbec si nepřipadam jako po KETu 😅

rory_g
autor
16. kvě 2012

@zana21 to máš super s tím obvoďákem, můj je takový moc poctivý, teda asi jen v mém případě, nebo dělám něco špatně, bo soused je na PN už asi 3 roky a vůbec nic mu není 😅
Už se nám ta konzultace taky blíží, viď, dva týdny a zase se bude konečně něco dít 🙂

verry
16. kvě 2012

@vall83 jak je kočko? doufám , že odpočíváš a seš ok 😉

dadenka111
16. kvě 2012

@zana21 no ja tiez nestiham citat. 😉 ale az sa to rozbehne bude viac nasavat informacie, nech nezmatkujem potom. tiez mi v centre nevypisu PNku a u obvodnej este neviem, ale asi zoberiem dovolenku den pred odberom a asi tyzden po? to by malo stacit aj pri PK.

baby kolko si beriete PNku?

rory_g
autor
16. kvě 2012

@verry doufám, že to pobolívání podbřišku je z toho, jak se prdelkové zavrtávají 😵
@dadenka111 moje dr říkala min. od ET, ale jestli si vezmeš už od OPU, nic se nestane, těch pár dní 😉

vall83
16. kvě 2012

ahojcek babulky holky hodne uzasne najsamlepsi 😉
poctivo odpocivam...dakujem mia za odkaz, citala som...dost mi to pomohlo, i ze slovenska mi maminka volala, sestra, naj kamoska oni su horsie ako FBI...hned vsetko vedia...no tak ste ma vsetci tak pekne ukludnili...zobrala som posledne sily a prestala plakat a ozaj som zobrala fotecku a kukala a bola stastna....
Dnaska rano uz iba tak trosilililililinku...ale skorej by som povedala ze uz nic...tak som vam vsetkym vdacna ze viete tak cloveka podrzat...aj som sa velmi podlila a prosila Boha...aj nemu som velmi vdacna ze nam ten dar dal a ze nam ho i ponecha....
holky je to hodne na psychiku a velmi obdivuj zeny ktore dokazu sa z toho vsetkeho dostat a ist dalej....mate moju velku uctu...

verry
16. kvě 2012

@rory_g taky doufám 😉 😵

vall83
16. kvě 2012

@pawlla ahojcek citim sa uz lepsie...dneska ma manzel aj volno tak od rana ma rozosmieva...no uzasny....vari mi lososka na bylinkovom maselku...a pak se chysta uklizet...ja ho taaaak miluju....a uz sem aj prestala spinit....sem tam nieco najdem na toaletaku...ale oproti vserajsku v poho ....

rory_g
autor
16. kvě 2012

@vall83 ahojky, to jsem moc ráda, že je Ti už dobře, psychika dělá opravdu hodně 🙂 Odpočívej a užívej si manžílkovo rozmazlování 😵

verry
16. kvě 2012

@vall83 to je moc dobře, jen odpočívej 😉

vall83
16. kvě 2012

@pawlla a ta znama ma deti? a ona sa nebala ze jej deti zdedia jej debilitu? hej ale by som jej rekla od srdca co si myslim...ja mam dceru spontannym otehotnenim...i tez po mne moze cokolvek podedit a to kvoli tomu som snad mala ist na potrat? krava blba...
@unkarka

audi1986
16. kvě 2012

@vall83 Ahojky, mám také po prvním IVF a začala jsem špinit v osmém týdnu kvůli hematomu, pak to bylo dobré a ted v jedenáctém jsem dneska v noci zase zašpinila a pořád trošku špiním, takže stresík - stáhlý břicho a ne a ne se uvolnit....každopádně si myslím, že té krve není tolik, ono to tak škaredě a chuchvalcově vypadá i kvůli tomu, že si tam dáváš ten utrogestan a on taky vytéká....ale někde jsem viděla, že ti brali hodně moc vajíček takže jsi měla asi hyperstimulaci a ono to s tím možná taky souvisí - prostě po tom IVF je naše tělo pěkně zruinovaný, tak hlavně hlavu vzhůru a určitě to bude v pohodě.

rox
16. kvě 2012

@zana21 ja to taky nestiham cist! 😀

zana21
16. kvě 2012

@rory_g No, budu potřebovat papír z gennetu pro obvoďačku, kde napíše dr, jak dlouho mám PN trvat. A na základě toho to obvoďačka vypíše. Nebo mě ještě napadla klasická gynekologie, ta je supr, ta by mi vyšla asi vstříc také 😉
No, také nemám takovou flegmatickou obvoďačku, kamarádka na zaměstnavatele už marodí přes rok, se zády a přitom problém nemá.
Jojo, už se i docela těším, že se konečně něco začne dít. Musíš mi pak napsat, co ti dr Langerová poví, přeci jdeš o den dřív 🙂
@dadenka111 Pokud mě nebudou bolet vaječníky před OPU, tak plánuji ode dne OPU až do konce 1. týdne po ET. Dr, doporučovala týden po OPU klid, ne ležet, třeba chodit na procházky, ale na druhou stranu nechodit do práce.
@vall83 Je fajn, že to takto dopadlo. Drž se, půjdeš nám všem za příklad 🙂
@rox Jdou to drbny, co 🙂

evikj33
16. kvě 2012

@vall83 Těhule žádne rozčilování,hlavně né nad Blbci!!! 🙂 @pawlla Jo většinou je to taková co ještě mezi dětma stihla 1až 2potraty a ted chce kázat morálku,taky takové znám,musíš si ji vychutnat at na to dosmrti nezapomene 😠 .A hlavně se nestresuj,tvoje děti mohou plodit v poho,ale ty její třeba budou mít problém,protože jejich matka něco zanedbala,že se ji to zdálo proti přirodě.Kdyby to tak bylo mužem se vrátit na strom,aby jsme byli v souladu s přírodou,se jí zeptej jestly jezdí autem,barvy vlasy atd..

evikj33
16. kvě 2012

Tak dnešní info 2den kultivace máme 2e 5buněčná,4e 4buněčná,3e 3buněčná,4e 2buněčná.Tak dle tabulek jsou ty 2e 5buněčná trochu napřed a ty 4e 2buněčná na hraně,zítra se to bude asi lámat. 😕

rory_g
autor
16. kvě 2012

@evikj33 to jsou krásné zprávy, můžou to ještě dohnat 😵

rox
16. kvě 2012

@evikj33 Takze to vypada, ze mrazacku bude dost ne?

evikj33
16. kvě 2012

@rory_g @rox No zítra určo něco odpadne,počítám spíš jen s těma 5bun.a 4bun,Což by bylo 6,ale i to je malý zázrak,po tom prvním nezdaru.Jen pořád nevím zda jít do 2nebo 1,neumím se nějak rozhodnout.Pokud bude mražáček,budu moc ráda. 🙂 Já jsem nějaká divna už se bojím i radovat 🙄

saraha2
16. kvě 2012

@evikj33 jak už jsem psala,já tady byla na vážkách,jestli dát jedno,nebo dvě..nakonec jsem tam přijela a embryoložka řekla,že zůstaly dvě a že ty zavedem a fertig..takže bylo rozhodnuto raz,dva 😉 ta,co byla se mnou,tak jí zůstaly ze tří dvě blastocysty ukázkové a taky zavedli obě a neptali se...

saraha2
16. kvě 2012

@verry že tebe pokaždé hned pobolívá podbřuch osobo! 😀 a opět máš šampionky..jak ty to děláš teda! 😉 🙂

rory_g
autor
16. kvě 2012

@evikj33 já se Ti nedivím, já jsem jak na trní, pořád hledám výhody a nevýhody krátkého a dlouhého protokolu, jednotlivých léků, metod...a to mě čeká teprve konzultace 😒

harley26
16. kvě 2012

@rory_g a co je to vubec ten protokol? Jaky je rozdil mezi kratkym a dlouhym? Je to jakoby nejaka priprava celeho umeleho oplodneni? Jakoze ktere leky brat, kdy atd. co vsechno se ma podstoupit?

rox
16. kvě 2012

@saraha2 No nekdy je potreba aby rozhodl nekdo jiny. Ja osobne bych tedy dvojcata nechtela, me bude stacit nad hlavu jedno mimino, ale necham si zavest dve ecka, preci jen se sance zvysuji. A kdyby to naaaaaaaaaaahodou vyslo, jako ze s tim nepocitam, tak je budu mit rada oba dva,to je jasny. A nejak uz se s tim poperu,ale mym zivotnim cilem a snem to neni od mlada.....i kdyz......taky jsem si rikala, ze bych si nemohla zacit s italem, pac italove jsou posukove......no a mam ho doma, takze kdo vi 😀 😀 😀 😀
@evikj33 Eviku nech to konovi, bud za tebe rozhodnou v caru anebo az budou chtit odpoved tak z tebe vypadne to,co si skutecne prejes bez premysleni
@harley26 Harley tusim zedlouhy protokol zacina stimulovat pred ms, u kratkeho zacinas stimulovat az kdyz ms dojde, takze stimulace je kratsi.

saraha2
16. kvě 2012

@rox a jak se těšíš na start??už se ti to blíží!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 já už abych byla zase v tom píchacím kolotoči a měla už nejlépe po OPU 😉

evikj33
16. kvě 2012

@rox Tak moje kámoška taky říkala že cizince a ještě mladšího ne a taky má Itala a už tam žije 8rok a je mladší o rok 😀 Já právě kvuli těm šancím bych šla do 2,manža má jasno 2 a basta,ale 2si taky moc představit neumím,mám bratrance 2čata a byl to někdy mazec.Ja jim asi budu muset už zítra hlásit kolik budem dávat v pátek už se nevolá a v sob je ET. 😅

zelvik
16. kvě 2012

@vall83 Užívej si to nicnedělání. Manžel taky omyl bez reptání okna a dohlížel na mě... Snad se mi to poštěstí znova a na dýl...