1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
31. kvě 2012

@zelvik Taky mám cystu 5x4cm a prý má prasknout, ale zatím nepraskla. Krev mi nebraly tak nevím ☹ A pokud nepraskne čeká mě odsání ☹ taky bojím bojím

marmina
31. kvě 2012

ahoj holky, tak jsem zpátky i se smíšenými pocity... ☹
@zelvik achjo, zelvinko, zase odklad? myslela jsem, že do toho půjdem spolu! Ale jak píše vall, budeš mít to nej nej mimčo, protože si ho tak moc přeješ a procházíš tolika překážkami!
@vall83 jsem fakt šťastná, že se ti ulevilo a všechno jde správným směrem! moc jsem ti přála návrat domů s cipískem v bříšku 😵

evikj33
31. kvě 2012

@marmina No tak sem s dnešníma zprávama 😕

rory_g
autor
31. kvě 2012

@marmina jak smíšené, nestraš ještě Ty!!

marmina
31. kvě 2012

@evikj33 @rory_g a ostatní...

Tady jsou moje dnešní novinky: KET bude v úterý 5.6. kolem poledne. Znovu jsem se ptala, jak nám ta tři embryjka zamrazili, dr. zavolal do laborky a prý je zamrazili, holky podržte se, všechny 3 dohromady! ☹ Takže nás pravděpodobně čeká nelehké rozhodnutí, jestli zavést dvě nebo jedno (jedno z těch tří je prý trochu opožděné ve vývoji, tak ani moc nepočítám, že se podaří v pořádku rozmrazit a do tří bych fakt ani nešla). Asi by pro nás bylo nejlepší řešení, kdyby zbylo jen jedno a to se ale pěkně chytlo na celých 9 měsíců 🙂
Jinak jsem zase nafasovala další várku léků, můj "oblíbený" utrogestan budu brát po kilech a navýšili mi taky estrogeny. Sliznice trochu dorostla, měla by být do úterka tak akorát.

vall83
31. kvě 2012

@marmina ahojcek dakujem.....som stastna, dufam ze to uz bude iba lepsie a lepsie...
a ty co? ako? nenapinaj....

vall83
31. kvě 2012

@marmina no pekne...ja ti neviem....ja bych sla zasa do dvoch....ale to som ja....ale toto je znamenie, ze tento raz to vyjist musi a aj to vyjde....verim vam....pekne sa uchyti a 9 mesiacov nepusti....moc moc budem drzat palecky...

evikj33
31. kvě 2012

@marmina Tak s tím ketem to je super i sliznice Ok,ale teda s tím mražením bych je asi nakopala někam,ted už je to jedno ale je to opravdu nelehké.Já se rozhodkla až v den Et manža chtěl rovnou 2ale já si nebyla jista,ale jak řek že 1A a 2trochu slabší,nemohla jsem ho tam nechat samotné,jsem asi pako.Říkám si že příroda už to nějak dořeší.

gelinka75
31. kvě 2012

baby citam tu, ze mate cysty, mne robili to odsatie, nie je to bohvieco, ale da sa to vydrzat 😉 zial cysta 8x6cm sa vratila ani nie do tyzdna skoro do povodnej velkosti, tak mi dali antiku, ktora ju zlikvidovala, zatial tam nie je, v nedelu zacinam s IVF tak dufam, ze sa ani nevrati 😉 tie markery mi robil uz moj dr. a hodnoty boli v norme, aj vysledky z punkcie boli ok, budte radi, ze vam povedali, ze sa daju odsat, to znamena, ze su vodove, neskodne, mozu aj zmiznut 😉 inak by vas rovno poslali na laparku

rory_g
autor
31. kvě 2012

@marmina to jsou šmejdi...no ale také bych šla do dvou...i za cenu, že to jedno nejpomalejší "zbyde" 😒

marmina
31. kvě 2012

@vall83 @evikj33 @rory_g asi se rozhodneme v úterý dopoledne podle situace...už jsme připustili, že dvě bychom dali (jako poprvé), ale co bude se třetím bobískem (?) ...nechci rozhodnout o jeho osudu, byla bych raději kdyby se jeho vývoj zastavil sám...to je hrozný ☹

marmina
31. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. včelka Agolutinu, kontrola 1.6. (před zahájením stimulace na 1.IVF) – ať karkulka brzy dorazí a můžeš vesele začít! 😵
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné), 4 E zamrazena, 1.6. UZV před KET – jen dobré zprávy!

@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 31.5. konzultace před KET – bohužel odklad…hlavně ať se to brzy spraví, hlavu vzhůru, mimi bude!
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 5.6. KET

@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF - ET 24.5. (1 E), zamrazeno nemá, 30.5. pozitivní test
@radina (Antolská BA) 1.IVF začátkem června
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), zač. června stimulace na 1.IVF
@dadenka111 (GYN-FIV BA) zač. června stimulace na 1.IVF (Gonal, KP)
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 28.5. gyn. operace, 5.6. konzultace před 2.IVF
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), zamrazeno nemá, 26.5. našla na testu //, 7.6. krev, 12.6. kontrola – oddálení nás mrzí, ale my víme, že tam bojovníčka máš! 😉
@kacaul (Gest Pha) OPU 23.5. (1.IVF) – 9 vajíček, ET 28.5. (1 E), 2 E zamrazena
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 2.IVF se odkládá (srpen), plánuje IUI (červen)
@caroline123 (GYN-FIV BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@absti (Gennet Pha) 4x IUI bez úspěchu, 1.IVF (srpen)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF koncem srpna (vylepšují spermio)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, které otěhotněly po IVF a jsou naší velkou inspirací! ♥
@winterska (Gest Pha) 3.IVF květen/12 - KET 14.5. (2 E), 29.5. oficiální potvrzení těhotenství, 8.6. kontrola
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. oficiální potvrzení těhotenství, 11.6. kontrola
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 7.1.13
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@alinah (ISCARE Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), UZV 5.6., TP 26.12.12
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).

marmina
31. kvě 2012

@mia75 koukám, že jsi podobně jako evik včera nepochodila...kdyby všechno fungovalo jak má, tak by to asi nebylo tak "napínavé" 😒 ale ujišťuji tě, že to takto nechodí jen ve slovenském zdravotnictví...

rory_g
autor
31. kvě 2012

@marmina chápu Tě...a pořádně bych je v Pronatalu sprdla, jak si tohle můžou dovolit, ještě za ty peníze 😝

marmina
31. kvě 2012

@rory_g no, když já bych je sprdnout nedokázala, nejsem zrovna průbojný typ... ☹ uvidím, jak mi to pak vysvětlí embryolog, třeba měli "své" důvody

ahojkyy
31. kvě 2012

@mmirunda @zelvik nebojte baby, cysta zvycajne praskne s ms 😎 aj dost velka

ahojkyy
31. kvě 2012

@marmina daj tri, je nizka pravdepodobnost ze sa to uchyti. Len neviem, ci sa to este takto zavadza, asi len vo vvyssom veku.. to musi byt tazke, ci beky

marmina
31. kvě 2012

@ahojkyy do třech bych neměla odvahu, kdyby se chytli, hnali by mě na redukci a to bych nedokázala.. A trojčata opravdu néé 🙂

ahojkyy
31. kvě 2012

@marmina trojcata je potrebne aj vynosit.. zase.. no neviem, tazke rozhodnutie, mozno to vyriesi osud a ked tak daj tri a jedno aj tak zrejme slabsie, by sa pustilo.. neviem, tazke 😕

danny38
31. kvě 2012

@marmina Teda, nemáš vůbec jednoduché rozhodování ☹ Ideální by bylo, aby si to příroda rozhodla sama. Já bych vůbec nevěděla jak se rozhodnout.

mia75
1. čer 2012

@marmina Ako píšu holky, príroda to iste vyrieši. Ale podľa mňa je redukcia horšia ako nechať to tretie zhynúť pred KETom, ak by prežili všetky. A navyše trojčatá sú nebezpečenstvo pre teba aj pre embryá samotné. Ťažké ☹ Dá sa pripadne to tretie darovať, aby dostalo možnosť žiť? Prečo ešte aj pred takýto problém stavajú maminy.. ☹

marmina
1. čer 2012

@ahojkyy @danny38 @mia75
holky, uvidíme jak se to vyvine. Zavedeme maximálně 2 a doufám, že nevznikne situace "kam s tím třetím"

verry
1. čer 2012

@marmina ahojky,tak super sliznice dorostla a Ketík je za dveřmi... 😵 s tím kolik si jich nechat zavést...hele,nechte to osudu... třeba jedno odpadne při rozmražování a dvě zůstanou. Uvidíš, co vám řekne embriolog jaké jsou kvality. Navíc co se má stát se stane... každý ten osud máme už předem napsaný...
Já když šla do Ketu tak jsem taky nevěděla jestli jedno nebo dvě, přítel se moc na dvojčátka netvářil. A já říkala,že jestli x měsíců něž vybereme po jednom Kety(což by mi asi hráblo) tak radši budu mít rovnou dvě. Říkal,že to je fakt, než se trápit... a tak jsme dali dvě. A opravdu neřeším, jestli bude jedno nebo dvě, hlavně že už v tom bříšku něco bude 😵 😵

verry
1. čer 2012

@marmina a kdyby byli všechny 3 ok, není problem pak to jedno nebo dvě zas nazpět domrazit 😉

marmina
1. čer 2012

ahoj @verry jj, necháme to teď být..akorát do zpětného zamražení se mi moc nechce...nějak nemám důvěru...

danny38
1. čer 2012

Ahojík holky 🙂 Tak jsem dnes zkusila zase testnout, je to 8.den po ET a myslím, že dušík byl o maličkato silnější, akorát jsem trochu zneklidněla, protože jsem začala trochu špinit, tak doufám, že se neděje nic špatného ☹ Většinou několik dní před mrchou špiním a ta mi vychází na 6.6., doufám že nepřijde 😒

verry
1. čer 2012

krásné ránko všem! 😉
holky, já dneska radši testíkovala, abych věděla že to tam pořád je... 😅 a JE! 😀

mmirunda
1. čer 2012

@verry 😀 😀

verry
1. čer 2012
mmirunda
1. čer 2012

Jinak taky přeji dobré ráno, mám odpolední ale chlap mě vzbudil už v sedm telefonem 😠 😠 asi záviděl, že ještě chrupkám 🙄 ale svedl to na to, že mě chtěl slyšet 😔