1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
16. kvě 2012

Ahoj KECKY 😀 , taky mám problém vás dočítat a ještě reagovat. Tak to vezmu hromadně a jako vždy - těhulkám zdárný vývoj mimísků, čekatelkám nic jiného než // nám všem ostatním ať to všechno konečně klapne!!!

harley26
16. kvě 2012

Holky, jak dlouho zhruba trva proces od prvni konzultace k umelemu oplodneni? A jestli se muzu zeptat, tak z jakeho duvodu se vam nedari? Ja mam ted posledni cyklus s clostilbegytem. Pokud se nezadari ani ted, tak jdu CARu ....

rory_g
autor
16. kvě 2012

@harley26 ahoj, přesně jak píše Rox...dlouhý protokol začíná už před MS, prý je pro tělo šetrnější, i když zase máš víc léků. No a krátký je po MS, injekce cca na 8 - 10 dní 😉 Většinou Ti nějaký napíší v CARu a ani o tom nevíš, myslíme si tady s holkama, že podle jejich zkušeností a zvyklostí a s přihlédnutím k Tvému HP 🙂

aleachimka
16. kvě 2012

Ahojte holky tak taky tady přidám zážitek z IVF. Po svatbě v srpnu 2010 jsme se hned začli snažit o miminko. Asi po půl roce v dubnu 2011 už jsem na tom byla psychicky trošku špatně že se to pořád nedaří tak jsme to začli řešit z naší gynekoložkou podpůrnými léky. Po třech měsících dalšího neúspěchu nám dala přes prázdniny očistu od hormonů a opět jsme to nechávali na přírodě. Po roce snažení mě v listopadu 2011 čekala laparoskopie a hysteroktomie. Zjistili mi neprůchodnost vejcovodů takže šance na normální otěhotnění je skoro nulová. ☹ Chviličku jsme si pobrečeli a v lednu 2012 jsme začli řešit IVF v Gyncentru Ostrava. Pan doktor nás celkem potěšil že naštěstí nemám žádnou hormonální poruchu ale pouze mechanickou takže šance uspět je vysoká trošku jsme si oddychli 😨 Po celkem náročné hormonální léčbě kdy jsme měla rozpíchané opravdu už celé břicho nás čekala punkce vajíček v narkoze. Měla jsem odebráno 10 vajíček z toho se nám uchytlo 8 embryek a ještě 1 bojovník se rozrostl trošku později 😀 takže se chytlo celkem 9. Po 5 dnech jsme podstoupili embryotransfér kde jsem si nechala zavést pouze 1 embryo. Vše nás vyšlo asi na 25 000,- Stálo při nás štěstí 😀 v březnu jsem se dozvěděla že první pokus byl úspěšný. 😀 Právě mi začíná 4 měsíc a doufáme že miminko za 5 měsíců přivedeme na svět. Moc děkuju veškerému personálu v Gyncentru výborně se o nás starali a prostředí v kterém vše probíhalo bylo velmi příjemné. 😉 Doporučuji všem, kteří se snaží a nejmíň rok se jim nic nedaří, aby na nic nečekali a šli do toho 🙂

kiwisek
16. kvě 2012

ahojte babulky. tak jsem rozladena. sice sme poslali dnes s Dr. zadost o 2 IF na poistvnu, ale kvuli pitomemu malovani na prelomu 6/7 mes. musime cekat az do cervence 😠 chjo... ja chtela uz v cervnuuuu ☹ fnuk
jinak sem se byla preockovat proti tetanu a dr. doporucila dvojvakcinu zaroven proti cernemu kasli - ze je to vhodne, kdyz chceme mit mimi...

verry
16. kvě 2012

@saraha2 ani nevím.... 😀

dadenka111
16. kvě 2012

@kiwisek ach jo dlhe je to cakanie...
ja mam 31 a obvodacka mi spominala, ze by som si mala dat preockovat tetanus+cierny kasel, ale prave kvoli tomu, ze ideme na umele si to nechcem dat. predsa su vo vakcine toxicke kovy(napr. hlinik). na tvojom mieste by som dala teraz nejaku detoxikaciu pred ivf. mozem dat blizsie info...

pawlla
16. kvě 2012

@kiwisek jeej clovek si nevybere bud jsou nejake komplikace nebo dokonce malovani to je na nervy, ja taky porad cekam cekam a nic se nedeje az zacatkem cervence uz abych si aspon pichala 🙂

mia75
16. kvě 2012

Holcicky, drzte mi prosim na zajtra palce, mame ultrazvuk a uz by malo vidiet srdiecko. Ja vsak stale spinim a mam vecer bolesti, tak som sa v noci budila na nocne mory, ze malinke stracam.
dakujem za vasu podporu, znamena to pre mna hodne 🙂 ste super spolubojovnicky 🙂

rory_g
autor
16. kvě 2012

@kiwisek já, když jsem byla na předoperačním před prvním IVF, taky mudr říkal, že bych měla být přeočkovaná, ale stejně jako u @dadenka111 říkal, že počkáme...
@mia75 neboj, srdíčko bude krásně bušit, nezapomeň si říct o fotečku a o všem nám poreferovat 😵 😵

vall83
16. kvě 2012

@mia75 mia ja urcide budem drzat vsechny co mam i na nohach i dcery reknu i mangelovi....neboj vse dobre dopadne...vcera si mi poslala takovej bezva odkaz , tak tetko si ho kukni, spineni nic neznamena....a inak bolesti v podbrusku mavam aj ja sem tam...myslim si ze to je normalne....neboj sa to zvladneme vsetky tuna ako sme tu....

verry
16. kvě 2012

@mia75 určitě to bude dobré, neboj 😉

rox
16. kvě 2012

@saraha2 No saro....ani nevim, beru to tak, jako bych mela zacit zobat antikoncepci - proste si pichnu a jdu spat. Nejak mi to porad nedochazi co jdu vlastne provadet. Pamatuji si nas prvni sex, kdy jsme se dohodli, ze si udelame dite. Jsme lezeli v posteli a ubezpecovali jeden druheho, ze fakt do toho chceme jit a tak se pomilujeme bez ochrany....no uz je to rok a furt nic 😖
@evikj33 Ten muj je taky o rok mladsi a taky ma jasno - vlozime 3 nebo 4 😀 😀

rox
16. kvě 2012

@harley26 No me to dr navrhnul s tim, ze zacnem hned pri nejblizsi ms. Takze zadny cavyky 🙂 U me se nedari bez zjevne priciny, vsechno je u nas v poradku a norme, spise bych rekla ze mame nadstandartni vysledky. takze cert vi 😠
@mia75 Vsechno bude v poradku!!!

evikj33
16. kvě 2012

@mia75 To si piš že budem zítra držet vše co máme at to srdíčko tluče jako zvon a budem napjatě čekat na fotečku a Tvé info 😉 @rox Tak to je větší blázínek než ten můj 😀 ti pak koupí mikrobus 😀

rox
16. kvě 2012

@evikj33 Si spis reknu o provaz s tim, aby nasel poradnou vetev, at se pode mnou nezlomi 😀

rory_g
autor
16. kvě 2012

@rox 3 nebo 4?? 😅 Fuha, to jsi odvážná 😀 😀

rox
16. kvě 2012

@rory_g Nejsem blazen 😝 Ale ciste teoreticky by me zajimalo, jestli by to doktori udelali. Ale myslim si ze asi ani ne co?

saraha2
16. kvě 2012

@mia75 budu držet!!jak bude srdíčko,tak dostaneš fotečku a budou se s tebou už i loučit a přepošlou tě ke tvému dr 😉 takže se moooc těšíme na fotečku!!!
@rox pokud vím,tak když se někdo pokouší několikrát a nic,tak vím,že pak dají i 3kousky..pokus jsou třeba horší kvality..nebo dvě o.k. a jedno,které by nepřežilo mražení,tak ho fouknou k nim,protože asi nepředpokládají,že se chytnou všechny..vem si u nás..mě i té druhé tam dali dvě a na nic se neptali..přitom si myslím,že to je dost důležitá otázka,jestli jsme schopni obě uživit..víš jak..takže asi podle jejich zkušeností se dvě hned tak každé nechytnou..tak si to vysvětluju já teda..protože když jsem byla na inseminaci,tak tam jedna volala mamince-docela v šoku,že jí emryoložka oznámila,že zavedou dvě..takže asi taky doma řešili,jestli jedno,nebo dvě a najednou to vyřešili za ně.. 😉

rory_g
autor
16. kvě 2012

@rox no podle mě musejí, přeci jen jsi Ty "zákazník"...oni Ti to můžou rozmlouvat, ale asi 3 by Ti zavedli 😀

marmina
16. kvě 2012

ahoj, dneska vás pozoruji z povzdálí 😉
@rox
@rory_g tak před 10 lety bylo běžné že zaváděli 3. Teď se tomu asi brání, ale taky už jsem tady potkala někoho, komu 3 zavedli (u nás v Pronatalu)

@saraha2 mě se taky vlastně neptali a zavedli 2 E (je fakt, že jsem neprotestovala, nevěděla jsem pro kolik se mám rozhodnout, tak mi bylo milé, že to vyřešili za mě, prostě jako tobě 2 E zbyla) 😉 Tentokrát bych chtěla jít do jednoho...

marmina
16. kvě 2012

Pozor! vyletí tabulka 😀

marmina
16. kvě 2012

Vítám mezi námi další snažilku:
@kacaul (Gest Pha) 1x IUI, 2x neúspěšná stimulace na IVF, nyní IVF – napiš nám víc info (třeba jaký protokol, datum dalšího UZV, OPU, ET…nevím v jaké fázi jsi)

Miminko si moc přejí:
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 14.5. OPU – 20 vajíček z toho 13 embryí, ET bude 19.5. ve 12:45 – zítra další novinky o vývoji E – všem bojovníkům držíme palce! 😵 😵 😵
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 16.5. konzultace před 2.IVF – bohužel se odkládá na červenec – s námi ti to rychle uteče! 😉

@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF, až dorazí MS začne stimulaci (Gonal, krátky protokol)
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET (v červnu)
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. krev
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF (červen/červenec)
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET v červnu
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI (neúspěšné), 2.IVF (červen/červenec)
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (dlouhý protokol)
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imunologii a genetice 2.IVF (červenec)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhotenství, 10.5. UZV – zač. 6.tt, 17. 5. UZV – těšíme se na fotku se srdíčkem!! 😵 😵 😵
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), 9.5. krev – oficiální potvrzení těhotenství, UZV 15.5. – 5+2tt vypadá to na 1 mimi, další UZV 25.5.
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, UZV 9.5. 6+5tt
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 11.5. 11.tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi!

rory_g
autor
16. kvě 2012

@marmina nám dr říkala, že si máme rozmyslet, jestli jedno nebo dvě, ale že se přiklání k jednomu, že ženské tělo je prostě uzpůsobeno na jedno miminko, plus je teď výhoda 4. IVF, ale že by respektovala naše rozhodnutí zavést dvě. O třech tedy nepadlo ani slovo, ani z jedné strany 😀

marmina
16. kvě 2012

@rory_g já bych taky do 3 nešla, možná i dvě by na mě byly moc (jsem docela mrňavá 😀 ) Tuším, že nejmenší tady 🙂

rory_g
autor
16. kvě 2012

@marmina jé Ty jsi prcek? 🙂 Já bych chtěla dvě, ale jasně, že bych byla nejšťastnější i za jedno...

pawlla
16. kvě 2012

@rox jeeej 4 nooo nevim ale do trech bych klidne sla asi neni moc velka sance ze se uchyti vsechna 🙂 bych mohla mit doma skolku 😀

mia75
16. kvě 2012

@marmina no tak podme sa merať 🙂 ja mám 158 cm. Si menší prcek?

rory_g
autor
16. kvě 2012

@mia75 jé vy jste malučké, já mám 166, myslela jsem si, že žádná čára nejsem, ale oproti Tobě tedy jo 😀

mia75
16. kvě 2012

@pawlla @marmina Našla som Vám štatistiky:
- Mame 40 percent sancu na tehu ak sa transferuju 2 embrya. Ked sa transferuje jedno, sanca klesá na 20 - 30 %
- Ked sa transferuju 2 a je tehu, 20 percent sanca na dvojicky
- Je 15 az 20 percent sanca potratu na embryo
Preto som ja išla na transfer 2 E oba razy a vždy sa ujalo jedno