1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
8. čer 2012

@verry to se stává,že tam jsou dvě a pak už jen jedno...se to ztratí někam...jak jsem čekala na dr.v den té operace,tak akorát šla jedna z ultrazvuku a celou dobu mě mávala fotkou před obličejem...až mě to vadilo..víš jak..já jí to přeji,ale si to mohla dát do kabelky a ne mě s tím mávat před očima..a že taky měla dvě a ted už jen jedno..všechno mě stihla říct...hučela do mě,že jsem pak prchla na wc 😀

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 já nechápu,jak mohly být málo zralé..mě se líbil postup u
@verry ...pokud si dobře pamatuju,tak jí vybrali ty nej vajíčka a ty pak oplodnili..u nás oplodní vše a hotovo....

petruska83
8. čer 2012

@saraha2 Děkuji...My jsme se s manželem domluvili, že zkusíme jeden pokus ivf a když se nezadaří, tak dál pokračovat nebudem, nemáme na to ani finance a já si od toho mimoděložního těhu prošla už kde čím a prostě už dál nemůžu...A třeba nás někdy ještě příroda překvapí, ikdyž o tom silně pochybuju, když nevyšlo 6 embryjek, tak co jiného by mělo vyjít....Ale všem tady přeji,aby se to vydařilo.

petruska83
8. čer 2012

@saraha2 Věř mi, že já to nechápu vůbec, ale smířit se s tím musím.....

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 no neříkej...tady jedni měli x pokusů..a nic..adoptovali holčičku..jak si ji přivezli dom,tak zjistili,že čekají dvojčátka!!!..takže zázraky se dějí.....pokud vám šlo jedno,tak půjde i druhý 😉 uvidíš!

verry
8. čer 2012

@saraha2 asi joo, s tím spaním,,,, jen doufám, že to tak nebudu mít furt jako třeba až budu mít dítě abych nespala víc já než mimčo 😀 ....
jo, já vím, že se může vytratit....stejně je to zvláštní nejdřív tam jsou dvě a pak už jen jedno. Ale hlavně že je! 🙂

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 a co takhle IUi?,to je zdarma..ale hlavně..vyzkoušet to,dokud jsi nadopovaná hormonama..

saraha2
8. čer 2012

@verry nebo mimča!že?? 😉 😀

unkarka
8. čer 2012

@pixie18 ahojky já jsem byla na PN jakmile jsem si zacala pichat injekce,byla jsem doma v klidu ale stejne me vypoved neminula ale vse zle je k necemu dobre.ted se budu soustredit doma v klidu na druhe IVF 😉

verry
8. čer 2012

@petruska83 jsem stejnýho názoru jako @saraha2 dokonce znám tady u nás dva páry, co měli první přirozeně a druhý ne a ne přijít.....jedni podstoupili umělý a nic a druhý čekali.......v závěru se na to vyprdli a oba páry maj i druhý dítě přirozeně, sice za dýl ale povedlo se. Takže pokud vám vyšlo první přirozeně, vůbec bych se bejt váma nebala, že další nebude....... BUDE! jen až bude správný čas 😉

verry
8. čer 2012

@saraha2 😅

unkarka
8. čer 2012

@kcvrcekz no ja uz jsem taky po vyhazovu doma,ale nejak se tim netrapim byl to tam samej debil 😀

petruska83
8. čer 2012

@verry Holky, vy jste zlaté....Jak píšete, jen jsem ráda, že mi ten vejcovod nechali a nechci psát, že se budeme snaži...Já se chci opravdu smířit s jedním dítkem a chci přijít trošku na jiné myšlenky, vždyť poslední 4 roky nic jiného neřeším. A třeba nás někdy příroda ještě překvapí....Ale na tuto zkušenost nikdy nezapomenu....

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 nejhorší je,že člověk se k tomu odhodlává x let..jako třeba my..a nakonec to nevyjde....no my taky neměli žádné šampiony..z 8mi vajíček zůstaly dvě a ještě byly pomalé..ta,co byla s emnou měla blastocysty a my desetibuněčné a morulku..teď říkala doktorka,že uděláme PICSI a budeme spoléhat na to...tak jsem moooc zvědavá....

rox
8. čer 2012

@petruska83 Petrusko to je mi moc lito!! Ja tomu moc nerozumim,ale jak rika Sara , jak mohly byt nezrale? Vzdyt ti vzaly vajicka tesne pred ovu, nechali je jeste dozrat v misticce ne? Holky ja si myslim ze neco podobnyho se nam vsem deje kazdy mesic v brise, neco si to tam ta priroda pytlikuje,ale vysledek je nula. ☹ Petrusko hlavne nic nevzdavej, ja jsem presvedcena, ze v tomhle kolotoci nejvetsi roli hrajou penize, kdyz proste nejsou tak nejsou a clovek to nijak nepotlaci bez nic bohuzel. Zvlast kdyz je doma jeste male dite. Pokud ty penizky jsou, jdi do dalsiho pokusu, pokud nejsou, tak casem to vyjde urcite samo!!!
@evikj33 No to je cislo!!!
@saraha2 Tak to ja budu v predklonu, ja mela vzdy ukrutny bolesti po pregnylu a pretrvavaly az do ms, teda pomalu ustupovaly to jo, ale 24 popregnylu jsem fakt brecela bolesti achodila v predklonu. A nahrivala se teplou vodou,ale ted me napada, ze ani nevim, zda to je vlastne dobre, zda studena neni lepsi 😀

pupidu
8. čer 2012

@petruska83 Souhlasím s tím, co psaly @saraha2 a @verry - když vám to šlo jednou, určitě to vyjde i podruhé. A taky znám pár případů, kdy si manželé po několika pokusech adoptovali dítě a pak zjistili, že čekají vlastní. Holčina, kterou jsem poznala během IVF taky říkala, že už to byl její 3. pokus a začali řešit adopci...a světe div se, otěhotněla 🙂

rox
8. čer 2012

@saraha2 A rekli ti proc byly pomale? nebo proc tech 6 slo do haje hned?

saraha2
8. čer 2012

@rox neřekli nic....že zůstaly dvě a fertig..mě z pregnylu nic nebylo...takže ty budeš asi kaput po OPu..

winterska
8. čer 2012

@verry asi se jedna dutinka nevyvíjela.. nevím.. nebo ji můj dnes dr. neviděl..
hlavně že tam ta jedna je 🙂

petruska83
8. čer 2012

@pupidu V pondělí tam musím jet to vyúčtovat, jediná dobrá zpráva byla, že mi nebudou účtovat prodlouženou kultivaci a uvidím, co mi řekne na to všechno doktorka....Před chvilkou jsem to musela říct manžovi do telefonu v breku a ptal se, co se dá dělat dál....tak uvidíme v pondělí. Ale já se spíš přikláním k zázrakům přírody...

pupidu
8. čer 2012

@petruska83 Zlatí, nějak jsem přeskočila tvoji zprávu, že to nevyšlo a reagovala jen na holky ☹ Moc mě to mrzí! Nějakou další možnost v pondělí s doktorkou určitě vymyslíte. Budu na tebe myslet!

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 doktorka ti řekne,že se to stane....a podle mě ti navrhne IUI a pak další IVF...

petruska83
8. čer 2012

@saraha2 Jak jako IUI a to jako kdy, tento měsíc? Ikdyž mám špatně průchodný vejcovod, tomu moc nevěřím....

petruska83
8. čer 2012

@saraha2 Kdyby aspoň neměli ti doktoři plnou pusu zpráv typu.....Jedno dítě už máte,tak to vyjde zase...dávala nám 70% šanci a nedošlo ani k transferu....Asi přecházím ze stádia lítosti do stádia vzteku....

rox
8. čer 2012

@saraha2 Diky 😀 😀 😀 😀 😀

marmina
8. čer 2012

@petruska83 život je někdy fakt krutý ☹ moc mě to mrzí!! Ve výsledku jsem dopadla stejně jako ty...sice jsem na ET byla ale ani jedno embryjko se nechytlo a ze třech rozmrazených žádné nepřežilo, takže asi žádná supr kvalita. První mimčo máme po IUI úplně bez problémů na první pokus, a teď se nedaří a nedaří ani iVF :( Byla jsi s manželem na imunologickém vyšetření? My jdeme do 2. pokusu a už se léčím kvůli protilátkám (proti spermiím i proti uhnízdění), to taky určitě hraje roli při kvalitě embryí. Prostě když se vajíčko a spermie odpuzují ale oni tam tu spermijku násilím vstříknou, stejně to asi nebude úplně ono. Zkus to ještě nevzdávat, chápu že finanční stránka v tom hraje důležitou roli 😒 Uvidíš, brzy našetříte, třeba pomůže někdo z rodiny...Já si přeju druhý mimčo hlavně kvůli tomu prvnímu, strašně bych si přála aby nebyl malej sám a vyrůstal se sourozencem...za pár dní se na to třeba budeš dívat jinak, já to taky chtěla toto úterý vzdát ☹

marmina
8. čer 2012

@petruska83 a pokud máš neprůchodný vejcovod asi ti IUI nedoporučí, ledaže bys měla ten druhý průchodný a na té straně zralé vajíčko...to by asi šance byla

marmina
8. čer 2012

@verry však spi co to jde, budeš na to za pár měsíců ráda vzpomínat 😉

pupidu
8. čer 2012

@marmina Jak je to vlastně s tou imunologií? Museli jste si o ni zažádat, nebo k tomu přikročili sami, když viděli, že to nejde? A platí se to? Kamarádka mi říkala, že za genetiku dávala na jedné brněnské klinice přes 50tis., tak si nějak nedokážu představit, kdyby to podobně mělo být i s tou imunologií 😒
Je to fakt hrozný, ale všechno je to jeden velkej business. 😠

marmina
8. čer 2012

@pupidu genetiku jsme podstoupili úplně na začátku už před 1. IUI před 3 lety zadarmo v Pronatalu. Na imunologii jsme zašli sami po 1. neúspěšném IVF, nikdo nás tam neposlal, prý tam posílájí až po 2. IVF když se nepodaří...(v Pronatalu, jinde to asi chodí jinak). Máš pravdu, nikoho moc netrápí, kolik v tom necháš peněz ☹ a bohužel z dělání miminek je velký byznys

marmina
8. čer 2012

@pupidu na imonologické vyšetření mi tady holky doporučili Immunia Praha, nic se neplatilo, jen asi těch 60 Kč regulační poplatek (musíš mít doporučení od svého gynekologa i pro partnera, aby vás vzali oba)