1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
26. črc 2012

@mmirunda ahojky, a když jsme na tom podobně...s těma přítelovejma spermijkama 🙂 jdete jenom na IVF, anebo k tomu ještě nějaká ta metoda se bude dělat? ICSI, a takový ty další? co ti říkal doktor...u něj je to asi taky zhoršený tím pitím piva a cigaret...ale ona tak nějak pořád tak nějak nastejno, takže nechápu, proč se to takhle zhoršilo.. ☹

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 No klasické IVF u nás není možné, žádná spermie nemá pohyb, tak by se nezavrtala ☹ Takže jdeme do ICSI i PICSI a pak taky PK a AH, prostě všechno co jde 😖 a uvidíme jestli se podaří. Tak můj jednu dobu dost pil a kouřil strašně moc, celých těch x let tak se není čemu divit, ale ten první odběr ( první spermio) mohl být taky ovlivněný tím, že den předtím se blbec opil jak zákon káže, tak pak nemá být takovej výsledek 😠 😠 tak jsem sama zvědavá jak to bude toho 13.8. protože te´d poctivě papká vitamínky

kive76
26. črc 2012

@mmirunda koukám, že jsem to blbě napsala...12 mil...78 procent morfologicky vadných, a pohyblivost ....píšou že norma je víc než 50 procent, ale tam má 42 procent...takže asi taky o procent

kive76
26. črc 2012

@mmirunda jejky, to je toho dohromady nějak moc..to nás taky čeká..

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 No je to mazce, hlavně finančně, vůbec nevím, jestli mi ty peníze budou stačit, co mám našetřené, ale tak vše se odvíjí od počtu vajíček, že, takže prostě uvidíme

kive76
26. črc 2012

@mmirunda koukám, že mám asi dvojče toho tvýho 😀 taky dřív víc pil a kouřil...ale je spodivem, že dřív ten spermiogram byl lepší než ted....a ted s tím pitím a kouřením trošku přestal...hi,hi...takže u nás je to asi pro ti Vám opačně....hi,hi....ale určitě vitamínky pomůžou..taky tomu svýmu něco koupím...někde jsem četla, že vitamín Ea D je dobrej..🙂

kive76
26. črc 2012

@mmirunda no to já taky nevím, kde na to vemem...táta říkal, že nám něco dá...a ted bude mít přítel nějaký penízky z dědictví...tak holt na to něco použijem...a je to stejně záhada...mám dvojče sestru..a ta má syna ted 4 letýho a počla normálně, a bratra ten je o 3 roky starší, má dceru 7 let...a taky nebyl problém mít dítě normálně 🙂 a mě to nejde 😀

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 Tak ten můj baští asi cca 10 různých vitamínů ( chtěla jsem mu to koupit dohromady, ale bylo to dražší než zvlášť) tak to jí pomalu lopatkou, ale nestěžuje se, jen mu to raději každej den připomínám .... Jako ten můj kouří, ale není to tak šílený asi jako dřív, nebo nevím, možná ho tolik nesleduju a s tím pivem, to je rozhodně lepší a hlavně nepije tvrdé a jen občas dvojku bilýho vína a pivo sem tam, hlavně o víkendech

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 Tak já tím že jsem v pořádku, tak jsem klidná, oba bráchové mají už dvě děti a všechny normálně. jen jsem si holt blbě vybrala chlapa 😀 😀 no co už s tím te´d nadělám 😀 No já pilně šetřím šetřím a mamka slíbila, že mi taky něco dá a taťka nakonec taky, tak snad nebude potřeba a bude stačit to co máme našetřeno a oni mi pak jen koupí výbavičku 😀

kive76
26. črc 2012

@mmirunda no ten bude zdravej , tolik vitamínů...myslím, že doma nějaký vitamíny určitě jsou, ale ten můj je nechtěl baštit, tak holt ted bude muset 😀

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 Tak ten můj to dostal příkazem a jak mu to hezky jde 😉 pokud chce vlastní dítě, musí se trošku snažit, protože já ho mít můžu i bez něj 😉

kive76
26. črc 2012

@mmirunda tak já mám alergiii i na cizí spermie....ale já chci stejně mimčo, mimča jen s miláčkem 😀 😀

mmirunda
26. črc 2012

@kive76 Tak já taky 😉 ale když bude zlobit, tak ho vyměním 😀 😀

petris82
26. črc 2012

@kive76 @mmirunda dobre rano, muj manzel ma malo spermii, ani ne 2mil myslim a doktor mu doporucil bioaktivni selen a zinek, ma to jeste spoustu jinych vitaminu. Bohuzel si jich vzal asi 7 a vzdy po nich mel prujem nebo zvraceni, takze sem ho prestala nutit chudaka. Zjistili jsme ze takhle reaguje i na jine vitaminy nebo treba na actimel. Jeho telo asi odmita vitaminy ci co. No a toto stalo hodne penez ty vitaminy a ted co s tim ...☹

mmirunda
26. črc 2012

@petris82 Tak to zkus prodat? tady na MK je diskuze s lékama 😉 nebo to vypapej ty 😉 neublíží ti to. Tak on selen i zinek má a plus ještě spoustu dalších vitamínků. Ale tak když zvládnou najít šampiona ve 2 milionech tak najdou i u nás ve 14,8. Vždyť stačí jen jeden maximálně dva 😉

kive76
26. črc 2012

@petris82 koukala jsem, že ty bydlíš ve Španělsku? no já si myslím,že ani tobě by to neuškodilo...a kolik to stálo? že říkáš, že hodně?

kive76
26. črc 2012

@mmirunda to jo....ještě ,že to i takhle zvládnout...že můžeme mít každá nějakou metodou mít děti...

lenka290
26. črc 2012

@mmirunda tak už len nech to je úspešnéééééé 🙂

petris82
26. črc 2012

@kive76 @mmirunda myslim ze to stalo kolem 250 kc pokud se nepletu, ja uz papam gs mamavit- to doporucil doktor. Je mi po tom dost blivno, takze vic prasku nechci. Ano bydlim ve spanelsku, ale ivf delam v cr, tady je to pomale, cekaci listina 1-2 roky . S tim sampionem urcite ho najdou. Ja sem mluvila ze bych na priste chtela Picsi a on k tomu moc nebyl, ze to prokonzultujem tesne pred dalsim ivf.... Ze pry to neni tak nutne. Ale ja bych radeji ted to picsi.

malinka_02
26. črc 2012

@saraha2 a na co je agolutin? Ja mela hned v den opu dat utros vecer ale jen 2-0-2 a jen polykat a z po opu zavadet..nevim zda si to nemam sama dat na 2-2-2 kdyz spinim?
Ja sem z toho ted tak vynervena ze se budim 2 hodiny pred budikem a cumim do stropu..A dnes me ta embryolozka rozhodila ze sem zacla zvazovat PN..jenze mm chodi domu v 8 a to ja se doma uzeru furt o tom budu premyslet a pozorovat se.Vzala sem si volno zitra a v pondeli tak snad 4 dny staci kd z delav v kancelari?

kive76
26. črc 2012

@petris82 a kam do jakého caru chodíš v ČR?

kive76
26. črc 2012

@petris82 tak pokud bereš gs mamavit...tak to další dávky vitamínů není dobrý brát..takhle to stačí.

petris82
26. črc 2012

@kive76 Pronatal v Praze. Zatim jsem spokojena, jen aby mi tam uz udelali to miminko 😉

kive76
26. črc 2012

@petris82 a kdy se zas chystáš do Prahy?

petris82
26. črc 2012

@kive76 srpen - zari!

pawlla
26. črc 2012

No ja jsem zvedava kolik si zase nauctujou za ten ket, holky kolik jste platili za ket? Nam jeste nic nerekli tak doufam ze reknou zitra

radina
26. črc 2012

@kive76
@mmirunda
Dievcata, tak ten moj ani nefajci , pije len sem tam vinko, a ma este horsie spermie ako ti vasi. 😖

pawlla
26. črc 2012

@malinka_02 agolutin je neco jako utros proste pomaha delozni sliz ici rika se mu ochrance tehotenstvi picha se za svalu ja ho pichala pred ivf asi 5 dni a pak po et jsem ho pichala do potvrzeni tehu pak mi dali misto toho utros no a bylo po celem tehu 😒

tulipanek82
26. črc 2012

Ahoj holky, nemam ted docasne pristup na net-chodim na nej k sousedce 🙂 jen vam letim rict, ze od vcerejska mam v brisku -podle pani embryolozky-pry krasnou blastocisticku...no a jeste mame tri zamrazenecky-jeden se mrazil vcera a dva dneska...takze mame zajistenou pocetnou rodinuku, doufam 😉

tulipanek82
26. črc 2012

@radina ahoj,muj je sportovec, nekurak a abstinent, vedec-stale v prirode a SPG ma sice +- O.K., ale zase ma protilatky proti spermiim,takze to aby se z toho jeden po...proste nikdy nic nemuze klapat jak ma...