1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
3. dub 2012

holky a kedy asi tak priblizne po OPU pride MS? dochtor rekl ze vdaka vsetkym tym hormonom hooodne skoro...mate stym nektera skusenosti?

@zelvik
@rory_g
holky, vy si tu MS vsugerujete...nic nebude rikejte si ja a menzes, neee, ten tedko urcite nedostanu.... 😉
drzim palecky....

vall83
3. dub 2012

baby a este jedna otazka su otravna jak ves.... 😀 od OPU se mi stale stupnuje a zhorsuje zaha, zaludocna kyselina....mavala som snou problem, ale takto...uz je to nesnesitelne....mozu to byt aj vedlajsie ucinky niektorych liekov? ja sa uz normalne bojim aj jest, ze zasa bude zaha ☹

zelvik
3. dub 2012

@rory_g Mnoo a že by se třeba zadařilo po domácím snažení a tohle krvácení bylo zavrtávání se mimíse? To by byla pecka, co????

nemorosis
3. dub 2012

@rory_g Tak mě ještě napadlo, když jsi 24DC, nemohlo se vám miminko přece jen povést doma?? Jinak se vůbec neboj, i kdyby to byla MS (jakože jsem před stimulací měla cyklus taky jen 22 dní), ultrazvuk ti udělají hned 2DC a hned ten den začneš stimulovat, když se jim všechno bude zdát. Obvykle se začíná 2DC, ale výjimečně může i 3DC, když MS vyjde na víkend. Každopádně, mně např. řekli, že je jedno, kolik ultrazvuků jsem měla v předchozích cyklech, ale že je důležité jak vypadá ten na začátku, aby se se stimulací mohlo začít. Všechno to pro tebe dobře dopadne. 😉

rory_g
autor
3. dub 2012

@vall83 ta žáha určitě může být z některých léků, jinak bohužel zkušenosti nemám, tak neporadím...jen na tu žáhu zkus jedlou sodu, jestli máš doma, nebo v lékárně Rennie, to smí i těhulky, takže v tom nebude nic škodlivého 😉
@zelvik @nemorosis no holky to by byla pecka 😅 Po deseti letech 😅 Napsala jsem mm, aby koupil test, jen nevím, jestli by to bylo vidět, teoreticky bych byla 10DPO...to jste mi nasadily brouka do hlavy 😅

marmina
3. dub 2012

@vall83 ahoj, tu žáhu máš určitě od léků, jak píše @rory_g super pomáhá Rennie (a dobře chutná!)

@rory_g teda, tak to by byla fakt bomba! pozitivní bývá až tak 14 DPO ale u někoho třeba i dříve - aspoň duch 🙂

@nemorosis a co ty? držíš se? já jsem chytla nějakou chřipkovou virózu (měl to teď manžel, i malej), si říkám, že kdyby mi ten ET vyšel, tak to by byly teďka nervy 😒 Jsem jak přejetá, bolí mě celej člověk.

Jinak Lázně se teda nekonají, fotečku Frantíka sem dát nemůžu, leda že vyštrachám tu z roku 2009

marmina
3. dub 2012

Tak holky, pro štěstí!!!

nemorosis
3. dub 2012

@marmina No to teda! To bys byla zrovna v nejchoulostivějším období. Achjo, hlavně se dejte všichni brzy dohromady, ať jste připravení na květen!! Náš Ondra byl taky zahleněný několik dní a na mě se dotahovala rýma, ale naštěstí máme oba s manželem vytrénovanou imunitu z práce. Snad to vydrží i dál. Já už mám teď testovací čárku silnější než kontrolní a pátek pořád daleko. To už bych měla končit 6tt, panejo. To by měla být vidět ještěrka i se srdíčkem, jen doufám, že když už mi nehodlají nabrat krev, udělají mi aspoň ultrazvuk. 😒

rory_g
autor
3. dub 2012

@nemorosis já bych se na Tvém místě objednala k obvodní gyndr na krev, třeba by Ti udělala i ultrazvuk 🙂
@marmina jéé Tys Fanouška i oblékla 😀

marmina
3. dub 2012

@nemorosis teda, ale čekáš fakt dlouho! musíš nám se pak fotku dát, ať se pokocháme prvním úspěchem tady! hlavní je, že čárka drží a ty jsi taky v pohodě!
no já nepamatuju, kdy jsem byla nemocná! snad naposledy na střední a to je tak 12 let, ale třeba se mi imunita oslabí a mimčo se zadaří 😉

marmina
3. dub 2012

@rory_g to ne já, on už oblečený byl a holky držte se, nikdo mu to oblečení neukradl! (teda aspoň během našeho pobytu 😀 )

rory_g
autor
3. dub 2012

@marmina haha, tak to je v Čechách fakt neobvyklé 😀 Asi tam byli samí němečtí důchodci, jako za mého pobytu 😀

marmina
3. dub 2012

@rory_g no to je přesné! samé babči a dědouškové z Němec 🙂

saraha2
3. dub 2012

tak se hlásím!doma i se dvěma fazolkama!!tak nakonec ty druhý dvě nebyly vhodný k zamražení ☹ a mám jednu morulku a jedno desetibuněčné..

saraha2
3. dub 2012

@coralin mám pro tebe dobré zprávičky!§aspoň myslím teda!!něco na povzbuzení 😉 tak si představ,že ti,co jim doporučovali ukončit stimulaci,že to vypadá,že tam bude max jedno vajíčko a nevzdali to a měli tři..tak dnes jsme byly spolu na ET a představ si,že všchny tři se jim oplodnili a dnes jim zavedli dvě,že to jedno nebylo úplně super na transfer ani na mražení..takže jí zavedli jednu blastocystu a to druhé nevím,ale že jí embryoložka říkala,že obě dostávají jedničku s hvězdičou!takže nevzdali to a podívej!!!!!!vyplatilo se!!nakonec zaváděli dvě,jako my,ale ještě v lepším stadiu..

mila38
3. dub 2012

Já myslím, že doktor, který se u stejné ženy více než 2x pokusí o IVF by měl doživotně přijít o diplom. To už totiž nemá s medicínou ani s láskou k dětem nic společného.

marmina
3. dub 2012

@saraha2 ahoj, neboj, vyjdou ti teď dvojčátka a pak nebudeš mrazáčky potřebovat!!! tak teď hezky pohodlíčko a nech se obskakovat a rozmazlovat 😉

marmina
3. dub 2012

@mila38 to mi přijde dost přísné...nikdo nemůže vědět, jak bude dotyčná reagovat, u někoho to prostě vyjde hned, jiný musí na pokusů více, ale je to vždy jeho rozhodnutí se všemi riziky, které k tomu patří

saraha2
3. dub 2012

@marmina souhlasím!!!!

vall83
3. dub 2012

@saraha2 ahojcek sarah 🙂 ja sem tak stastna, tesim sa stebou, tak dvojcatka su uy u tebe,.....to he uplne uyasnz...a ako sa citis?a ake to bolo ? popis a prehanaj....a teray pekne leyat a odpocivat....

verry
3. dub 2012

@saraha2 jupíí,tak už máš broučky u sebe 😵 😵 jak to probíhalo?

vall83
3. dub 2012

@verry ahojcek, teba to caka zajtra 🙂 , tesis sa velmi?budem na teba mysliet a drzat palecky...

verry
3. dub 2012

@vall83 juu, děkujuu, těším těším.. 😵 😵

marmina
3. dub 2012

@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET dnes 3.4. (zaděláno na dvojčátka 😉 )
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí v mrazáku - na zítra držíme palce!
@alinah právě stimuluje, OPU 4.4. - myslíme na tebe!!!, ET plánován na 9.4.

@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF
@nemorosis 15.3. ET (1 embryo, 6 zamrazeno) na testu už našla //, čeká na UZV 6.4.
@zelvik 2x neúspěšné IUI, čeká na MS, pak stimulace na 1. IVF (léky už nafasovány)
@plumeria 15.3. OPU (22 vajíček), 20.3. ET (1 embryo, 2 zamrazena), 30.3. potvrzeno těhu z krve
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), v květnu KET (1 ze 3 zamražených)

verry
3. dub 2012

@marmina děkujůůů 😉

nemorosis
3. dub 2012

Wow, koukám, že se sem vetřel velmi alternativní a odsuzující názor. 😀 V poslední době jsem se setkala s podobně jednoduchým člověkem, který tvrdí, že děti jsou seslány jen těm rodičům, kteří je opravdu chtějí. A že ti, kteří potřebují pomoc lékařů, je zřejmě nechtějí dostatečně. No není to k politování? 😀 😀 😀

nemorosis
3. dub 2012

@saraha2 Co transfer? @verry Na zítra na tebe budu myslet! Hlavně v klidu, vem si s sebou knížku, ať se nenudíš a nezapomeň ležet na břiše. 😀

coralin
3. dub 2012

@saraha2 Ahoj, to je dobře 🙂 VZDÁT SE TO NESMÍ. a děkuju. Jak to jde? Nám se to posouvá na květen, ale povídala jsem si s panem doktorem tak říkal, že je vidět, že jsem připravená, když už se i těšim, i když se zároveň trochu bojim, ale nebojim se výsledku ani procesu, spíš jak budu reagovat na pilule a jak to pak se mnou bude třískat a mužíček si bude "užívat"

coralin
3. dub 2012

@saraha2 a kam chodíš Sahy? je fajn, že jsi doma, on člověk nikdy neví jak mu bude, já teď nad tím hodně přemejšlím jestli si vztít týden před tím dovolenou a někam s manželem odjet a pak si vzít neschopenku, nebo chodit do práce a mezitím si brát dovolenou podle toho jak mi bude, v práci mám docela pohodu a větší klid než někddy doma, takže mi nevadí tam být a mám super šéfa, kterej mě nestresuje, tak pořád nevím. ale ještě je čas se rozhodnout

terez80
3. dub 2012

Ahoj holky, jsem nějak teď pracovně vytížená, že jsem vám ani nestihla napsát, že mám ve středu odběr.Tak já už jdu zítra na odběr vajíček, od půlnoci nejíst a hlavně nepít, doufám, že na to nezapomenu. Těším se a bojím zároveň už ať je to za mnou, dám pak vědět, jak to probíhalo a dopadlo. dobrou