1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
23. črc 2012

@saraha2 takže u mě už by mělo být jasno.....

bimbo37
23. črc 2012

@pawlla ahoj, je to v podstate jedno, môže sa zaviesť alebo normálne zapiť vodou. ak nie si na mieste, kde to sú podmienky na zavedenie tak normálne si ho dáš ako tabletky. Ja to robím tak, že ráno zavediem, v práci poobede normálne zapijem vodou a večer zase zavediem. Mne sestrička hovorila, že je to úplne jedno, akurát, že každé lieky ktoré dlhodobo užívaš zaťažujú žalúdok, čiže lepšie je zavádzať. Ale inak je to úplne jedno. Napr. je veľa báb čo sú na to alergické a majú svrbenie a opuch tak tie môžu akurát tak požívať ako lieky.

dadenka111
23. črc 2012

@marmina Tak teda uvidite... Bude to dobre 😉

malinka_02
23. črc 2012

Uz sem doma.Analgosedace se dala sice sem na sale videla vse a citila jak sou ve me ale zas sem pak nespala vubec.Spodek me hrozne boli hlavne pri vstavani. takovy tlqk i vzadu v zadech k zadku..Mela sem 6 foliku a 6 vajicek.Ale pry nejhorsi spermiogram co sme kdy meli pry sou tam leukocyty tak ho posilaji do laborky a pripadne by mm dostal ATB vubec nevim co to teda znamena...Zitra mam volat kolik se oplodnilo.Ta holcina co byla se mnou mela 16 tak ji vse rikali davali rady tak sem si rikala ze se chovaji jak kdybych byla bez sance..

malinka_02
23. črc 2012

@radina tak ti budu drzet palce..u me nic moc..
@mmirunda tobe taky drzim dnes palce at je vse ok..
@pawlla ja to takhle mela furt mrchu treba po 20 dnech

dadenka111
23. črc 2012

@martina_81 @saraha2 mne sa zda, ze to hniezdenie po vklade je take nejake spomalene. 😕
ale fakty su: morula je na konci 4dna a blastocysta 5-6den a potom sa vnara do sliznice maternice a to jej trava tak 6-7dni kym sa uplne cela vnori a zacne vylucovat hcg (ale samozrejme moze asi aj skor). Mne to tak vyslo, ze som na 7den po ET (+5dni PK) uz mala hcg pritomne. Skoro neviditelny duch. Najskor asi ten 4den ET sa moze vynimocne ukazat, ale aj na 12den. je to individi...
Mati takze ak budes testovat drzim silno paste, uz by sa mohli vynorit || To budes zajtra tusim 8dKET. Mali ste aj PK?

pawlla
23. črc 2012

@malinka_02 no jo zvona ted to je fakt jako naschval ja mivam spineni v prubehu cyklu ale thle na to moc nevypadalo nooo 😒 to je z toho hrozneho stresu co jsem vcera zazila

malinka_02
23. črc 2012

@saraha2 me dnes rikala embryolozka ze klid 2-3 dny po ET ze to hnizdi..
@martina_81 testik ve stredu budu drzet palce..a to bude kolik dni po ET?

martina_81
23. črc 2012

@dadenka111 ahooj, jo, přesně, zítra budu 8.den po KETu. PK jsme měli, vkládali mi teď embryjka,co mrazili v den 4,takže je po rozmrazení nechali ještě dovyvíjet a měly by být ok. 😉 Jak to vypadá u Tebe, chystáte se taky na KET?
@malinka_02 ve středu budu 9.den po KETu. 🙂 Moc ti přeju,ať se ti všechny krásně oplodní. 🙂

danuska111
23. črc 2012

ahojte baby pripájam sa k Vám aj ja, sme sa rozhodli pre IVF, ideme vo štvrtok prvý krát do ISCARU k Lattákovej, tam som zvedavá

radina
23. črc 2012

@malinka_02 Budem drzat palce, nech ste v poriadku, aj ty aj muzik ! mali ste aj zamrazene daco?

dadenka111
23. črc 2012

@martina_81 jj chystame sa. 😵 vo stvrtok idem k dokimu na konzultaciu a predpise mi lieky. Potom cakam na mrchu, asi tak zaciatkom augusta, takze vklad bude niekedy v druhej polovici augusta. uz sa neviem dockat, ale dobre ze sme dali mesiac pauzu. som sa zregenerovala,zresetovala a este mam aj koncom augusta planovanu dovolenku, tak vseto bude fajn 🙂 Ake lieky si brala na KET? mne by mal dat aj Prednison, tak som zvedava ci to pomoze.

radina
23. črc 2012

@danuska111 Ahoj, jasneee, pridaj sa k nam do diskusie 🙂 ides do iscare v BA?

martina_81
23. črc 2012

@danuska111 ahoooj, vítej mezi náma a hodně štěstí. 😉

martina_81
23. črc 2012

@dadenka111 Prednison jsem měla i předtím. a na KET jsem dostala Estrofem na růst sliznice a Utrogestan,jinak nic.

danuska111
23. črc 2012

@radina áno tam, som zvedavá objednala som nás na prvú konzulátciu, tak som zvedavá, ako to bude prebiehať
@martina_81 ďakujem

danuska111
23. črc 2012

@dadenka111 ďakujem

radina
23. črc 2012

@danuska111 tak u nas to slo velmi rychlo, lebo najskor sa robil spermiogram muza, to asi vsade, tam sa zistilo, ze asi nam to nejde kvoli tomu, cize od prveho dna sme vedeli, ze ideme na ivf. Tak ja uz za dva dni 🙂

dadenka111
23. črc 2012

@martina_81 Fakt? 😕 Juuj a ja do neho vkladam taku nadej, ze to s nim urcite pojde. No nic to, musim stale verit. na ET som ho nemala. Doki povedal, ze ho dame az potom ak sa neuhniezdi. Prosim ta a ake si mala davkovanie. Pozeram ze 1-6tb denne pri 5mg tbl a 1-3tbl denne pri silnejsich 20mg tbl.

danuska111
23. črc 2012

@radina už o dva ideme idete na ET? alebo len na odber ovárií a tiež do ISCARE?
mi už máme jednu dcérku, ale aj tá bola splodená zázrakom, a teraz je to ešte sa mi zdá horšie, ja mám diagnostikované onovulačné cykly a nemám ani pravidelné cykly a ani menzes, takže je to brutal

radina
23. črc 2012

@danuska111 O dva dni mame zatial len odber folikulov.....ja chodim do statneho centra, v nemocnici na antolskej.
Robia tam lekari , co boli predtym v ISCARE. .... ja mam tiez anovulacne cykly, aj amh pod normu, takze v podstate u oboch je problem.

danuska111
23. črc 2012

@radina tak nech všetko dobre dopadne, a ako dlho si čakala na to - myslím mesiace , kým príde k odberu folikulov a čo všetko si mala predpísané, lieky atd. díky za info

radina
23. črc 2012

@danuska111 tak zacali sme to riesit v januari, mesiac sme cakali na termin na genetike, potom dalsie 3 tyzdne na vysledky, potom manzel riesil urologa, endokrinologa, spermiogramy, potom sa cakalo dva mesiace na to, kym vobec dosla schvalena ziadost z VZP, v juni sa nam to posunulo kvoli cyste, a tak. Tak realne ak si vybehas vsetko naraz, tak za 4 mes. by ste mohli ist na to. 🙂 mozno v sukromnom centre vsetko popozenu 🙂

danuska111
23. črc 2012

@radina ďakujem, no hádam to tak nejako bude, lebo záujem o "pokusy" už fakt nemám, určite dám vedieť,

jáj baby, čo keď zostáva aspoň takáto šanca na dieťa, ale byť matkou je na nezaplatenie, však? tak sa len držme a nech všetko dobre dopadne

martina_81
23. črc 2012

@dadenka111 u nás v caru ho dávají všem hned "preventivně". a dávkování mám taky pořád stejný, předtím i teď, ráno 1 a večer 1/2 tabletky, mám ten Prednison 5mg. Věřit musíš, nic jinýho nám nezbývá, já zas doufám,že se mi teď třeba zadaří díky tomu estrofemu,co mám. Zjistila jsem,že některý holky ho braly už při ET a zadařilo se jim. Tak uvidíme,snad nám to tentokrát vyjde, moc ti to přeju. 🙂

radina
23. črc 2012

@danuska111 Tak drzim palce, nech mozete ist cim skor na to 🙂 .... no co nam ine zostava, ze?

radina
23. črc 2012

@mmirunda Ahoj, akurat som si mrkla na youtube k tej injekcii otrivelle official video, ze ako to pichnut, tak v tomto pripade ma ostat ta bublinka vnutri, ta je tam naschval, kvoli hladsej aplikacii. 🙂 ... ze keby si nahodou , alebo ine kocky dostali tu istu injekciu 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=aKxCIQNZLYw
mmirunda
23. črc 2012

Ahojte babulky. Tak jsem zpět od dr a cysta ZMIZELA 😀 tak nevím co mě tam tak bolí. Vše je v naprostém pořádku, dokonce začínám špinit tak by i mrcha měla dojít přesně v termínu, začnu s antikem a 13.8. začínáme stimulku 🙂 🙂

mmirunda
23. črc 2012

@radina ta mě by nenapadlo, že bublinka z injekce tam má zůstat ☹

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 neee nechci češtinu 😀 tak ještě jednou sorry za chybku, ujela mi, teď když na to koukám, tak mi je hanba 😀 😀 Jinak malej se samozřejmě ptal, k jakýmu že to jdeme doktorovi a jestli jsem nemocná. Tak mu mamka řekla, že mijde vyšetřit bříško, abych v něm mohla mít miminko 😉