1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
12. črc 2012

@zana21 doufám,že jo!!když už teda...no minule jsem píchala menší dávky a jen 8dní..tentokrát mám koňské dávky od začátku a o dva dny déle..tak pěvně věřím,že to k něčemu bude!!!!že třeba budou vajíčka kvalitnější atd....je dost možné,že posledně byly málo zralé,nebo něco,když z 8mi kousků se oplodnily jen dvě a ještě nic moc...
@rox asi se tvé tělo rozhodlo,že si tentokrát odpočne....příroda...divný,že???

malinka_02
12. črc 2012

@zana21 to je jasný..ale za chvku už toho drobecka uvidíš 😵

Holky ještě jeden blbej dotaz..myslíte že je dobrý pít během stimulky kontryhel nebo se na to mám raději vykašlat?

kiwisek
12. črc 2012

@marmina brzké uzdravení, zlato!

petruska83
12. črc 2012

@saraha2 Ahojky, četla jsem jen pár stránek zpátky a vidím, že na obilňáku taky doplácíš za léky navíc....Já měla fostimon a musela jsem si pak připlácet asi 6000kč, aby folíky dorostly jak mají....Příště jsem si chtěla dát taky menopur nebo něco "lepšího" a překvapilo mě, že i s menopurem si musíš přikupovat...Holt jsem začátečnice. My čekáme na výsledky genetiky, ale další pokus popřípadě až příští rok....Tak se drž, ať tu přibudou další pozitivní připady z obilňáku. pá Petra

saraha2
12. črc 2012

@petruska83 ono záleží,jak vysoké dávky máš..já u prvního pokusu píchala puregon-první dva dny 225jednotek,pak 250 a pak 275 a dohromady 8dní..a už před stimulací mě řekli,že dají větší dávky hned..my máme ted druhý pokus a o genetice se zatím nikdo nezmiňuje.....

zana21
12. črc 2012

@saraha2 Určitě, tak každý ten přípravek je trochu jiný a na tento vypadá, že reaguješ mnohem lépe. A ten fostimon je vyroben uměle jako pero nebo také z moči?
@rory_g Tak mám termín UTZ, jdu 18.7. k dr Jarošové, chtěla mě vidět raději dříve kvůli tomu OHSS. Ale doufám, že se k dr Langerové ještě dostanu, moc bych ji chtěla poděkovat. Nevíš, kdy posílají z Car pryč?

saraha2
12. črc 2012

@marmina papkej vitamíny a přeji,at jsi brzy fit!!!!!!!!!

rory_g
autor
12. črc 2012

@zana21 super, to jdeš brzo, za chvilku uvidíš fazolku 😵 To nevím, kdy posílají pryč, ale asi by Tě měla vylifrovat Tvoje dr, tak třeba ještě k Langerový půjdeš 😉

saraha2
12. črc 2012

@zana21 tak koukám do ceníku caru a fostimon je ten nejlevnější..mají u toho napsané:10ampulek plus konzultace 500kč.pak je menopur-10ampulek plus konzultace 700kč a pak puregon 5800 plus konzultace

saraha2
12. črc 2012

@zana21 u nás tě odesílají ke tvé dr po potvrzení srdíčka 😉

zana21
12. črc 2012

@saraha2 A proč tam máte napsanou tu konzultaci? To bude asi nějaký doplatek pro CAR, co? ☹ Oni vážně rejžují na všem ☹ To ještě srdíčko vidět asi nebude? Budu 6. týden, to je asi brzo?
@rory_g To doufám, moc bych s ní chtěla ještě mluvit a strašně poděkovat 🙂

saraha2
12. črc 2012

@zana21 to nevím teda..tak to mají napsaný..no mě po transferu říkali,že tam zůstáváme do potvrzení srdíčka a pak nás odešlou k naší dr..já netuším,kdy je vidět srdíčko§poptáme se tady těhulek,ty poradí 😉

martina_81
12. črc 2012

@saraha2 jak za konzultaci??! Jako za to,že tam přijdeš něco řešit nebo na UTZ?

rory_g
autor
12. črc 2012

@zana21 já si myslím, že může být vidět, začíná tak okolo 7tt...i když někomu jde vidět dřív, někomu později 🙂

rox
12. črc 2012

@rory_g Tak tak, srdicko je mezi 6-8 tt, jak u koho.

martina_81
12. črc 2012

Tak jsem dnes byla na UTZ, v sobotu nám budou rozmrazovat embryjka a transfér vypadá buď v neděli nebo v pondělí,podle toho,jak na tom prcci budou. 😉

zana21
12. črc 2012

@rory_g Tak to tobě už bude vidět na sto pro 🙂, no já chci hlavně vědět, že je vše v pohodě i kvůli tomu OHSS. Pořád mám v břichu vodu, tak aby mrkla i na toto. Tak důležité je, že vím, že ještě nemusí jít vidět a nebudu plašit 🙂 Doufám tedy 🙂 V pondělí jdu na endokrinologii, tak také snad bude vše v pohodě. Kdy jdeš ty?

nemorosis
12. črc 2012

@zana21 Mooooc gratuluju!!! 🙂 🙂

nemorosis
12. črc 2012

@marmina Marminko, ještě to nevzdávej, pěkně se doma kurýruj! Do úterý je zatím času dost, uvidíš, jak ti bude zítra nebo v soboru. Bojuj! 😉

rory_g
autor
12. črc 2012

@zana21 já jdu na endo zítra 😀 Budou mi dělat i sono štítky, tak snad bude vše ok

zana21
12. črc 2012

@rory_g Pevně doufám, že bude 🙂 Já nevím, jestli mi budou dělat i sono, dr ho má v ordinaci, tak uvidíme 🙂 Zítra napiš 🙂
@nemorosis Děkuji moc 🙂 Prosím tě máš nějaký supr těhotenský balíček, to máš v tom gestu? Může nám písnout více info, určo to je zajímavé i pro ostatní 🙂 Pokud to není tajné, tak i cenu a obsah 🙂 Nebo to prosím tě písni do IP, pokud to nechceš tady psát 🙂 Děkuji moc

nemorosis
12. črc 2012

@mmirunda Ahoj, pochopila jsem dobře, že jsi laborantka v lékárně? Už jsem to tu jednou psala, ale nevím, jestlis to zachytla. Když se díváš k distributorovi, ten na svých stránkách uvádí pouze orientační doplatek pro lékárnu. Maximálky jsou uvedené např. na stránkách suklu a z toho se musí vycházet. 😉

@saraha2 Já vím, že je to spousta peněz, ale věř mi, žes mohla mít fostimon ještě dražší. Pro krabičku s 10 ampulkami je doporučený doplatek kolem 485 Kč k dnešnímu dni, ale třeba sukl uvádí max. doplatek 685 Kč, kterou po tobě lékárna může chtít. Ceny se v každé lékárně samozřejmě liší, ale ten max. doplatek je daný státem. Však už to teď vyjde a miminko za všechny ty peníze stojí. Pevně věřím, že tenhle pokus je ten pravý! 🙂

sheronka
12. črc 2012

@zana21 KRÁÁÁÁSA. HCG jak lusk 😵 Oplatilo sa počkať 😉 Budeš mať miminko alebo miminka 😀

nemorosis
12. črc 2012

@zana21 Nene, z gestu jsem odešla rychle, tam chtěli za těhotenský balíček tuším kolem 4,5 nebo 5 tisíc za půlku! těhotenství, takže 9 za celé. Ani jsem nikde nezjistila, co všechno v tom je. Zaplatila jsem si balíček v Gyncentru v Hloubětíně, už jsem ho jednou absolvovala s prvním dítětem na Chodově, tam je to ale od loňského září zrušené. Tam to bylo super. Nicméně ani tady si nemůžu stěžovat, jen mám někdy štěstí na doktory. 😅 Balíček stál něco kolem 3,5 tisíce za těhotenství a je v něm prvotrimestrální screening UTZ každý měsíc včetně měření průtoků pupečníkem, screeningy na vvv a určitě ještě něco, co si nepamatuju. 😀 Mně hlavně vyhovuje, že mě pokaždé vezmou na čas, což se mi u předešlých doktorů nikdy nestalo a čekat všude s dítětem sama je dost vysilující. Z každého UTZ dostaneš 3 fotky zadarmo a je v tom i 4D UTZ někdy v 28.tt, kde dostaneš na CD video. Sice je to to nejmíň podstatné pro doktory, ale nejkrásnější pro nastávající maminku. 😉

zana21
12. črc 2012

@sheronka Děkuji moc, však ty máš také krásné hodnoty. My si nechávali zavést jednoho šampionka, ono to příroda nakonec to rozhodla za nás. V den ET nám volali, že pouze 1 embryjko je k transféru, ostatní ho dohnali až další den 🙂

sheronka
12. črc 2012

Ja som dnes volala na endokrinológiu. Bola som tam deň pred vkladom. Dnes som zahlásila že som tehotná, zvýšila mi dávku na 1,5 tabletky a 15.8. mám ďalšiu kontrolu. Keďže mám problémy so štítnou niekoľko rokov, čaká ma teraz každý mesiac kontrola.

sheronka
12. črc 2012

@zana21 Tak bude jedno miminko 😀 No moje hcg nie je extra vysoké ale včera ma sestrička upokojovala, že na 14.deň od ET je to super. Ono by sa malo každé 2-3 dni zdvojnásobiť.

zana21
12. črc 2012

@nemorosis J8 si právě říkala, že to s největší pravděpodobností nebude v gestu po těch zkušenostech. Tak to co píšeš zní moc dobře, mrknu na to 🙂 Tak hlavní je, že o miminku víš každý měsíc a fotečky jdou moc moc důležité, tak že za chvilneku bude šmít i video 🙂 A to nečekání je k nezaplacení 🙂 Děkuji moc za info

zana21
12. črc 2012

@sheronka Já myslím, že ta hodnota je moc dobrá, vždyť jsi teprve 14. den po ET 🙂 Důležité je, že hodnota stoupá 🙂

nemorosis
12. črc 2012

@zana21 Není zač. 😉 U mě právě rozhodly jednak zkušenosti s přístupem a druhak hlavně to, že jsem nebyla schopná zjistit, co za takové peníze vůbec dostanu. Ráda si zaplatím za všechna vyšetření a pro miminko udělám cokoli, jen mám ráda přehled o tom, co za své peníze dostanu. 🙂 Po Praze tyhle služby bude nabízet určitě spousta center. Odkud přesně vlastně jsi?