1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

crime
30. bře 2012

@marmina no právě, každý to snáší jinak, takže mám docela obavy z toho, jak to budu snášet já... ještě do nedávna se mi dělalo špatně při odběru krve ☹

zelvik
30. bře 2012

@vall83 Otevřeš si rovnou školku 🙂 Paráda, šikulka. Tak pak ať vybetou šampiona!!!!!

elapp
30. bře 2012

@crime marmina ti to velmi pekne popisala, u mna to malo velmi podobny priebeh+ ja som bola este aj prve dni velmi unavena, ale aj tak si myslim, ze to vsetko za to stoji ... urcite sa nenechaj odradit a chod do toho! baby na koniku odpovedia na vsetky tvoje otazky a zmiernia tvoje pochybnosti. DRZIM PALCE!!

crime
30. bře 2012

@elapp Děkuju za podporu! Vždycky když na mě padne splín, tak si říkám, že to přece za to bejbátko stojí. Navíc vím, že mám vedle sebe skvělého chlapa, který je mi fakt oporou a všechno spolu probíráme. 🙂 I tak mám ale strach.

alinah
30. bře 2012

ahoj holky tak se hlasim z kontroly 6+8 folikulu, v pondeli kontrola a odber vypada na stredu/ctvrtek. takze ten ET bude fakt asi na velikonoce. to jsem na to zvedava.
Vall - drz se, snad to bude dobre. jez taky hodne bilkovin (pisou na netu)

jujulinka
30. bře 2012

@crime ten strach je uplne prirodzeny. Ja som to najprv odmietala, potom po schvaleni ziadosti som dostala strach a posunula to o mesiac a teraz mam po IVF a cele to prebehlo uplne v pohode. nemala som ziadne hrozne vedlajsie priznaky. Mozno trosku unava, ale to mohlo suvisiet s jarou. Najhorsie je teraz to cakanie, ci sa to ujalo 🙂

vall83
30. bře 2012

@marmina no tetko sme uplne vyvedla z kolaji.....ja myslela ze podstupuju ivf, ci nie? alebo teda KET jak to rozoznas? a co je to KET? som teraz uplne mimo 😕

crime
30. bře 2012

@jujulinka Děkuji! Určitě se ujalo, uvidíš. 🙂 Držím palečky.
No uvidíme, už to podstoupilo tolik žen, tak si říkám, že to nebude zase tak hrozné. Musí se to dát vydržet. 🙂

crime
30. bře 2012

@alinah ahoj, prosím tě, co znamená to 6+8 folikulů? To se vajíčka vytvořila v obou vaječnících? A z obou je pak odebírají?

vall83
30. bře 2012

@marmina ja som aj rozmyslala o tom darovani....ale co ked moje deti sa s nimi v buducnosti stretnu zamiluju sa do seba...nahodou, ved nebudu vobec o nich nic vediet...a oni budu v podstane mat geny rovnake ci ako?

verry
30. bře 2012

@vall83
@rory_g ahojte kočeny, tak už jsem doma! A myslela jsem že to bude horší, to teda jo. Ale v pohodě, chvilku jsem si schrupla a už jsem chtěla domů, sestřička že at ležím,že je čas... notak jsem tam 2hodky ležela, ale jsem v pohodě. Břicho mě teda bolelo jak jsem se probrala, tak jsem si nechala píchnout injekci na bolest. Ale už to je dobrý, jen jsem unavená. Takže si půjdu lehnout 🙂 Jo, a vajíček nám odsáli 9, zejtra si mam volat jak to vypadá.

jujulinka
30. bře 2012

dakujem 🙂 Jasne ze sa to da vydrzat 🙂 Ono to tak rychlo prebehne. A ked pozeram v CARe kolko je tam zien, tak dnes uz je to asi uplne normalne.

verry
30. bře 2012

@saraha2 ahoj, tak jakpak jsi dopadla ty??? 🙂

marmina
30. bře 2012

@vall83 ale to jsem nechtěla! ano jsi pořád v IVF, ET je embryotransfer (součást IVF), KET je kryoembryotransfer - tj. ET ale zamražených embrií, takže klid, jedeš správně 😉

@crime já jsem taky párkrát omdlela u braní krve, ale tohle píchání není tak hrozné, opravdu! když tak ti s tím někdo pomůže

vall83
30. bře 2012

@rory_g jo zamrazili...neviem asi bez tej kultivaci... 😒 😒

zelvik
30. bře 2012

@vall83 Jasně že podstupuješ IVF - to je celý ten proces mimotělního oplodnění (od stimulace po POZITIVNÍ těhu testík). V rámci IVF jsou procesy jako OPU - odběr vajíček, to máš právě teď za sebou. Pak, když jsou oplodněná, nastává ET - EmbryoTransfer (právě většinou po těch 2-3 dnech po odběru, v příůadě prodloužení kultivace asi až 5. den. No a KET je KryoEmbryoTransfer, kdy vlastně jsou ti bobíšci zamražení a zavádějí se do dělohy po rozmrazení - což je teda zřejmě tvůj příůad podle toho, jak to popisuješ, co s tebou dělají.

marmina
30. bře 2012

@verry jů, tak to je prima (taky jsem měla 9 😉 ) hezky odpočívej, ať je peřinka na transfer pěkně připravená!

marmina
30. bře 2012

@vall83 ono to s tím darováním asi není úplně jednoduché, uvidíš, co vám poradí doktoři

crime
30. bře 2012

@jujulinka Tenhle týden jsme byli poprvé na konzultaci v CAR a přítel byl docela v šoku z toho, kolik tam bylo lidí, teda párů. 🙂 Je to hezký, ale smutný zároveň.

vall83
30. bře 2012

@verry ahojcek...tak to sem rada...a teraz nech sa pekne mnozia... 🙂 🙂 pekne odpocivaj a vela tekutin...

zelvik
30. bře 2012

@verry No tady to frčí, to je super. Gratuluju a držím palce. Já čekám na podělní ultrazvuk co teda jako bude. Jak se to blíží, děsím se toho, že se jim zase něco nebude pozdávat a zase se to nějakým způsobem poblbá... 😒

verry
30. bře 2012

@marmina jo,jsem taky rada,že nakonec 9. když Dr. mi ve středu říkala,že jich tam je 6 😅 ,jdu hajnout. jeste-oplodnili se vám všech 9??

marmina
30. bře 2012

@verry zralých jsme měli jen 7, z těch dvou nedozrálých dozrálo jen jedno, embryí bylo nakonec 5. Dvě se zavedli (ale neuchytili), tři máme v mrazáku

crime
30. bře 2012

@marmina no, pokud se ty injekce dají píchat do zadku, tak je v pohodě... ale do břicha? to asi nezvládnu ☹

rory_g
autor
30. bře 2012

@verry ahojky, super 😉 To je krásná úroda, tfuj tfuj ať se krásně vyvíjejí 😵
@vall83 oni to dělají všude jinak, nevím, abych neplácla blbost - třeba tu PK budou dělat po rozmražení embryjek, no a i kdyby ne, není důvod, aby se neuchytila 🙂

rory_g
autor
30. bře 2012

@zelvik už néé, už nám to taky povolí, určitě 😉

marmina
30. bře 2012

@crime ono to není úplně do břicha jako dovnitř, ale do kožní řasy (jak říkají), prostě jen do kůže, což většinou ani nebolí!

vall83
30. bře 2012

@marmina takze ked to je hned do 5 dnich cerstve tak je to ET a ked je to neskorej az druhy cyklus a zo zamrazenych je to KET, spravne som to pochopila? 😀
a ono kebyze sa nam nepodari teraz v aprili potom kedy po akom case mozem skusit znova? a co tam vsetko musim podstupit? lebo mi aj tak v juny uz odtialto odchadzame, takze mi tie zamrazene budu na nist...a do juna to asi aj tak iba raz stihnem podstupit, a aj sme to tak chceli iba raz, a aj sa za to dalsie urco bude zasa nehorazne tuna platit... 😢
no opytame sa dr. na to darovanie....uz ked sem toto podstupila, tolkej bolesti a take rizika a podarilo sa tak vela, rada by som pomohla nejym parom, ktore nemozu mat deti... 😉 😉

marmina
30. bře 2012

holky tady se to nějak rozjelo, za chvíli budu mít chaos v tom, koho co čeká a co má za sebou. Viděla jsem v jiných diskuzích si holky dělají takové jako tabulky nebo přehledy, kde je stručně napsané, co kdo kdy má...akorát nevím jak to dávají dohromady, to musí být nadlouho...a ještě to aktualizovat...co si o tom myslíte?

vall83
30. bře 2012

@zelvik dakujem...uz som spat v obraze.. 😀 😀 😀 a oni ich 4 dni pred vlozenim rozmrazuju, nebude to ta predlzena kultivace?