1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
13. čer 2012

@zana21 ještě mají čas takže určo dorostou! ještě nás všechny překvapíš 😵

marmina
13. čer 2012

@zana21 jo a mě odsávali 20 folikulů a bylo z toho 9 vajíček (7 zralých)

zana21
13. čer 2012

@marmina Děkuji za podporu, už si připadám jako blázen, dokonce jim i domlouvám 🙂 A prosím tě to je díky tomu, že se těm folíkům takto umělě vyvolává růst? Myslela jsem si, že jeden folík = vajíčko. No, jde vidět, že jsem ještě dost mimo 🙂 Kéž bych také mělo tutu úrodičku 🙂

unkarka
13. čer 2012

@rox neboj bude to dobry a vse dopadne dobre.Myslim na tebe!!Jinak vsem co dnesk amaji neco duleziteho hodne stesti.
@kacaul jak jsem pochopila mas problem s MS ja mam taky problemy treba 2 mesice ji nedostanu a pak kdyz prijde tak to stoji za to.ted po neuspesnem IVF jsen ji dostala v po a mela ji az do soboty ale to opravdu jsem umirala.Kdyz jsem byla na gynde ze mam tyhle problemy tak jedine co mi doporucil byla antikoncepce. 😲 a tu jsem odmitla kdyz se snazime o mimiska.

kive76
13. čer 2012

@unkarka taky už jsem někde tady na koníkovi četla, že , nějaká holka psala, že jí má brát 3 měsíce, a že se menzes díky té antikoncepci má srovnat, a pak zas normálně vysadit a zkoušet mimčo dál..

kacaul
13. čer 2012

@unkarka no já to mám trochu jinak, nemám jí vůbec bez hormonů.. neměla jsem ji třeba dva roky, když jsem nechtěla brát antikoncepci. Teď mi napsal nějaké léky, které neznám a nevěděla jsem ani, že existujou. Nejsou antikoncepční a také se bere jen jeden.. no jsem z toho magór 😀 fakt .. vždycky mi tvrdili, že je antokoncepce jediná možnost a teď mi dal v klidu něco jiného.. nechápu to vůbec ..

kacaul
13. čer 2012

@marmina a jaký byl důvod, že ti řekli tři měsíce čekat? .. já jsem koukala, že holky chodí na KET i hned.. No musím se trochu obrnit trpělivostí - je to moje nejslabší stránka :( .. trpělivost. Tobě držim moc palce .. 18. se už blíží.

marmina
13. čer 2012

@zana21 já ti nevím, proč jsou některé prázdné. Přirozeně asi máš taky víc folikulů, ale třeba jen jeden nebo dva dominantní, ve kterém uzraje vajíčko.
@kacaul kvůli tomu, aby se tělo srovnalo po ivf...doporučují to v Pronatalu všem. Akorát mě štve, že jsem 3 měsíce čekala pak nic 😒
Nemáš náhodou Klimonorm?

kacaul
13. čer 2012

@marmina no vidíš to bude ono 🙂 Klimonorm. Ty to bereš taky?

unkarka
13. čer 2012

@kive76 aha no tak to jo.

pupidu
13. čer 2012

@marmina Mně doktorka před KET doporučila měsíc počkat, ale jen kvůli psychice. Nakonec jsem ji ale přesvědčila, že bych to radši zkusila hned, že se aspoň budu mít na co těšit. No, a když pak souhlasila, tak říkala, že je to vlastně dobře, protože by tělo mělo být po IVF ještě nabuzené...Tak tomu teda nerozumím 😕

kacaul
13. čer 2012

@marmina já vím, že to musel být hrozný zjištění, život je někdy fakt zvláštní, jaký rány dává .. taky nevím, jestli vydrží rozmražení .. je to hnusná napínavá hra a někdy dost dlouhá.. Ale věřím, že se k tomu vysněnému konci dopracujeme 🙂

unkarka
13. čer 2012

@kacaul ja jsem pred IVF musela ke svemu gynekoloogovi ne injekci na MS a on mel hroznej problem mi tu injekci dat jelikoz je urazenej ze bez jeho svoleni jsme zacloi jezdit do Sanusu.

kacaul
13. čer 2012

@pupidu ty jo nemam je taky ještě zkusit ukecat, mně se vůbec nechce čekat :(

unkarka
13. čer 2012

@kacaul zkus to za to nic nedas!Ja jsem chtela po prvnim neuspechu taky pockat ale bylo mi doporuceno na nic necekat pokud mam v sobe jeste nejake hormony a telo nabuzene.Takze cekam na vysledky imuno a genetiky a hura do druheho pokusu.

marmina
13. čer 2012

@kacaul teď ne, ale už jsem ho taky kdysi brala. Teď beru půl cyklu Estrofem, pak se k tomu přidává i Utrogestan. Takto jsem i stimulovala na KET, ale bylo to v maxi dávkách 😝 Ty hormony sice nejsou antikoncepce, ale myslím, že se u toho otěhotnět stejně nedá, protože brání ovulaci.
Nevím, jak to je s tím hormonálním nabuzením po ivf. Já jsem před ním už celkem pravidelný cyklus měla, po ivf mi ani nenarostla sliznice a MS jsem dostala velice slabounkou až po Agolutinu. Spíš mi přijde, že ta stimulace člověka pořádně rozhodí.

pupidu
13. čer 2012

@kacaul Jestli se na to cítíš, tak já bych to zkusila... Jak jaký termín ti navrhují doktoři?

unkarka
13. čer 2012

Ja ted jeste resim ze mam od patku chodt na rehabilitaci na zada na krcni pater mam masaze a ne kriz mam elektriku.A svagrova me vyblaznila ze kdyz mam pred sebou IVF tak by rozhodne na tu elektriku nechodila.Nemate s tím nekdo zkusenosti???

kacaul
13. čer 2012

@pupidu no ted jeden cyklus nic a pak ten dalsi .. A ja to asi vydrzim. Nebudu to hrotit 🙂 a jak se citis ty?

pupidu
13. čer 2012

@kacaul Včera mě zase trochu bolelo břicho, tak jsem se zachumlala do deky, pustila si komedii a bylo líp. Mám trochu strach, jestli se drobečci udrželi, ale pořád na ně mluvím, tak snad jo 🙂 Myslím, že rozhodnutí je na tobě a žádný zdravotní důvod, proč počkat, není...hodně důležitá je ta psychika 🙂

kacaul
13. čer 2012

@pupidu no to víš, jít proti doktorum se mi nechce, poslechnu je, uz proto, ze bych si pak zase mohla vycitat, ze jsem neposlechla a bla bla bla 😲 v hlave to šrotuje ... Zkusim teď žít zase normálně, trochu se bavit, chodit víc mezi lidi a přijit na jiny myšlenky. Já jsem teď po tom neůspěchu pořád rozhozená a to taky není dobře.. Tobě ale držím strašně moc palečky 🙂 jsi naše další naděje .. Tak bublinky hýčkej a odpočívej.

kacaul
13. čer 2012

@pupidu a byla jsi po tom v pohodě? Mně po antikoncepci neni dobře, tak doufám, že tohle bude lepší.

pupidu
13. čer 2012

@kacaul Úplně ti s těma výčitkama rozumím....Jestli to takhle cítíš, je opravdu lepší počkat a spolehnout se na doktory. Určitě ví, co dělají 😉 Já byla po tom neúspěšným IVF taky dost mimo, ale pak jsem si řekla, že když doktorka embryjka tak chválila, tak že nám to příště prostě musí vyjít 😉 A místo smutnění nad neúspěchem jsem se začala těšit na ty dva mrazáčky a moc mi to zvedlo náladu. Manžel mi pořád hladí bříško, mluví na ně jako na kluky (což teda nechápu proč, když to jsou na 100% holky 😀 ) a užíváme si takovou rodinnou pohodu 😀

kacaul
13. čer 2012

@pupidu tak to je prima ;) to je dobře .. Buď mi mým dobrým příkladem 😉 těším se na dobré zprávy ..

pupidu
13. čer 2012

@kacaul Doufám, že budu 🙂

rox
13. čer 2012

Tak uz jsem se vyspinkala i doma a nevim teda v kolik vecer usnu 🙂 Holky myslite ze pri jine stimulaci, treba dlouhy protokol, tech vajicek muze bejt vice? Ten muj mi uz nejak neveri, hned mi rekl, ze pujdem do darovanych.... 🙄

petruska83
13. čer 2012

@rox Ahojky, já měla teda dlouhý a měla 6 folíků a v každém vajíčko a ikdyž se všechny oplodnily, tak stejně nevydržely do transferu, takže kdo ví....Já chci zase popřípadě příště krátký protokol a jiné léky než fostimon...

petruska83
13. čer 2012

@pupidu To víš, že budeš, ať se mi trošku zlepší nálada, že to na obilňáku aspoň někomu vyjde....🙂

pupidu
13. čer 2012

@petruska83 To mě zase povzbuzují ty holčiny, co byly na IVF se mnou - obě mi psaly, že se mají perfektně, miminka rostou a obě už chodí jen ke svému gyn. Jak se máš? Už přemýšlíte co dál?

petruska83
13. čer 2012

@pupidu No vidíš, tak to je fajn, že aspoň někdo je těhu, hned to vypadá líp.....Už jsem se docela zklidnila, už ani nebrečím, v pondělí jedem na tu genetiku, dáme si 6 týdnů prázdnin a podle výsledků se uvidí....Pokud nás bude chtít poslat hned na další ivf, tak se budeme muset rozhodnout, ale nechci předbíhat, když nevím, jak dopadne ta genetika a malý jde v září do školy, tak to bude asi taky náročné, tak se možná přikláním spíš k tomu to zkusit třeba až příští rok. Říkám si, že možná odstupem času nebude taková pravděpodobnost, že se bude opakovat to stejné jako teď. V lednu budu mít 30, tak si to třeba dám k narozkám....🙂 A ty se drž a chci vidět jen dobré zprávy....pá