1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
21. bře 2012

@verry já mám čerstvě po neúspěšném 1. IVF 😢 ale máme tři embryjka zamražená, takže asi za dva až tři měsíce chceme na KET

marmina
21. bře 2012

@plumeria pevně držet!!!!a nepustit 🙂 bylo by to moc hezké, mít tady tolik nových těhulek jako povzbuzení pro ostatní!!!

verry
21. bře 2012

@marmina to mě mrzí ☹ ale KET to jistí,neboj 😵 a tři mražáčci ,to je super! 😉 kolik sis jich nechala při ET zavést?

marmina
21. bře 2012

@verry měli jsme dvě...hodně moc jsem věřila, že se aspoň jedno chytne...ale život jde dál, odpočinu si a vyrazím znovu do boje 😉

plumeria
21. bře 2012

@marmina Děkuji. Z těch tří embryjek určitě musí nějaké vyjít 😉
Já mám zavedené jedno a zamražené máme dvě. Dost mě to překvapilo. Měla jsem 22 vajíček, z toho oplodněných 15 a zůstaly jen 3 ☹ , tak snad to budou o to větší bojovníci.

plumeria
21. bře 2012

@verry Já mám po ET.

marmina
21. bře 2012

@plumeria taky jsem četla, že někomu embryjka tu prodlouženou kultivaci nevydrží, taky jsem měla veliké obavy, že z těch našich devíti nic nezbyde, nakonec zůstalo 5
neboj, teď se ti chytne to jedno silné a dvě máš na sourozence 😉

verry
21. bře 2012

@plumeria ty brdooo, ty jsi jich měla tolik a nakonec zůstali jen 3?? no to je síla. ale i tak je to dobrý aspon 3! 😵 mám kamošku ktere při IVF nejak stavkovali vaječníky a vytvořili se ji pouze 2 vajucha! navíc pak to přežilo jen jedno...a bohužel se nezavedlo. ☹ ale půjde taky do dalšího boje 🙂
tak držím pěstě, ted jeste to čekání co? jsi na neschopence? a ležíš?

verry
21. bře 2012

@marmina určitě KET vyjde! 😵

plumeria
21. bře 2012

@marmina Tak oni mi říkali, že čím více vajíček, tím horší kvalita, tak možná na tom něco bude. I když je to asi dost individuální. Ale mi nemáme ani dobrý spg, tak se to asi nasčítalo.

nemorosis
21. bře 2012

@marmina Zázrak to určitě je a věřím, že se co nevidět dočkáte druhého. To by bylo aby nebylo 🙂

plumeria
21. bře 2012

@verry Já jsem věděla, že ta úmrtnost někdy bývá docela velká, ale i tak mě to dost překvapilo. Ale tak nedá se nic dělat, oba jsme se snažili 😉 Neschopenku mám, ale ráda bych už šla na konci týdne do práce. Neležím, ale jsem v klidu, sedím u PC nebo pololežím u televize, chodím si furt pro nějaké pití a obratem zase na záchod 😀, i jsem plnila myčku atd. V centru mi neříkali, že bych měla ležet a nic nedělat, jen se vyvarovat přílišné fyzické námahy. Na netu jsem vyčetla, že by se mělo odpočívat, a jinde zase, že by se mělo i hýbat, aby se prokrvovala děloha...tak dělám od všeho něco 😉

rory_g
autor
21. bře 2012

@plumeria a měli jste ICSI? To je fakt dost, ale zase zůstali ti nejlepší bojovníčci a to by bylo, aby nebylo 😉

verry
21. bře 2012

@plumeria to jo, ja asi taky nevydržím ležet. to mě fakt neba. Hlavně asi nezvedat nic těžkyho a nesportovat. Což to se dá týden vydržet. kdy budeš testíkovat? Kolikáty den to je jistota po ET?

plumeria
21. bře 2012

@verry To ještě nevím, momentálně se mi zdá, že na to snad ani neseberu odvahu. Do centra mám jít na krev až za dva týdny. Kolikátý den je to jistota, nevím, u každého je to asi jinak. Jak psala nemorosis, u někoho se čárka ukáže asi už 5. -6. den.

verry
21. bře 2012

holky bere se 1DC když začnu krvácet až večer??? Mám druhej den začít píchat anebo až ten další den?? zatím špinim,tak nevím kdy se mi to rozjede..

verry
21. bře 2012

@plumeria tak brzy??5-'6 den? nemůžou to být jeste leky v tele ?

plumeria
21. bře 2012

@rory_g Ano, na všech 15 jsme měli ICSI, všechny se oplodnily, ale postupně se přestaly vyvíjet.

marmina
21. bře 2012

@verry 1. DC bych brala až druhý den, taky jsem začala špinit večer ale rozjelo se to druhý den a v CAR mi potvrdili 1.DC až ten druhý den (jestli je to srozumitelné 🙂 )

verry
21. bře 2012

@marmina mě od rana bolí břuch jak pes! ale špinim zatím, kežbych to dostala až zejtra! aby to pak vyšlo na to ponděli 😅

saraha2
21. bře 2012

@nemorosis wau!!tak je super!!gratuluju!!!!!!!!!!!!

marmina
21. bře 2012

@verry nejlepší bude zeptat se přímo tam, jak to brát, abys něco neprošvihla...

rory_g
autor
21. bře 2012

@plumeria no tak to je teda pecka, ale je vidět, že by to nejspíš neklaplo, kdybyste něměli PK 😉 Těmhle bojovníčkům věřím 😉

bes22
21. bře 2012

Ahoj holky, jsem tu nová. Chtěla bych se zeptat, kolik stojí IVF?? Mě včera doktor oznámil po telefonu, že IUI mi dělat vůbec nebude, že nás rovnou pošle na IVF, tak jsem z toho celkem rozhozená. Snažíme se necelé dva roky a už toho mám celkem dost 😒 Pořád nějaký sliby a pak nic.

bes22
21. bře 2012

A ještě bych se chtěla zeptat, jaká je úspěšnost po IVF??

plumeria
21. bře 2012

@bes22 Ahoj, jak v kterém centru a podle toho, co si necháte udělat nad rámec hrazený pojišťovnou. Většinou doplatek dělá něco kolem 20-30 tisíc.

plumeria
21. bře 2012

@bes22 Úspěšnost taky uvádí každé centrum trochu jinak, záleží i na tom, jestli si dáte 1 nebo 2 embrya. U nás se udává necelých 40%.

bes22
21. bře 2012

@plumeria Díky moc

plumeria
21. bře 2012

@bes22 Není zač 😉

marmina
21. bře 2012

Holky, jestli všechno klapne, pojedeme na Velikonoce do Františkových Lázní! 🙂 Bereme i malýho, protože mu chceme ukázat Františka 😵
Nebudete tomu věrit, ale 17.2.2009 jsem si Františka řádné osahala a 17.2.2010 byl oficální termín porodu v mé těhu průkazce. Takže něco na tom bude 😀