1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mia75
22. kvě 2012

@dadenka111 To je zaujimave 🙂 POcula som uz o pripadoch, ked sa jedno embryjko po transfere rozdelilo a boli jednovajecne, ale toto asi nie je biologicky mozne. Ved jednovajecne vznikaju rozdelenim zygoty na dve casti.

mia75
22. kvě 2012

@saraha2 Tak to budes urciterychlo v poriadku a mozes gelovat 🙂 Manzelovi o cene nehovor, o tom damy mlcia 😀 😀

dadenka111
22. kvě 2012

@mia75 tjaaaj no vidis to som nevedela. tak preto otazka na emryologa. myslela som, ze je to tak ked preniknu dve spermosky do jajka. 😀 este sa mam co ucit

rox
22. kvě 2012

@dadenka111 No presne takhle si to nejak prdstavuji, ten muj ma hodne dobry spermiogram,ale na IUI jsme meli "jen" 8,5 milionu,takze to byli fakt ti nej sampioni. Ale vstriknout spermii do vajicka pri IUI je nemozne.
@marmina No prave, proto me to zarazilo jak to delaji!
@saraha2 toho klepne. Oni ti chlapi jsou stejne divni. Ja si kdysikoupila krem a von: kolik to stalo, ja rikam 1000 a von nedelej si ze me srandu, kolik to stalo. Opakuji 1000 a on se zacal vztekat, ze s nim mluvim jako s debilem a nemuzu mu rict kolik stal, tak rikam 250 a on: No vidis, ale musis kecat blbosti....no stal 1000,ale jak mu to vysvetlit ze jo 😀 😀 😀
@dadenka111 To je podle me blbost, jednovajecne jsou kdyz se jedno oplodnene vajicko rozdeli, ja si neumim predstavit, ze by dve spermie mohly oplodnit jedno vajicko,ale i kdyby, tak by to nebyly jednovajecne, pac uz ty spermijky jsou dve 😉 I kdyz by byly z jednoho vajicka.....ale kazdopadne si myslim,ze takhle to nemuze fungovat.

rox
22. kvě 2012

@dadenka111 ja si myslim, ze dve se tam ani nemuzou dostat (prirozenou cestou). Jakmile se tam dostane jedna, tak se vajicko "uzavre" , geny se zacnou promichavat a pak zacne delit....a vsechny ostatni spermijky uz maji smolika, pac koktejl uz je namichanej.

dadenka111
22. kvě 2012

@rox jj uz viem, ale predstavovala som si to ze sa presne dve v rovnaky cas zavrtaju vies 😀
takze jedne spermia, len vajicko sa rozdeli na dve. uz budem vediet.
@radina berem s5 tu otazku. radsej sa to nepytaj takuuuu blbost 😀 sorry

mia75
22. kvě 2012

@dadenka111 V pohodee 🙂 Dvojvajecne su dve spermie a dve vajicka.
@radina Mozno je platna otazka, ci vedia embryologovia nejako zabezpecit, ze sa to vajicko rozdeli, alebo je to len genetika 1:80 🙂

rox
22. kvě 2012

@dadenka111 No ale me by nahodou zajimalo,co by se stalo, kdyby tam napichli sve spermijky, tak se poptej! Zda to vajicko zanikne a nic se nebude dit, anebo zda si to vajicko samo vybere, ktera spermose se mu libi 🙂

No a pak me teda napada otazka: da se nejak zabezpecit (treba jidlem,leky)aby vajicka byly kvalitni, ci to ovlivnit az tak moc nejde.

marsimi
22. kvě 2012

Ahooj holky🙂Jsem po první IVF a 6den po et ale nijak mě nic nebolí ze začátku mě bolelo bříško tedka spíše po ranu jak kdybych to měla dostat jian v noci jsem byla spocena a bolelo mě to břicho ale přes den mě tam trošku pichne nebo pobolíva?chtěla jsme se zeptat o nějakou radu??kdo to zažil??budu mooc rad za vše!! 🙂

ivapo
22. kvě 2012

Tak na krev jdu az ve čtvrtek.. Jo kdo si počká...

mia75
22. kvě 2012

@marsimi Ahoj, pichanie, pobolievanie, tlaky, pocit ako pred MS, spinenie, lahke krvacanie, bolesti pri curani, zacpa. Vsetko, co len chces 🙂 Vraj sa zavrtava mimi, zvacsuje maternica, vytvaraju hematomy, blaznia hormony. Ale su take, ktorym nie je nic a su tehu. Takze velmi individualne. O chvilu budes moct testovat 🙂

evikj33
22. kvě 2012

Holky to máte ještě v poho s těma chlapama,co udělal ten muj,jsem nebyla doma a on nasazoval okap na domečku a já večer říkám kde mám ten krém z Mrtvého moře?(z Justu za cca400kč)on na mně kouká a dušuje se že nic nebral,pak najdu poloprázdnou tubua říkam cos stím dělal a on TO není Indulona Ja stím mazal plastové trubky na useazení 😅 Naco kupuješ tak drahéj krém,je to stejne jak indulona.A bylo hotovo.@rox Ty konvičky znám,mam slíbenou od kámošky jak v záři dojede. 🙂 @saraha2 to je pořád něco,tak snad už máš to špatné definitivně vybráno a budeš v klidku těhulit.Pokud mužeš obejdi víc lékaren,ceny se dooost liší 😎

winterska
22. kvě 2012

@marsimi ahoj, vítej mezi námi - je nás tu více, co máme nebo nemáme nějaké příznaky - ideálně počkej ještě pár dnů na test a pak se uvidí 🙂

rox
22. kvě 2012

@evikj33 Hihi, to je fakt na ranu pesti nekdy ty chlapi....me taky jednou zmizelo pulka kremu na oblicej - a von si tim po koupeli namazal cele telo, aby nemel vrasky 😀 😀 No malem to neprezil. Ja fakt nevim cim ti chlapi nekdy premyslej, to nemuze byt ani pindourem 😀 😀 I ten by toho vymyslel vic!
Tak at ti z konvicky kafe chutna 😉

marsimi
22. kvě 2012

jee děkuji že ste někdo napisal jsem za to moc ráda 🙂

marsimi
22. kvě 2012

@mia75 já doufám že to vyjde a ty jsi na tom jak?

unkarka
22. kvě 2012

ahojky děvčátka omlouvám se za absenci 😀 tak dneska jsme byli na genetických testech a výsledky za 6 týdnů.4.6 jedem na imunologii a pak hurá do druhého pokusu o mimíska.Jinak jsem včera byla po měsíci v práci a katastrofaaaaaaaa 😠

mmirunda
22. kvě 2012

@saraha2 Jééé super, odkaz z "mých" stránek 🙂

mmirunda
22. kvě 2012

@saraha2 Ta metoda při IUI se podle mě jmenuje PICSI a to je že dají koupat spermíky do zvláštní tekutiny s hyaluronátem a ti spermíci co jsou dobří a dobře vyvynituí se nalepí na stěny Petriho misky a ty špatné zůstanou normálně plavat 🙂

evikj33
22. kvě 2012

@mmirunda Metoda PICSI se používá jako doplnkova u IVF společně s ICSI,u IUI se nic takového nepoužívá,tam jen spermoníky odstředí a propláchnou,vyloučí se tím alergie.Myslím že to paní špatně napsala stimulovala na IUI,ale reakce byla velká,tak to převedli na IVF a použili ICSI. 😕Nebo proste za IUI považovala to že propláchnute spermie vstřikli do Dělohy,ale u ICSI se stříkají přímo do vajčka.

mmirunda
22. kvě 2012

@evikj33 tak mě to přišlo taky divné, tak nevím. My to PICSI máme k IVF 🙂

saraha2
22. kvě 2012

@marsimi já to zažila-čekání po ET..u mě to bylo neúspěšné,ale reaguju na tvůj příspěvek,protože mě nic nebylo..žádné pobolívání podbřišku,žádné píchání,nic..a to jsem podle informací od holek na netu pochopila,že se to asi nepovede ☹ takže se drž a můžu jen konstatovat,že něco cítit je dobré znamení!byly jsme tu zároveň po ET dvě..a tu druhou pobolíval podbřišek a miminko se uhnízdilo..že verry!!? 😉

saraha2
22. kvě 2012

@marsimi jinak to pocení jsme měly obě..jsme se budily po ránu tak,že jsme musely hned do spršky 😉

evikj33
22. kvě 2012

@saraha2 Co to co to,ty něco víš ? 🙂 @verry nam něco tají?

saraha2
22. kvě 2012

@mmirunda ale já vím,co to je ICSI a PICI 😉 já jen reagovala na to,že napsala,že měla ICSI s IUI 😉 koukněte pár stránek zpět 😉

saraha2
22. kvě 2012

@mmirunda co je z tvých stránek?ten gel?já to dala do vyhledávače a první použitelný-popsaný odkaz jsem dala sem 😉
@unkarka no ahoooj!já si říkala,kde lítáš!to uteče!!neboj!!!!!
@evikj33 néé..to tak bylo u prvního pokusu!!jak jsme byly s verry spolu oplodněné a čekaly na výsledek keliško 😀 ona psala,že ji bolí podbřišek a mě pořád nic nebylo a taky to nedopadlo..

mmirunda
22. kvě 2012

@saraha2 já jsem to četla, jen mě napadlo, jestli to nemůže být tohle, ale asi ne 🙂 A nebylo lepší ten gel koupit přes internet?? Nad určitou hodnotu objednávky se neplatí poštovné 😉

mmirunda
22. kvě 2012

@saraha2 mě je to jasné, že jsi dala první odkaz co vyběhl a potěšilo mě, že to byl ten "můj" 😀

evikj33
22. kvě 2012

@marsimi Ahoj ještě záleží jak staré embryjko jste vkládali,zda byla PK(prodloužená kultivace)Některé holky po PK už testily 6-7 den po ET a měly ducha,ale některé měly na testu //až cca9-12denJe to hodně individuální.Tak jako zmíněné příznaky 🙂

saraha2
22. kvě 2012

@mmirunda právě mě bylo řečeno v caru,at si to objednám v nemocniční lékárně nejlépe,potože to musí být v lednici,nebo převážet-přenášet v termosce,nebo thermo tašce!a že to mám ráno vyzvednout a hned jim to dát..takže si myslím,že to bude i na objednání někde..no nejsem z centra města,tak jsem to vzala tam a hotovo..manžel už cenu ví,prý tisíce,jo?hm..a to bylo vše.. víc to neřešil,já mu to popsala,že bude něco jako silikon 😀 😀 😀 že to tam uzavře,slepí a fertig 😉